Cenná výhra nad lídrem

P l z e ň - Junioři: HC Lasselsberger Plzeň – HC Slavia Praha 4:3 s.n. Play-off juniorské extraligy se nezadržitelně blíží a v předposledním utkání na domácím ledě netestovali formu jen plzeňští mladíci. Do prvních příprav se pustili také fanoušci, kteří rozvinuli velkou vlajku a na podporu svého týmu celé utkání bubnovali a povzbuzovali. Ti se jim za to odvděčili svým nasazením a bojovností. Dramatické utkání nakonec rozhodl až úspěšný nájezd Setikovského.

HC Škoda Plzeň - HC Slavia Praha

4:3sn
1:1, 2:0, 0:2 - 0:0

Branky a nahrávky: 9. Černý (Špiler, Jindra), 32. Heřman (Šimán), 35. Trojan, rozhodující sam. nájezd Setikovský – 12. Bartošek (Lang), 41. Sklenář (Bartošek), 56. Hertl. Rozhodčí: Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Diváci: 91. Střely na branku: 27:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3.

HC Škoda Plzeň

Halmoši – Martinec, Špiler, Černý, Malý, Zeman, Krajčík – Šimán, Heřman, Benedikt – Sýkora, Setikovský, Holý - Holub, Kocman, Špinka – Trojan, Pitule.

HC Slavia Praha

Brož – Hertl, Mazanec, Beránek, Jebavý, Soldán, Lang, Roth, Drbohlav - Krejčí, Stromko, Malárik – Fára, Freisler, Indra – Sklenář, Kachlík, Stoklasa - Růžička, Bartošek, Fára.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Dominik Halmoši 65 31 3 28 90,32 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Jiří Benedikt 0 1 1 0 0
Lubomír Černý 1 0 1 0 0
Martin Heřman 1 1 2 1 0
Lukáš Holub 0 0 0 -2 0
Martin Holý 0 0 0 0 2
Petr Jindra 0 1 1 -2 0
Jakub Kocman 0 0 0 -2 0
Kristián Krajčík 0 0 0 -1 0
Robin Malý 0 0 0 -1 0
Lukáš Martinec 0 0 0 0 0
Tomáš Pitule 0 0 0 1 2
Jan Setikovský 1 0 1 1 0
Miloš Sýkora 0 0 0 1 4
Miroslav Šimán 0 1 1 0 0
Radek Špiler 0 1 1 -1 0
Martin Trojan 1 0 1 1 0
Petr Zeman 0 0 0 0 0

komentář

Hosté vstoupili do utkání sebevědomě, na chvíli sevřeli svého soupeře, jenže branku nevstřelili, a tak se hra rychle vyrovnala. Lasselsberger zvýšil obrátky a vynutil si dvě přesilové hry. V té druhé v 9. minutě napřáhl na modré čáře Černý a dělovkou mezi betony posunul skóre na 1:0. Pražané nenechali na svou odpověď dlouho čekat. Uběhly jen tři minuty, když Lang nahodil od mantinelu a Bartošek sklepl za překvapeného Halmošiho. Začínalo se tak znovu od začátku a opět ve velkém tempu. Přestože akce střídala akci a diváci se rozhodně nenudili, gólmani již vážněji zasahovat nemuseli a oba týmy šly do šatny za nerozhodného stavu.

Jen 52 sekund uběhlo z druhého dějství a Západočeši mohli jít do vedení. Heřman však svou dorážkou na Brože nevyzrál. Stejně tak ztroskotal o chvíli později Holý se svým výpadem zpoza branky. Ani hosté se nenechali zahanbit. V početní výhodě několikrát zahrozili a jen díky Halmošimu se stav neměnil. Plzeňští trenéři najednou měli i jiné starosti, kvůli zranění Martince a vyloučením musel v obraně zaskakovat Sýkora. Slávistický tlak navíc postupně nabíral na síle. Jenže branku nepřinesl, ta padla na druhé straně, když Heřman v 32. minutě využil zaváhání defenzívy soupeře a dal nechytatelnou ránou Lasselsbergeru znovu jednobrankový náskok. Tím nastartoval obrovský nápor. Brož se ve svém brankovišti točil jako korouhev, byl pod smrští střel. A když už se zdálo, že nejhorší přečká, kapituloval. Trojan využil svůj samostatný nájezd. Ani to však nemuselo být ze strany domácích vše, Setikovský ale svůj brejk do zdárného konce nedovedl. Další góly již hektický hokej nepřinesl, před posledním dějstvím museli více zpytoval svědomí slávisté.

Domluva se trenérům Pražanů povedla. V čase 40:33 snížil Sklenář. Domácí mohli ihned odpovědět, Setikovského nájezd však lapil Brož a naopak vyrovnat mohl Bartošek, proti němu se zase vyznamenal Halmoši. Plzeňáci přečkali oslabení a vyrovnali se soupeři. Ten přesto dokázal vytěžit další šance, v jedné z nich se v 52. minutě mihl a branku přestřelil Indra. Plzeňáci hlídali obrannou modrou čáru a při zaváhání slávistů vyráželi k rychlým protiútokům. Jednou však sami chybovali, paradoxně při vlastní přesilovce. Hertl si sólem přes celé hřiště pohodlně dokráčel ke srovnání. Zbylé minuty do konce normální hrací doby se nesly v duchu urputných soubojů na hranici a někdy i za hranicí pravidel. Stav 3:3 svítil na multifunkční kostce i po šedesáti minutách, rozhodnout tedy muselo prodloužení či případné samostatné nájezdy.

Největší šanci nastavení měl v polovině Setikovský, když jej pěkně uvolnil Holý, jenže Brož rozhodnutí nepřipustil a drama dospělo k nájezdům. Družstva si tak ještě před play-off mohla vyzkoušet formu svých forvardů a brankářů v této soutěži nervů a zručnosti. Zápis vypadal: Holý-ne, Sklenář-ne, Heřman-ne, Růžička-ne, Setikovský-ano, Bartošek-ne. Dva body si tak i bez řady opor připsal Lasselsberger.

Ohlasy trenérů

Vladimír Vimr (trenér Plzně): “S výsledkem jsme spokojeni. První třetina byla hodně vyrovnaná, v té druhé jsme pak měli převahu a je škoda, že jsme nedali o gól víc, protože v závěru jsme byli pod tlakem a soupeř vyrovnal. Na nájezdy jsme si věřili, protože Halmoši nás v poslední době několikrát podržel, to se také potvrdilo, jeden nájezd jsme proměnili a získali dva body.“