DOR: PCE - PLZ

Krize dorostu pokračuje, mladí indiáni nestačili na Pardubice

Základní část Extraligy dorostu se pomalu blíží ke svému finále. Dnes se Plzeňané pokoušeli napravit včerejší zaváhání na ledě Přerova.

HC Dynamo Pardubice - HC Škoda Plzeň

6:2
2:1, 2:0, 2:1

Branky a nahrávky: 12. Jansa (Vápeník, Sekanina), 13. Korec (Jansa, Vápeník), 28. Křečan (Sekanina), 32. Joska (D. Jaroš), 49. Sekanina (Joska, Lempach), 60. Řivnáč (Korec, Křečan) – 15. Fehér (Tománek, Maxa), 60. Tománek (Fodor, Reisnecker).
Průběh utkání: 0:0, 2:0, 2:1, 5:1, 5:2, 6:2.

Rozhodčí: Matoušek – Kolář, Topolský.

6:6
2:2
46:27
68

HC Dynamo Pardubice

Veřmiřovský (M. Netušil) – Vápeník, D. Jaroš, Křečan, Novosad, Koudelka, Jansa, Řivnáč, Šurc – Krčál, Sekanina, Lempach – M. Novák, Korec (C), Joska – Mikeska, Úlehla, D. Drábek.

Poustka (Šátava) – M. Mašek (A), M. Černý (A), Hanzlík, Kamas, Šulan, Kocek (C), Reisnecker – Bělík, Pitter, Tománek – Fehér, Křepel, Maxa – Fodor, Slováček, Úbl.

Matyáš Úbl 0 0 0 -1 0

V první části zápasu bohatého na vyloučení na obou stranách padaly góly pouze v přesilovkách. Hokejisté Dynama se poprvé prosadili v samotném závěru početní výhody pět na tři, ve 12. minutě se nad levý beton brankáře Eliáše Poustky trefil Michal Jansa. Minutu poté, již v klasické přesilové hře, zvýšil na 2:0 kapitán Lukáš Korec. Indiáni potrestali Křečanův faul zásahem Adama Fehéra z 15. minuty.

Tento střelecký úspěch ovšem plzeňský obrat nepředznamenal. Ve druhé periodě sice Východočeši přesilovku nezužitkovali, těsně po jejím skončení se však ve 28. minutě obránce Filip Křečan přece jen radoval ze vstřelené branky. A když ve 32. minutě dorazil puk do dítě Václav Joska, vedli svěřenci hlavního trenéra Vojtěcha Faltyse už 4:1. Před druhou přestávkou se hosté na reakci nezmohli.

Po pauze naopak znovu inkasovali, protože na 5:1 ve 49. minutě upravil nedlouho po vhazování v útočném pásmu Tobiáš Sekanina. Následovaly dvě přesilové hry v podání obou celků, přičemž tu poslední 41 sekund před závěrečnou sirénou využil Matěj Tománek. Gólman David Veřmiřovský, jenž v pátek vychytal nulu, se v tomto případě se spoluhráči nakonec radoval z vítězství 6:2. Skóre totiž uzavřel čtyři sekundy před koncem Šimon Řivnáč. Plzeň zaváhání z Přerova nenapravila, Pardubicím podlehla 2:6.

Vojtěch Faltys (HC Dynamo Pardubice): „Úvodních deset minut zápasu se odehrávalo ve vysokém tempu, jednalo se o kvalitní hokej z obou stran. Naštěstí jsme dali první gól, což nám pomohlo. Myslím si, že od té doby jsme byli lepší. To vyústilo v další branku. Ale po ní nás nedisciplinovanost některých jednotlivců z našeho týmu zbytečně oslabila, protože jsme byli správně potrestáni za nesportovní chování. V oslabení jsme udělali nešikovný faul a šli jsme do tří. V závěru početní nevýhody pak soupeř snížil na 2:1. Ve zbytku první třetiny podle mě hrála Plzeň lépe. Do druhé části jsme už ale nastoupili s klidnými hlavami a až do konce utkání jsme měli převahu. Dali jsme i hezké góly a zápas již kontrolovali.“

Michal Straka (HC Škoda Plzeň): „Z naší strany to byl špatný zápas, my teď dlouhodobě nehrajeme dobře. Domácí byli jasně lepší, navíc jsme si to ještě na začátku zkomplikovali oslabeními. Po gólu na 2:1 jsme se sice trochu dostali do hry, ale Pardubice zaslouženě vyhrály.“