TŘI – PLZ 4:1. - V souboji brankářských dvojek úspěšnější Vojtek

T ř i n e c - Ani na čtvrtý pokus se nepodařilo Lasselsbergeru vyzrát na soupeřově hřišti a odvézt si výhru. V utkání proti třineckým Ocelářům nenastoupila ani jedna brankářská jednička obou klubů. Za domácí vychytal výhru Vojtek a za Plzeň se poprvé v extralize postavil mezi tyče Kamil Jarina. Třinec se hned v úvodu utkání dostal do vedení, které si udržel po celý zbytek zápasu. Svoji premiérovou trefu mezi plzeňskými muži zaznamenal Marek Laš.

HC Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň

4:1
2:1, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 1. Tomík (Štefanka), 3. Korhoň (Skořepa), 26. Tomík (Steber), 54. Korhoň (Sekeráš) - 5. Laš (Jasečko). Rozhodčí: Šindler - Kis, Padevět. Vyloučení: 11:10. Bez využití. Diváci: 3284.

HC Oceláři Třinec

Vojtek - Sekeráš, Švarný, Pácal, Malec, Kroupa, Andersons - Tomík, Štefanka, Steber - Tomas, Polanský, Zálešák - D. Květoň, Peterek, Martynek - Korhoň, Kolusz, Skořepa.

Jarina - Jasečko, Čakajík, Benák, Dobrovolný, Nikolov (41. L. Martinec), Dresler - Vlasák, Divíšek, Ludvík - Fabuš, Šindel, Matějovský - Důras, Vampola, Laš - Dvořák, Kocman, M. Sýkora.

Tomáš Vlasák 0 0 0 -2 0

Do utkání nenastoupila ani jedna brankářská jednička z obou týmů. Romana Málka v plzeňské brance nahradil Kamil Jarina a Romana Čechmánka v brance domácích zastoupil Martin Votek. A jakoby se obě brankářské dvojky musely nejdříve rozkoukat a pořádně rozchytat. Již v úvodní minutě vznikl závar před plzeňskou brankou, ve kterém se nejlépe zorientoval Róbert Tomík, kterému se podařilo dostat puk do branky. Jarinova premiéra v plzeňském dresu v extralize se moc nevydařila. Již ve třetí minutě inkasoval další branku, když Lubomír Korhoň zavážel kotouč do obranné třetiny plzeňského manšaftu a vyzkoušel vystřelit zpoza obránce střelou po zemi. Podařilo se mu překonat plzeňského brankáře a domácí tým vedl brzo 2:0. Ani Vojtek však nevydržel dlouho s čistým štítem. Na začátku páté minuty od modré lajny vystřelil Jašečko a Marek Laš šikovně tečoval puk, který mohl třinecký brankář lovit ze své sítě. Zanedlouho mohla Plzeň i vyrovnat, ale při přečíslení tři na dva předvedl obětavý zákrok Pácal, jenž pádem zmařil šanci Plzeňských. V deváté minutě Třinec zamkl Plzeň v obranné třetině. Až po dvaceti vteřinách si však sudí všimli, že měli domácí o jednoho hráče v poli více. V následné přesilové hře Šindel orazítkoval tyčku třinecké branky.

I druhou třetinu začali aktivněji Oceláři. V závaru před plzeňskou brankou Tomík promáchl puk a Tomas netrefil prázdnou klec. Róbert Tomík však svoji minelu napravil o pár minut později. Slovenský hráč dostal přihrávku zpoza branky, vystřelil a trefil pravý horní růžek Jarinovy branky. V dalších třineckých akcích v následujících dvou minutách se mohli Oceláři o hodně více přiblížit k vítězství. Nejdříve Martynek trefil břevno a následně i Skořepa zanechal stopu po puku na tyčce plzeňské branky. V polovině utkání si Plzeň vytvořila tlak, ze kterého se ovšem také po hale linuj zvuk brankové konstrukce. Po zbytek třetiny přebrala iniciativu Plzeň, avšak gólově se nevyjádřila.

Aktivita Plzeňským vydržela i po přestávce. Do přečíslení se dostali Dvořák s Divíškem. Plzeňskému kapitánovi však v poslední chvíli puk přeskočil hokejku. Divíšek chtěl smůlu napravit hned v dalším střídání. Ocitl se sám před Vojtkem, ale třinecký brankář mu nedovolil se radovat. O minutu později v přesilové hře netrefil Čakajík odkrytou třineckou branku. A když ani Dvořákovi se nepodařilo tečí poslat puk za Vojtkova záda z vyložené šance, promluvili opět domácí. Možná z přemíry snahy o ofenzívu nechali plzeňští beci otevřená vrátka ve své obraně. Sekeráš vyslal do úniku Lubomíra Korhoně, jenž svoji druhou trefou zvýšil na 4:1 pro Třinec. Smůlu Plzně v utkání proti Ocelářům už jen v závěru potvrdil Vlasák, jenž stále čeká na premiérovou trefu v plzeňském dresu. V souboji tváří v tvář proti Vojtkovi neuspěl a Třinec se mohl radovat z tříbodové výhry, na kterou Plzeň i po osmém kole stále čeká.

Jiří Juřík (Třinec): "Rozhodující byl úvod, kdy jsme rychle vstřelili dvě branky. Plzeň po snížení ožila a zatlačila nás, ale my jsme to ustáli. Druhým důležitým momentem byly ubráněné přesilovky Plzně pět na tři. Kluci v nich výborně pracovali a skvělé zákroky vytáhl brankář Vojtek. Pak jsme chtěli hru kontrolovat a to se podařilo."

František Černý (Plzeň): "Zápas ovlivnil začátek, když jsme inkasovali dva nešťastné góly. Nemyslím, že by byl problém v koncentraci, to se někdy stává. Předcházela tomu naše chyba, kdy jsme nechali puk za bránou. I když se nám podařilo snížit, výsledek jsme nezvrátili. Důvod je v koncovce. I když jsme si vytvořili hodně šancí, nepadá nám to tam a naopak inkasujeme po chybách. To se dneska bohužel znovu potvrdilo."