KVA - PLZ 4:1 - Vynikající Málek sám na výhru nestačil

K a r l o v y V a r y - V 11. kole O2 extraligy prohrál plzeňský Lasselsberger duel o pomyslný západočeský trůn a z šesti utkání na ledech soupeřů dokázal získat pouze tři body. Skóre zápasu otevřel ve 12. minutě explzeňský Řezníček v přesilové hře, když mu přesnou přihrávku před branku naservíroval další bývalý hráč Plzně Dvořák. Druhou branku přidal za dalších pět minut Skuhravý. 42 sekund před první sirénou sice dokázal krásnou střelou snížit Zelenka, ale ve druhé třetině Vary definitivně zlomily odpor soupeře, když v 28. minutě projel mezi třemi hráči Plzně Kumstát a zavěsil. Navíc ve 39. minutě sám před brankou skóroval Košťál. Plzeňští se musejí rychle oklepat, protože již zítra přijede do ČEZ Arény nepříjemný Vsetín.

HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň

4:1
2:1, 2:0, 0:0

Branky a nahrávky: 12. Řezníček (Dvořák), 17. Skuhravý (Kumstát), 28. Kumstát (Skuhravý), 39. Košťál (Kumstát) - 20. Zelenka (Divíšek). Rozhodčí: Smeták - Gebauer, Tošenovjan. Vyloučení: 8:9, navíc Dvořák - Malinský oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 2630.

HC Energie Karlovy Vary

Mensator - Ustrnul, Řezníček, Duben, Hanzlík, Kloz, Mudroch, Dobroň, Němec - Borovanský, Balázs, Machulda, Kumstát, Kraft, Procházka, Košťál, Skuhravý, Tvrdek, Skladaný, Pech, Dvořák.

HC Škoda Plzeň

Málek - Benák, Trnka, Cartelli, Malinský, Nedoma, Mazanec, Vobořil, Derner - Fabuš, Král, Adamský, Zelenka, Divíšek, Matějovský, Důras, Šindel, Šaffer, J. Heřman, Kepl, Ludvík.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Roman Málek 60 54 4 50 92,59 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Martin Adamský 0 0 0 -1 0
Václav Benák 0 0 0 -1 4
Mario Cartelli 0 0 0 -1 2
Lukáš Derner 0 0 0 -1 4
Tomáš Divíšek 0 1 1 0 0
Michal Důras 0 0 0 -2 2
Peter Fabuš 0 0 0 -1 0
Jan Heřman 0 0 0 0 0
Richard Kepl 0 0 0 0 0
Richard Král 0 0 0 -1 0
David Ludvík 0 0 0 0 0
Jiří Malinský 0 0 0 0 25
Radek Matějovský 0 0 0 0 0
David Mazanec 0 0 0 -1 2
Milan Nedoma 0 0 0 -1 0
Adam Šaffer 0 0 0 -1 0
Jakub Šindel 0 0 0 -1 0
Pavel Trnka 0 0 0 -1 2
Milan Vobořil 0 0 0 0 0
Jiří Zelenka 1 0 1 0 0

komentář

Již první třetina duelu dvou západočeských rivalů naznačila, že se hosté z Plzně nevyspali do svého nejlepšího dne. Energetici soupeře od prvního střídání jasně převyšovali a bylo pouze otázkou času, kdy výborný Málek kapituluje. Nejlepší hráč Lasselsbergeru musel v 5. minutě fantastickou lapačkou hasit střelu Řezníčka, další bývalý Plzeňák Dvořák zase namířil svůj bekhend těsně nad branku. Oba jmenovaní hráči pak při pětiminutové přesilovce po vysoké holi Malinského spojili síly a to přineslo ovoce. Dvořák dlouho míchal s pukem u zadního mantinelu, vyčkal s přihrávkou na najíždějícího Řezníčka, který neměl s bleskovým zakončením problémy.

