Dorostenci udělali další krok do play-off

Dorost: Lasselsberger Plzeň - Horácká Slavia Třebíč 5:2. Domácí měli po celý zápas mírnou převahu, která se však dlouho neprojevovala na stavu. Po dvou třetinách svítily na ukazateli skóre dvě dvojky, ale ta domácí se během poslední dvacetiminutovky změnila na konečnou pětku. Střelecky se zaskvěl Petr Jindra, který do prázdné brány završil svůj hattrick.

HC Škoda Plzeň - SK Horácká Slavia Třebíč

5:2
1:1, 1:1, 3:0

Branky: 14. Jindra (Kořínek, Sýkora), 26. Novák (Malý), 44. Kocman (Stránský), 57. Jindra, 59. Jindra (Sýkora) – 15. Dostál (Popela), 32. Nahodil (Hobza). Rozhodčí: Rejthar - Brejcha, Zvěřina. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 100. Střely na branku: 38:20. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2.

Rückl – Boháč, Martinec, Kořínek, Špiler, Jonák, Zeman – Bote, Kocman, Šimán – Stránský, Jindra, Sýkora – Špinka, Malý, Novák.

SK Horácká Slavia Třebíč

Burgr – Vlašín, Popela, Hobza, Málek, R. Kadela, M. Ondrůj, Jaroš, Vlček – Kejda, Dostál, V. Burian – Kuriál, Nahodil, Krutiš, E. Kadela, Novák, Matoušek – Jánský, Kandela, Čejka.

Duel začal dlouhou úvodní rozehrou, ze které vzešly střely Malého a Špinky ve 2., resp. 3. minutě. Ještě větší šanci vytvořil pěkným přistrčením puku Kocman Botemu, ten ale odkrytou brankou Třebíče netrefil. Ve 12. minutě krosčekoval Popela Špinku, jehož spoluhráči početní výhodu zužitkovali. Kořínek nahodil puk na bránu a Jindra těsně po návratu vyloučeného dostal Plzeň do vedení – 1:0. Zanedlouho se o slovo přihlásil elitní útok hostí – z rychlého protiútoku sice neskóroval, ale následně Dostál vyrovnal tečí Popelovy střely – 1:1. V 18. minutě Jindra neprotlačil kotouč do branky a vzápětí byl vyloučen za krosček. Plzeňští však sehráli oslabení na výbornou, a tak se stav do konce první třetiny už nezměnil.

Do druhé části hry vstoupili opět lépe hráči v modrobílých dresech. Kořínek ve 22. minutě netrefil přesně, ve 26. minutě se ovšem až před bránu soupeře probil Novák, jenž bekhendem zavěsil a dostal svůj tým znovu do vedení – 2:1. Ve 31. to hezky zkusil Malý, ale chvíli nato se nechal vyloučit Špinka. Volnějšího prostoru využil Nahodil, který s pukem projel střední pásmo a vyrovnání nedokázal zabránit ani jinak spolehlivý Rückl – 2:2. Těsně poté se puk po střele Jindry jen lehce otřel o horní tyč Burgrovy svatyně. Právě třebíčský brankář držel své mužstvo dlouho nad vodou – dvě ubráněná oslabení na konci druhé třetiny byla z podstatné části jeho zásluhou. Když 13 sekund před sirénou vystihl i bekhendový blafák z nájezdu Stránského, šlo se do kabin i podruhé za vyrovnaného stavu.

Trenér hostí zřejmě nabádal své svěřence k aktivní hře, protože ve 44. minutě zkazil najíždějícímu Burianovi radost až v mezikruží skvělým vypíchnutím Martinec. Po přenesení hry na druhou stranu našel Stránský před brankou Kocmana, který tváří v tvář Burgrovi nezaváhal – 3:2. Celek z Vysočiny se snažil vyrovnat i potřetí, vypracoval si šance, ale ty buď zahodil (jako Krutiš v dobré pozici ve 48. minutě), nebo je zlikvidoval Rückl. V 57. znovu prokázal své kvality přesně zakončenou samostatnou akcí Jindra – 4:2. Třebíč pak tlačila, vynutila si faul, vybrala si time-out, odvolala gólmana, toho plzeňského však nepřekonala ani v šesti hráčích proti čtyřem. Oslabeným domácím se naopak podařilo vyvézt puk ze svého obranného pásma a Jindra do prázdné branky definitivně uzavřel skóre – 5:2. Poslední trefa střetnutí znamenenala jednak dovršení hattricku nejproduktivnějšího plzeňského dorostence Petra Jindry a jednak 2. gól týmu v oslabení v současné sezóně.

Plzeňský trenér Vladimír Bednář označil výkon svých svěřenců jako solidní. "Měli jsme převahu po celý zápas, ale soupeři výborně zachytal gólman. My jsme naopak měli vyprahlou koncovku, ale kluci se pořádat snažili a šance nakonec využili. Jsme velice rádi za dva body, které nás snad posunou do play-off, po kterém toužíme."