Dobrý výkon a krásný zápas- 8:4

Tým HC Keramika Plzeň dnes odehrál další úspěšný přípravný zápas. Duel s Českými Budějovicemi byl součástí Tipsport Cupu a plzeňští hokejisté v něm potvrdili, že si ze Švýcarska přivezli solidní formu. Celé mužstvo hrálo velmi dobře, nejvíce potom vynikali Jež, Řezníček, Král, Vostřák, Krátoška a J. Straka. Nezklamali ani junioři. Ve velkém vedru se tak diváci dočkali pohledného utkání.

Banes Motor České Budějovice - HC Škoda Plzeň

4:8

1. Řezníček (tr.stř.)- 0:1, 9. V. Král (Krátoška) - 0:2, 14. V. Král (Krátoška, Vlček) - 0:3, 23. Vostřák (Kořínek, Řezníček) - 0:4, 29. Vostřák (Hanzlík, J.Straka) - 0:5, 32. Brož - 1:5, 39. Brabenec (Vondrka, Řehoř) - 2:5, 41. Horák (Šimánek, Jindra) - 3:5, 45. Andrašovský (Krátoška, Vlček) - 3:6, 50. Vondrka (Suchánek) - 4:6, 51. Andrašovský (Dvořák, Krátoška) - 4:7, 58. J. Straka (M.Výborný) - 4:8.
Třetiny: 0:3, 2:2, 2:3, vyloučení: 7:7, využití: 0:0, oslabení: 1:0, střely: 36:30, diváků: 700. Rozhodčí: Nečas (Čech, Kalivoda).

Banes Motor České Budějovice

O.K.

O.K.

1.třetina: Na plzeňský zimní stadion přišlo několik set lidí a hned na začátku zápasu je čekalo překvapení. Do naší branky se postavil Petr Jež, za domácí nastoupil Josef Kučera. Ačkoliv to vypadá trochu divně, České Budějovice byly v zápisu o utkání opravdu uvedeny jako domácí, protože v jihočeské metropoli se zápas nemohl odehrát kvůli problémům s ledovou plochou. Plzeňští se ale chovali "jako" doma. Do zápasu vstoupili svižněji a už po 43 sekundách si Krátoška rychlým únikem vynutil trestné střílení. K jeho provedení se za potlesku diváků postavil kapitán Josef Řezníček a svým typickým blafákem nedal Kučerovi šanci. Plzeň se ujala vedení už v první minutě a Budějovice se dostaly do hry až ve třetí minutě, kdy byl vyloučen náš junior Jaroslav Kracík. Třikrát nebezpečně vystřelily, Jež se štěstím podržel svůj tým. V 6. minutě už to opravdu vypadalo na vyrovnání, ale rozhodčí Nečas gól neuznal, protože už naštěstí stačil přerušit hru. V 7. minutě byl vyloučen další junior Chotěborský, oslabení jsme odehráli aktivně a při následné hře pět na pět dal Václav Král po samostatné akci gól na 2:0. Ve 12. minutě fauloval David Nedorost a při přesilovce byl nejaktivnější Josef Straka. Po krásné kombinaci napříč útočným pásmem trefil jen horní tyč odkryté branky. Po faulu Suchánka jsme 16 sekund hráli 5 na 3, Josef Straka došel skoro až do klece, ale puk čáru nepřešel. Vyloučení nejzkušenějšího budějovického beka nakonec potrestal ve 14. minutě Václav Král, který měl zřejmě větší motivaci než ostatní hráči. Pěknou akci předvedl v 16. minutě Pavel Vostřák, naopak Jež byl v této fázi zápasu prakticky bez práce. Budějovice působily dost bezmocně. V 18. minutě dostal za faul vysokou holí 2+2 minuty opět Jan Chotěborský, ale Krátoška to zkoušel i v oslabení. Pak ale dostal dvě minuty za faul a další dvě za protesty Václav Eiselt a konec první dvacetiminutovky jsme dohrávali ve třech.

2. třetina: S tříbrankovým náskokem a se třemi hráči v poli jsme nastoupili do druhé části. Hned v prvních vteřinách vypálil dělovku kapitán Suchánek, poté hráči v červeném neuspěli ani kombinačně, když odkrytou branku šikovně posunul Ivan Vlček. Budějovičtí tak svou velkou šanci nevyužili, naopak nám vyloučením Brabence poskytly příležitost ke zvýšení skóre na 4:0. Ve třetí minutě si Pavel Vostřák lišácky počkal na clonu protihráče a trefil se přesně k levé tyči. Na začátku 9. minuty fauloval vysokou holí Krátošku Šimánek a v té samé minutě se opět při přesilovce prosadil Pavel Vostřák. Tentokrát nechal spoluhráče (hlavně výborného Řezníčka) kombinovat, sám si počkal u tyčky a nadvakrát dostal puk za Kučerova záda. V polovině zápasu za stavu 5:0 hokejisté v modrobílých dresech polevili v nasazení a agresivitě, což hned ve 12. minutě potrestal Jiří Brož- 5:1. Ve třinácté minutě byl vyloučen obránce Čierny a Vostřák málem završil přesilovkový hattrick. V 16. minutě jsme špatně stříleli, ale Jihočeši snížili až v 19., kdy si s Ježem pohrál Brabenec. Na konci druhé třetiny se hrálo oboustranně útočně, Josef Straka ale svůj nájezd neproměnil, a tak se šlo do kabin za stavu 5:2.

3. třetina: Už v první minutě poslední části hry se před branku probil Roman Horák a snížil na 5:3. Ve 4. minutě střídal chybně pro změnu náš soupeř a Dušan Andrašovský toho po 45 sekundách využil- 6:3. V osmé minutě střídaly Budějovice podle pravidel, ale tak nešikovně, že po levé straně ujel Josef Řezníček a nedal jen zásluhou Kučerova semaforu. Na druhé straně kluziště udeřilo v minutě desáté. Suchánek našel Vondrku a ten snadno upravil stav na 6:4. Za 96 sekund ale odpověděl svojí druhou pěknou trefou Dušan Andrašovský. Ve 13. potom v útočném pásmu hezky kombinovala trojice Vostřák-Kořínek-Duda, ale gól z toho nebyl. Budějovičtí to také ještě zkoušeli. V 17. zastavil nájezd Brože až výborný Jež. V čase 17:17 se nechal vyloučit za hrubost Radek Duda,. Za několik vteřin ale ujel Josef Straka a přestože byl tísněn obráncem soupeře, dokázal udělat kličku a zasunout puk do brány. Stanovil tak konečné skóre na 8:4 a všichni mohli být spokojeni. Tedy skoro všichni… :o)