Trvající převaha Energie ještě zesílila, když se na ledě udělalo více místa po vzájemném vyloučení Borovanského s Dernerem. Specialista na hru v menším počtu Václav Skuhravý dokonale ukryl teč chytrého nahození z hole Petra Kumstáta a poslal Vary do trháku. Pohody si ovšem domácí dlouho neužili. Vzápětí byl totiž vyloučen Hanzlík a Jiří Zelenka našel z pravého kruhu místečko nad Mensatorovým ramenem. Byla to jedna ze tří střel Plzně v první třetině!

Hostující tým nezmobilizoval síly ani v první přestávce. Energetici létali po ledě jako málokdy a utrápení hráči Plzně jen těžko hledali protizbraně. Nešťastný Málek musel děkovat své tyči, když zastavila skrytou ránu Machuldy, posléze si bravurně poradil i s přečíslením Procházky a Dobroně. Vrchol zmaru v podání modrobílých přišel ve 28. minutě. Málek prchal při signalizované výhodě z branky, ale těsně před střídačkou se k němu dostal puk, který se rozhodl rozehrát. Rozhodčí byli ve sporné situaci nekompromisní a potrestali hosty za hru v šesti hráčích v poli.

A když je na ledě prostor, je vidět Václav Skuhravý. Tentokrát svou přihrávkou obsadil do hlavní role Petra Kumstáta. Nejlepší střelec Karlovarských v posledních dvou sezónách prošel přes tři hráče a zcela nehlídán trefil přesně mezi Málkovy betony.

Na varské hokejky se vrátila pohoda a útočné představení pokračovalo dále. V jasné pozici nastřelil Skladaný další tyčku. Na druhé straně mohl proti ráně Adamského ukázat pozorný zákrok i nezvykle nevytížený Mensator. Více práce měl ovšem i ve druhé třetině jeho protějšek Málek. Ten, přestože v zápase zlikvidoval celkem 52 zásahů, ve 39. minutě musel opět pouze rozmáchnout bezmocně rukama. Nikým nehlídaný Jan Košťál počkal na ideální příhru Kumstáta od zadního mantinelu a pohodlně zavěsil.

Jestli byla někdy Plzeň Karlovým Varům vyrovnaným soupeřem, tak tomu bylo ve třetí části. Blízko zdramatizování utkání byli na začátku závěrečného dějství Kepl, Adamský i Cartelli. Mensator však v ošemetných chvílích své spoluhráče podržel. Na druhé straně opět zazvonila tyč, poté co Tvrdek zavezl do pásma a do ideální pozice naservíroval svému dlouholetému partnerovi z mládežnických výběrů Pechovi.

Další šance Plzně v podání kombinujících Divíška a Matějovského a nebezpečně střílejícího Zelenky karlovarský brankář ustál, respektive netradičním zákrokem na zemi uležel. Poklidné poslední minuty duelu ještě trochu rozvířil Michal Dvořák, který poslal pěstí k zemi Dernera. Odveta za nešetrný zákrok kolenem přišla domácí křídlo na pět minut a trest do konce utkání. Ten na sebe ovšem nenechal dlouho čekat a závěrečná siréna dala definitivní důvod karlovarské radosti.

Ohlasy trenérů

Václav Baďouček (Karlovy Vary): "Do zápasu jsme šli s jasným cílem - získat tři body. Od první minuty bylo vidět, že hráči pro to dělají maximum, chtěl bych jim poděkovat. Kromě pěti minut ve třetí třetině jsme byli jednoznačně lepší, naše vítězství je naprosto zasloužené."

Marek Sýkora (Plzeň): "Sehráli jsme velmi slabé utkání, možná nejhorší v této sezoně. Dvě třetiny si s námi Karlovy Vary pohrávaly a jen díky brankáři Málkovi jsme neprohrávali ještě víc. Ve třetí třetině se to zlepšilo, ale domácí si výsledek pohlídali. Jsem velmi zklamán, chvílemi mně bylo stydno. Tím víc, že zápas se hrál před televizními kamerami."