Plzeň má výhru nad lídrem tabulky

P l z e ň - Junioři - HC Lasselsberger Plzeň : HC RI Okna Zlín 4:3. Po večerní vysoké výhře nad Vsetínem čekal na plzeňské juniory další moravský tým. Tentokrát svěřenci Radima Rulíka a Radka Kampfa přivítali Zlín. Ve vyrovnaném zápase nakonec domácí dokázali zvítězit, když na střídačku vedli, prohrávali a pak zase vedli. Třemi kanadskými body pomohl k výhře kapitán Jakub Kocman.

HC Škoda Plzeň - PSG Berani Zlín

4:3
1:0, 1:3, 2:0

Branky a nahrávky: 15.Jeřábek (Rutta, Kocman), 29.Kocman (Benedikt, Šustr), 45.Kocman (Trojan, Zeman), 56.Stránský (Kovář, Sýkora) - 23.Ondráček (Matula), 24.Bořuta (Okál, Jurík), 31.Šenkeřík (Jurík). Rozhodčí: Rejthar - Černý, Brejda. Vyloučení: 5:7 + Kocman (PLZ) 5min + do konce utkání, Bořuta (ZLN) 5min + do konce utkání Využití: 2:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 73. Střely na branku: 35:34. Průběh utkání: 1:0,1:2, 2:2, 2:3, 4:3.

Francouz - Hcul, Šustr, Zeman, Rutta, Špiler, Jeřábek - Jindra, Novák, Kocman (C), Sýkora, Pitule, Trojan, Kovář, Benedikt, Petr, Stránský, Šimek, Šimán

PSG Berani Zlín

Sedláček - Šenkeřík, Matula, Bořuta, Staněk, Chocholátek, Valenta, Bokroš - Finsterle, Okénka, Goiš, Jurík, Vlach, Honejsek, Puna, Šoula, Ondráček, Okál, Křemeček, Gazdík

Petr Zeman 0 1 1 1 0

V úvodu utkání si větší šance vytvořili hosté ze Zlína. Ve 4.minutě vychytal Francouz Honejskovu střelu. V 8.minutě zase hledal Goiš přihrávkou při akci dva na jednoho Ondráčka. Ale Francouz sklapl betony včas. Plzeň se osmělila až v polovině 1.třetiny. A v čase 14:08 při přesilovce mířil od modré čáry Jakub Jeřábek - 1:0. V 16.minutě měl na hokejce vyrovnání Finsterle. Puk ale do odkryté branky zasunout nedokázal. A protože do konce úvodní části se už neprosadil ani jeden tým, odcházela Plzeň do kabin s jednobrankovým náskokem.

Na začátku 23.minuty hráli hosté přesilovku, do návratu plzeňského útočníka zbývala půl minuta, když Jiří Ondráček umístil kotouč za Francouze - 1:1. A Zlín zúročil i další početní převahu. Hned ve 24.minutě se trefil Antonín Bořuta a otočil skóre - 1:2. Sérii gólů v přesilovkách nepřerušil po využití krásné přihrávky Benedikta ani plzeňský Jakub Kocman - 2:2. No a by toho nebylo málo, v nastoleném trendu pokračoval v čase 30:05 i Petr Šenkeřík a vrátil hostům opět vedení - 2:3. Krátce na to mohl opět vyrovnat Kocman, ale Sedláček jeho samostatný únik ke smůle domácích vychytal. Pro změnu tedy na druhou přestávku odcházeli spokojenější zlínští hráči.

Ve 44.minutě plzeňskému brankáři proklouzal puk mezi betony, ale klouzal jen rovnoběžně s brankovou čarou, za ní nedošel. O chvíli později se ale už Pavel Francouz vytáhl proti Juríkovi. Za tento semafor by se nemusel stydět ani Roman Málek. To zlínský Sedláček tak úspěšný nebyl. Malou skulinku mezi jeho výstrojí našel Jakub Kocman a znovu bylo vyrovnáno - 3:3. Vyrovnávací gól byl první v zápase, který padl při rovnovážném počtu hráčů na ledě. Plzeň se pak stále víc tlačila do útoku. Šance ale výborně pokrýval zlínský gólman. Až v 56.minutě se prosadil Jan Stránský, když ho hostující obrana nechala úplně volného - 4:3. Dvě minuty chyběly do konce utkání, když Zlín ještě nastřelil dvakrát za sebou tyčku. Ale to bylo z útočných akcí vše a domácí už výhru udrželi.

Radek Kampf (trenér Plzně): Je to cenné vítězství. Zlín včera prohrál v Budějovicích, my jsme vysoko vyhráli. Nabádali jsem hráče, aby si nemysleli, že to půjde samo. První třetinu jsme nehráli tak dobře, v průběhu zápasu jsme se zlepšovali. Vedli jsme, soupeř srovnal, prohrávali jsme, pak jsme se štěstím vyrovnali a dali vítězný gól. Klukům musíme poděkovat za hezký výkon a touze po vítězství.