JUN: PLZ - OLO

Juniorka nadělila Olomouci kanára!

Třetí utkání skupiny O účast v play-off slibovalo souboj zatím stoprocentních týmů, Plzně a Olomouce. Z vítězství se mohla radovat domácí Škodovka, která nakonec vyhrála vysoko 6:0 a dostala se tak do čela tabulky.

HC Škoda Plzeň - HC Olomouc

6:0
2:0, 2:0, 2:0

Branky a nahrávky: 10. Pešek (Cícha, M. Houdek), 14. Hála (M. Soukup, Šiler), 34. J. Matějka (M. Soukup, Šiler), 39. Šiler (Dolhý, Hodinář), 55. M. Soukup (J. Matějka, Šiler), 60. Šiler (Koubek).
Průběh utkání: 0:0, 6:0.

Rozhodčí: Valenta, Kosnar – Brejcha, Malý

3:4
1:0
78:24
40

D. Jansa (Lokajíček) – Hodinář, Dolhý (C), Hromádka, Skok, M. Houdek (A), Cícha, Čančura – Pešek, Koubek, M. Hořejší – Mazanec (A), Benák, Hála – J. Matějka, M. Soukup, Šiler – Řehoř, Tchaliov, M. Beran II.

HC Olomouc

Münch (Frgál) – P. Sedláček (A), Šabatka, Panáček (C), Růžička, A. Drábek (A), Compel, Stratil – Bošek, Tomeček, Koudelný – Belan, K. Drábek, Smýkal – Ruda, Šotkovský, Ungr – Havel, Neoral, Pastrnek.

Nikola Tchaliov 0 0 0 0 0

Do utkání lépe vstoupili Olomoučtí a odměnou jim mohla být i úvodní branka. Michal Tomeček však zakončením mezi betony Daniela Jansu nepřekonal. Na druhé straně měl první velkou šanci Jakub Šiler, který se v samostatném úniku rozhodl pro střelu na lapačku, ale Marian Münch odolal. To ale Plzeň nemuselo dlouho mrzet, jelikož o necelou minutu později uspěl střelou k tyči Ondřej Pešek. A ve čtrnácté minutě už to bylo 2:0. Daniel Hála využil při přesilové hře přesného pasu Marka Soukupa a překonal brankáře soupeře střelou z mezikruží podruhé.

I ve druhé části padly do sítě Olomouce dvě branky, mohlo jich však být podstatně více. Po necelých dvou a půl minutách prostřední části zapomenula hostující obrana na najetého Matěje Houdka a plzeňský bek to zkusil kličkou do bekhendu, neprosadil se. Šance si vytvořili i hosté, ale Tomeček s Boškem své příležitosti nevyužili, a tak se ve 34. minutě prosadila Plzeň potřetí. Jiří Matějka si našel odraženou střelu Marka Soukupa a dopravil puk za brankovou čáru. Do konce třetiny přidala modrobílá družina ještě jeden přesný zásah, a to zásluhou Jakuba Šilera, který přesně pálil z mezikruží.

Heslem dva góly za třetinu se drželi indiáni i ve třetí periodě. Již od jejího začátku byli jasně lepším celkem a definitivně tak zlomili odpor Mory. Ojedinělé výpady Hanáků likvidoval bezchybný Daniel Jansa, nejdůležitější zákroky zaznamenal proti Belanovi a Smýkalovi. Z velkého množství šancí se na straně domácích ujaly dvě. V 55. minutě se po přihrávce Jiřího Matějky zapsal na gólovou listinu Marek Soukup, který nedal Münchovi šanci střelou k tyči a necelou minutu před koncem rozveselil domácí publikum svým druhým zásahem Jakub Šiler. Plzeň tedy porazila Olomouc 6:0 a Daniel Jansa mohl oslavit vychytanou nulu.

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): „Na rozdíl od minulého zápasu se Zlínem jsme proměnili šance hned v první třetině. Utkání jsme odehráli tak jak jsme potřebovali. Po třetím gólu už jsme si to pohlídali a přidali další branky. Dnes od nás velmi slušný výkon.“