Junioři deklasovali Znojmo

P l z e ň – Junioři: HC Lasselsberger Plzeň – HC Znojemští Orli 7:1. Hosté se sice při přesilovce ujali vedení, potom ale zabrali domácí a zápas velmi rychle otočili. Během necelých tří minut nasázeli Plzeňáci Znojmu čtyři góly. V závěru třetiny přidali pátý zásah a zbytek zápasu už se dohrával pouze z povinnosti. Do sítě Znojma padly ještě další 2 góly a zápas skončil pro hosty naprostým fiaskem.

HC Škoda Plzeň - Orli Znojmo

7:1
5:1, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 5. Novák (Pitule), 6. Kovář (Stránský, Jeřábek), 7. Pitule (Novák), 7. Šimán (Kocman), 20. Trojan (Kovář, Stránský), 40. Kocman (Stránský, Zeman), 42. Trojan (Rutta, Stránský) – 3. Sajdl (Štindl). Rozhodčí: Zubzanda – Pešek, Suchánek. Vyloučení: 10:6. Využití: 2:1.

Francouz – Zeman, Šustr, Jeřábek, Rutta, Špiler, Šustr, Růžička – Benedikt, Kocman, Šimán – Stránský, Kovář, Trojan – Novák, Pitule, Jindra – Petr, Šimek, Vild

Orli Znojmo

Kacetl (od 7. Müller) – Koza, Blažek, Kouřil, Štindl, Geryk, Pláněk, Rybnikár, Šindelář – Ferenčík, Duba, Kovalský – Alexa, Barák, Havlík – Sajdl, Lattner, Lechner – Šedý, Koblížek, Trojan

Petr Zeman 0 1 1 1 0

Domácí zápas nezačali dobře. Již ve 2. minutě byl vyloučený Hucl. Od modré vystřelil Štindl, Sajdl zůstal před brankou nepokrytý a pohodlně zasunul vyražený puk pod padajícím Francouzem. 2:16 – 0:1. Plzeň se po úvodním gólu rychle otřepala, zamkla hosty v jejich obranné třetině. Z levého rohu našel Pitule na kruhu volného Nováka a ten střelou k pravé tyči srovnal. 4:12 – 1:1. Domácí byli zpátky na koni a navíc je podpořila přesilovka po vyloučení Blažka. Od modré našel Jeřábek před brankou Stránského, ten přiťukl Kovářovi a Plzeň vedla. 5:39 – 2:1. To ale Plzeňákům nestačilo. Po levém křídle se protáhl Novák, který trefil levou tyčku a od té se puk odrazil do zad brankáře Kacetla. Skákající touš nakonec skončil s přičiněním Pituleho v brance. 6:09 – 3:1. To bylo na Znojemského brankáře moc a přepustil své místo Müllerovi. Ten se v brance příliš neohřál a už lovil puk ze své sítě také. Kocman našel zpoza brány ideálně postaveného Šimána a ten se nemýlil. 6:59 – 4:1. Gólovou smršť Plzně potom zastavila častá vyloučení domácích hráčů. Jelikož hosté byly v přesilovkách bezzubí, na další ohrožení branky se muselo čekat až do závěru třetiny. Dostat hosty zpátky do hry mohl Barák, který těsně před Francouzem tečoval pokus Alexy. Plzeňský brankář střelu se štěstím vyrazil. Na druhé straně od mantinelu nahrál puk před branku Kovář, kde jej Trojan usměrnil mezi Müllerovy betony. 19:54 – 5:1.

Také ve druhé třetině domácí často zbytečně faulovali. Ve 23. minutě byl ale potrestaný znojemský Kouřil. Rutta dobře vypálil od modré, puk propadl brankáři pod lapačkou, ale skončil těsně vedle branky. Ve 29. minutě měli přesilovku zase Znojemští a to dokonce dvojnásobnou. Ale domácí je k ničemu nepustili. Naopak po návratu do plného počtu začali Znojmu opět zle zatápět. Kovářova lajna zavřela na víc než minutu Znojemské v jejich obranné třetině a vyslala na gólmana spršku střel. Hlavně dvě rány Stránského byly hodně nebezpečné. Gól ale padl až v poslední minutě druhé třetiny. Po střele Zemana od modré propadl Müllerovi puk mezi betony a zůstal ležet kousek před čárou, odkud jej Kocman dopravil do prázdné branky. 39:34 – 6:1.

Domácí soupeře nešetřili ani v záverečné třetině. Rutta nahodil od pravého mantinelu puk před branku a Trojan v podstatě zopakoval svůj první gól. 41:33 – 7:1. Další gól do znojemské sítě mohl přidat v 47. minutě Kocman, který zachytil chybnou přihrávku Pláňka a dostal se do samostatného nájezdu. V koncovce ale přehnal kličkování a Müller si s jeho střelou bekhendem poradil. Poté zase úřadoval druhý plzeňský útok a hlavně Kovář a Stránský byli blízko gólu. V koncovce jim ale pár centimetrů chybělo. Další gól už do konce zápasu nepadl, přesto domácí Plzeň zcela deklasovala Znojmo rozddílem třídy – 7:1.