Plzni dvougólový finiš na body nestačil

R ø d o v r e - Plzeňští hokejisté nastoupili ke svému druhému zápasu v rámci turnaje Choice Hotel Cup v dánské Kodani proti neporaženému domácímu celku Rødovre Mighty Bulls, kteří ve svém prvním vystoupení rozstříleli Hamburg 9:6. Modrobílým se ale dlouho nedařilo překonat dánského brankáře, zato týmu Rødovre vycházela taktika vyhazování puků a v průběhu utkání se dostali do čtyřgólového trháku. Západočeši zvládli jen snížit na konečných 4:2, o branky se postarali Peter Fabuš a letní posila Stanislav Jasečko.

HC Rodovre - HC Škoda Plzeň

4:2
1:0, 2:0, 1:2

20. Mizzi, 26. Sundberg (Mizzi), 34. Riihijärvi (Oliveira, Larrivee), 49. Mizzi - 49. Fabuš, 58. Jasečko (PLZ)

Již od samého počátku utkání se dalo očekávat, že kvalita ledu bude stejně jako v předešlém utkání dosti mizerná, proto se nedala očekávat žádná velká hokejová paráda. Plzeň začala ovšem aktivněji, první gólovou příležitost měl na své hokejce Martin Adamský, jenž ovšem svoji vypracovanou šanci ve vstřelenou branku nezužitkoval. Do bot Plzni teklo v čase 11:34, kdy Davida Mazance, pykajícího za prohřešek na trestné lavici, doplnil Václav Benák a Plzeň čelila dvojnásobnému oslabení. Plzeň však početní nevýhodu přežila bez újmy na gólech a odměnou ji byla následná přesilovka pět na tři. Tu však nezužitkovala a krátce před skončením první třetiny inkasovala úvodní gól utkání, kdyz Mizzi prostřelil Málka.

Do druhé třetiny Plzeň nevstoupila špatně, vytvářela si šance, ale ani jednu se jí nepodařilo proměnit. Naopak Rodovre se poprvé do útočného pásma dostalo až po pěti minutách druhé třetiny a z náhodné akce se Sundbergovi podařilo vstřelit branku. Rodovce začalo praktikovat taktiku s vyhazováním kotoučů z obranného pásma a zřejmě to bylo účinné. Ve 34. minutě vstřelilo Plzni třetí branku, zásluhu na tom měl Riihijärvi. Roman Málek dosud z osmi střel pustil za svá záda tři projektily. Plzni se začalo hrát velmi špatně, nedařilo se ji kombinovat a působila křečovitě.

Ve třetí třetině už byla kvalita ledu v žalostném stavu, puky hráčům z holí doslova odskakovaly. Kodaňskému týmu to zřejmě ale nevadilo a na počátku 49. minuty Mizzi zvýšil náskok svého týmu na rozdíl čtyř branek. O 23 sekund později však Plzeň odpověděla, když Peter Fabuš snížil na třígólový rozdíl. I nadále se však Plzeň trápila v koncovce, ovšem v 58. minutě Stanislav Jasečko snížil už jen na dvoubrankový rozdíl a oživil naděje k vyrovnání. Plzeň si vytvořila tlak, od svého druhého gólu si vypracovala čtyři velmi nadějné brankové příležitosti, ovšem ani jedna neskončila za zády kodaňského brankáře. Navíc v samém závěru Tomáš Vlasák inkasoval ránu pukem mezi oči.