Z jihu Čech bez bodu

ČB/Plzeň - HC Mountfield České Budějovice - HC Lasselsberger Plzeň 4:1. Od té doby, co se propracovali na špici tabulky, junioři Lasselsbergeru jen prohrávají. Z posledních čtyř utkání uhráli jen dva body a na vedoucí Zlín ztrácí již pět bodů. Přijďte jim pomoci se dostat z nepovedené série zápasů příští pátek proti Litvínovu!

Banes Motor České Budějovice - HC Škoda Plzeň

4:1
0:1, 2:0, 2:0

Branky a nahrávky: 24. Ťoupal (Stejskal, Ferebauer), 28. Stejskal (Ťoupal), 47. Horák (Soudek), 48. Polodna (Ťoupal) - 19. Sýkora (Kovář) Rozhodčí: Pešina - Kostka, Flégl. Vyloučení: 10:8, navíc Kubalík (PLZ) 10 min . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0. Diváci: 78. Střely na branku: 32:25. Průběh utkání: 0:1, 4:1.

Banes Motor České Budějovice

Klestil- Havran, Zíb, Předota, Semrád, Klement - Stejskal, Polodna, Ťoupal - Ježek, Horák, Soudek - Feferle, Ferebauer, Formánek, Zich

Francouz (od 49. Rückl)- Martinec, Huci, Jeřábek, Zeman, Rutta, Špiler, Jindra, Novák, Kocman, Sýkora, Pitule, Trojan, Kovář, Benedikt, Vild, Kubalík, Lev, Šimán, Kořínek

Petr Zeman 0 0 0 1 0

Jihočeši, posíleni důležitým vítězstvím z předchozího zápasu na pražské Slavii, se postavili dalšímu klubu ze špice tabulky. Třetí Plzeň se navíc může chlubit nejproduktivnějším útokem v celé lize...

Navzdory tomu se ale v utkání žádný ofenzivní festival nekonal. Boj, boj a zase boj. O tom byl celý mač, což předznamenala hned 6.(!) vteřina zápasu, kdy putoval za katr na trestnou lavici první hráč. Plzeňští přesilovkou pohrdli, navíc nabídli možnost vyniknout domácímu Horákovi, ten však trefil v úniku jen hruď gólmana Francouze. To byla nadlouho poslední situace, která přiměla diváky k pozornosti. Postupem času se ale stala Plzeň aktivnějším týmem a nutila hráče Budějovic faulovat. Ti ale pokračovali v precizní obraně, kterou se prezentovali i v zápase na Slavie, a nepouštěli Plzeňské juniory do zakončení. Jejich největší neproměnil Šimán, kterého vychytal Klestil. Ke konci třetiny dostaly největší možnost Budějovice, v přesilovce 5 na 3 i přes snahu Zíba a Stejskala však touš za Francouze nedostaly. První dějství nakonec ale branku přeci jen přineslo. Miloš Sýkora z ničeho nic vyrazil do třetiny Budějovic a přesnou střelou nedal Klestilovi šanci- 0:1.

I v druhé třetině pokračovala série vyloučených, když se vrátka na trestné lavici skoro netrhla. Ale jediným, kdo dokázel přesilovku v celém zápase využít, byl Ondřej Ťoupal. Ten tečoval ve 24. minutě před brankářem střelu Stejskala a umístil puk do rohu branky- 1:1. Oku lahodící hokejová akce se odehrála ve 28. minutě. Ťoupal zpracoval na modré dlouhou přihrávku, vjel do třetiny a zadovkou předal puk za sebe Vladimíru Stejskalovi, který zakončil mezi nohy strážce plzeňské svatyně. Ve druhé dvacetiminutovce byli aktivnější Budějovice, šance korigovat výsledek pro plzeňský tým měli jen Kovář a Kořínek, s jejich šancemi si ale poradil Klestil.

Třetí třetina přinesla přeci jen pohlednější hokej, dirigovaný taktovkou Českých Budějovic. Nejprve Ferebauer vyprášil Francouzův beton po přihrávce Horáka. Na druhé straně střílel Rutta, ale Klestil zasáhl vyrážečkou. Až 47. minuta byla z dalších, která se zapsala do statistik utkání. Po spolupráci dvou nejmladších útočníků domácích, Soudka a Romana Horáka, propálil druhý jmenovaný Francouze - 3:1. Přesně o minutu později už to bylo o tři góly. Stanislav Polodna přetlačil na modré posledního plzeňského obránce a upaloval osamocen na bezmocného brankáře, kterého pokořil střelou mezi betony - 4:1. Plzeň měla možnost pokusit se udělat něco s osudem utkání v 54. minutě, ale minutu dlouhou přesilovku 5 na 3 zahrála bídně. V závěru zápasu ještě mohl Klestil vděčně poklepat do tyče své branky, od níž se odrazil puk po zakončení Pituleho.

Z druhé ledové plochy, kde se zápas hrál vzhledem ke konání Ledového plesu v Budvar Aréně, tak odcházeli vítězně junioři Českých Budějovic, kteří si zde "dotančili", i když ne úplně ladným stylem, k cennému vítězství 4:1. Pomstili tak své mladší kolegy, kteří podlehli dorostencům Plzně v den starém zápase ostudně 0:6

-----------------------------------------------------------------------------------