Infarktový závěr a dva body doma

P l z e ň - Junioři: HC Lasselsberger Plzeň - HC Sparta Praha 5:4 pp. V dnešním 43. kole extraligy juniorů přijel na plzeňský led rival ze Sparty. Lasselsbergru tento soupeř vyhovuje, naposledy vyhrál na jeho ledě o pět branek. Dnešní zápas byl však úplně jiný a Pražané bojovali do posledních chvil. Nakonec však domácí vyhráli v prodloužení zásluhou Jakuba Kocmana.

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha

5:4p
2:2, 1:0, 1:2 - 1:0

Branky a nahrávky: 2. Pitule (Benedikt), 20. Holub (Jindra), 33. Setikovský (Holý), 46. Trojan (Setikovský), 63. Kocman (Martinec) - 11. Mrňa (Karpov), 19. Slaba (Ton), 59. Mrňa (Čížek), 60. Škaloud (Rybecký). Rozhodčí: Bolina - Chochola, Marek. Vyloučení: 11:4. Využití: 1:2. Diváci: 127. Průběh utkání: 1:0, 1:2,4:2, 4:4, 5:4 .

Halmoši - Martinec, Krajčík, Malý, Zeman, Špiler, Černý - Jindra, Holý, Kocman, Trojan, Sýkora, Pitule, Benedikt, Plichta, Šimán, Setikovský, Holub.

Michalec - Procházka, Hanzl, Trojan, Čížek, Kanov, Cunik, Vošmik, Husák - Rybecký, Mrňa, Osladil, Karpov, Bezouška, Morkes, Škaloud, Kolář, Ton, Slaba, Bříza.

Petr Zeman 0 1 1 1 2

Dnešní utkání začalo z obou stran nevinným oťukáváním. První vážnější šanci si vypracovali domácí, ale pěkná střela Černého se neujala. Po chvilce se už skóre měnilo. Pitule se dostal až před hostujícího gólmana a zavěsil - 1:0! Tlak Plzně narůstal. Jindra prokličkoval až před Michalce , ale svoji šanci nevyužil. Právo hrát první přesilovku v utkání obdržel Lasselsberger, ale gólovou šanci si nevypracoval. Po té Sparta herně přidala a Halmoši se v plzeňské brance začal pořádně potit. Velkou šanci si vypracoval Osladil, ale domácí brankář se zaskvěl skvělým zákrokem proti střele z mezikruží. V 8. minutě dostala výhodu jednoho hráče v poli i Sparta, ale vedla si podobně jako Plzeň. Avšak těsně po jejím skončení se zblízka prosadil Mrňa a vyrovnal - 1:1! Hra dále svižně plynula a ve 13. minutě zápasu dostali hostující hráči výhodu dvojnásobné přesilové hry. Plzeň však skvěla bránila a kromě zblokovaných střel od modré Sparťané nic nevymysleli. Podobné příležitosti, avšak kratší, se Pražanům dostalo i minutu před první sirénou. 5:3 nevyužili, ale v již pokračující normální výhodě se k jedné takové sražené střele dostal Slaba a z mezikruží zametl puk do poloodkryté svatyně domácích - 1:2! Do první sirény však domácí stihly vyrovnat, když pár vteřin před koncem úvodní části dorazil v závaru před hostující brankou Holub - 2:2!

Druhá pasáž hry nabídla divákům mnohem více hokejové krásy, než třetina úvodní, ale pouze jeden gól. Hra byla kouskovaná častým vylučováním, ale oba soupeři si vypracovali mnoho brankových příležitostí. Při oslabení Plzně se na modré neukvapil Kanov, obešel domácího hráče a pěkná střela téměř z mezikruží doslova křičela po gólu. Nedáš – dostaneš. Po chvilce se karta obrátila a při početní výhodě Lasselsbergru se šikovnou střelou od mantinelu prosadil Setikovský a strhl vedení na stranu Plzně - 3:2! Oba týmy pokračovaly v líbivé hře a za poznámku stojí hlavně pěkný průnik Jindry na jedné a nebezpečná střela Slaby na druhé straně. Obrovskou příležitost si v závěru třetiny vytvořil Mrňa, ale jeho průnik z půlky hřiště zastavil až výborný Halmoši.

Poslední dějství začalo tam, kde to druhé skončilo. Pěkný, svižný hokej s mnoha šancemi na obou stranách. Hned ve 4. minutě se pěknou střelou přes obránce prezentoval plzeňský Martinec a o pár minut později se dorážkou prosadil Trojan a navýšil vedení Lasselsbergeru - 4:2! Sparťané však zbraně nesložili a nebezpečnou střelou z mezikruží zahrozil Slaba. V 9. minutě ujížděl domácí obraně Karpov, ale tísněn nedokázal úspěšně svůj blafák dokončit. V polovině třetiny se domácím fanouškům připomněli i Plzeňští, ale úniku dva na jednoho se jim využít nepovedlo. Jednu z posledních možností na zvrat dostali Sparťané při přesilovce v 15. minutě, ale domácí pečlivou obranou soupeři nic nedovolili. Závěrečný tlak hostí ještě vylepšilo vyloučení jedno z Plzeňských. V čase 18:28 doklepl Mrňa nepovedenou střelu Čížka a snížil - 4:3! Velké drama bylo na spadnutí. V čase 19:32 se prosadil opět dorážkou Hanzl a vyrovnal na - 4:4! Velká bitva tak po šedesáti minutách vítěze nenašla.

V prodloužení byli hosté, kteří již v bodový zisk ani nevěřili, jako pokropeni živou vodou, ale radovali se domácí. Z první vážnější šance nastaveného času udeřilo. Nahození Lukáše Martince povedeně tečoval Kocman - 5:4!

Radim Rulík (Plzeň): "Dnes jsme se museli obejít bez mnoha hráčů, kteří jsou na turnaji reprezntace U-17. Chtěli jsme hrát na čtyři pětky a zápasovou zátěž rozložit a ulevit tak klukům před play-off. Bohužel se nám to nepovedlo. Stejně tak celé utkání. Když jsme získali dvoubrankové vedení, přestali hráči myslet na tým a začali uvažovat individuálně. Sparta toho pak dokázala využít. Mrzí mě to, ale do nadstavbové části nám to snad pomuže a poučíme se."