Plzeň udržela v nervózním závěru těsné vítězství

P l z e ň – Junioři: HC Lasselsberger Plzeň – HC Kometa Brno 3:2. Bez několika opor, které se již připravují s A-týmem vstoupili plzeňští junioři do zápasu s Kometou Brno. Utkání poznamenalo několik dvojnásobných přesilovek. Domácí hráli dvě a hosté dokonce tři. Každý z týmů jednu z nich na konci druhé třetiny využil, i když brněnský gól padl technicky již za stavu 5:4. Utkání rozhodla závěrečná část, kdy Plzeňští zvrátili vedení na svoji strnu. Postarali se o to Petr po výborné přihrávce Kováře a krásnou střelou Pitule. Hosté ještě stačili snížit a při powerplay deset vteřin před koncem dokonce trefili tyčku. Plzeň ale vítězství nakonec i s notnou dávkou štěstí uhájila.

HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno

3:2
0:0, 1:1, 2:1

Branky a nahrávky: 39. Pitule (Kovář, Jeřábek), 49. Petr (Kovář), 50. Pitule (Novák, Jindra) - 38. Svoboda (Grmela), 55. Pospíšil (Popolanský). Rozhodčí: Froněk - Šulo, Šerý. Vyloučení: 8:9, navíc Svoboda (KOM) 10 min. Využití: 1:2. Střely na branku: 24:27. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.

Rückl - Šustr, Zeman, Špiler, Jeřábek, Rutta, Růžička, Hucl - Šimek, Stránský, Trojan - Šimán, Kocman, Benedikt - Petr, Lev, Vild - Jindra, Pitule, Novák

HC Kometa Brno

Čiliak - Vejvar, Zítka, Babic, Žalud, Reschowský, Koš, Pospíšil, Vozdecký - Krejčí, Blaheta, Svoboda, Mišura, Jarůšek, Staša, Šidák, Štěpánek, Grmela, Zima, Popolanský, Kožár

Petr Zeman 0 0 0 0 0

První šanci zápasu měli domácí. Při přesilovce ve 3. minutě dorážel po střele od modré přes ležícího brankáře Kocman, ale nepřekonal jej. Rozhodčí ztratili puk ve změti hráčů a hru předčasně přerušil. V 10. minutě Brno získalo po faulu Šimána velmi dobrou příležitost k ohrožení plzeňské branky. Během jejich minutu a půl dlouhé dvojnásobné přesilovky ale Rückla v plzeňské brance téměř neohrozili. Asi největší šanci první třetiny neproměnil Pitule, který dostal přihrávku zpoza branky od Nováka. Brankář Čiliak však stačil střelu směřující pod břevnou vyškrábnout lapačkou. Domácí byli blízko gólu také při přesilovkové střele Jeřábka. Puk po odrazu před brankovištěm přeplachtil přes Čiliaka ale také přes brněnskou branku.

Od 29. minuty hrálo Brno další přesilovka 5 na 3. Po střele Staši mohl dorážet Svoboda, ale místo střely ještě hledal lépe postaveného spoluhráče. Domácí obrana ale přihrávku zblokovala. Plzeňáci uhájili svoji branku i ve druhém dvojnásobném oslabení. Blízko gólu byli ve druhé třetině lépe hrající hosté také v 31. minutě. Po chybě plzeňské obrany střílel z dobré pozice Popolanský, ale minul branku. Od 35. minuty hrály dvojnásobnou přesilovku pro změnu domácí, ale ani jim se nedařilo. Následně se navíc dopustili faulů a poměr sil se zcela otočil. Teprve ve třetí přesilovce 5 na 3 si hosté vytvořili souvislý tlak a výrazně ohrozili domácího brankáře. Třikrát střílel nebezpečně Staša, jednou netrefil a proti zbývajícím dvěma střelám předvedl výborné zákroky lapačkou a vyrážečkou Rückl. V okamžiku, kdy už na led naskočil vyloučený Novák plzeňští drtivý tlak Brna neudrželi. Proti Svobodově dorážce Grmelovy střely byl již plzeňský brankář zcela bezmocný. 37:44 - 0:1. Když už se v tomto zápase vylučovalo, většinou to bylo v sérii. A tak také další přesilovka, tentokrát pro Plzeň byla dvojnásobná. Z levé strany nahrával napříč brankovištěm Pitule a sražený puk skončil v brance překvapeného Čiliaka. 38:50 - 1:1.

Utkání hodně ovlivnila 42. minuta. Po tvrdém střetu u mantinelu se zranil hostující Krejčí a s otřesem mozku pro něj utkání skončilo. Hráči Brna se dožadovali vyloučení, rozhodčí však sporný zákrok nechal bez trestu. Hosté cítící křivdu značně přitvrdili a za jeden z faulů byl vyloučen Pospíšil. I v oslabení Moravané nadále faulovali, ale rozhodčí již jejich nyní vysloveně zákeřnou hru nechal bez potrestání, zřejmě jako kompenzaci za neodpískaný zákrok na Krejčího. Po pár minutách se ale hra relativně uklidnila a opět se začal hrát hokej. V rohu výborně zapracoval Kovář a nahrál před branku, kam si sjel nepozorován obránci Petr. Tomu už nezbývalo nic jiného než trefit odkrytý horní roh branky. 48:35 - 2:1. A přesně za minutu už to bylo o dva góly. Z pravého kruhu poslal tvrdou střelu švihem Pitule a odrazem od břevno zvyšuje. 49:35 - 3:1. Hosté se dostali zpátky do hry po sporném vyloučení Hucla. Po nahrávce Popolanského zpoza branky zavěsil pod víko Pospíšil. 54:58 - 3:2. Přesně v čase 59:00 si hosté vybírají oddechový čas a odvolávají brankáře. Deset vteřin před koncem zápasu trefil tyčku plzeňské branky Staša. Hosté znovu nahodili puk do brankoviště, kde vznikla skrumáž hráčů snažících se dotlačit puk do plzeňské branky. Domácí zachránil výborný Rückl a siréna oznamující konec utkání. Po závěrečném hvizdu se strhla hromadná strkanice, ale k žádnému vážnějšímu incidentu nedošlo.