Plzeňští junioři deklasovali Litvínov

Plzeň - Junioři: HC Lasselsberger Plzeň - HC Litvínov 7:1. Po čtyřech prohrách v řadě si dnes plzeňští junioři spravili chuť výhrou nad Litvínovem. Svěřenci Radka Kampfa a Františka Černého předvedli výborný výkon, vycházeli ze zajištěné obrany a trestali chyby Litvínovských. Byl k vidění svižný a pohledný hokej s velkým množstvím šancí a krásnými góly.

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov

7:1
4:0, 1:0, 2:1

Branky a nahrávky: 4.Zeman (Pitule), 8. Pitule (Novák), 15.Zeman (Kocman, Šimán), 19. Kubalík (Kocman. Šimán), 36. Sýkora (Stránský, Kovář), 44. Zeman (Kocman, Šimán), 51. Pitule (Stránský, Kořínek) - 50. Kubát. Rozhodčí: Zubzanda - Gerát - Merc. Vyloučení: 9:9 - navíc Anders (LIT) 10min. Využití: 2:1. Diváci: 95. Střely na branku: 29:27. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1.

Francouz - Martinec, Špiler, Šustr, Zeman, Hucl, Rutta - Jindra, Novák, Kocman (C), Sýkora, Pitule, Trojan, Kovář, Benedikt, Vild, Kubalík, Stránský, Lev, Šimán, Kořínek.

HC Verva Litvínov

Brzobohatý (19. Sork) - Lomička, Havelka, Kubát, Čejka, Gula - Žatecký, Maxa (C), Anders, Mach, Bojer, Zima, Přeučil, Kafan, Češka, Biza

Petr Zeman 3 0 3 0 0

Obě mužstva začala svižným tempem. Už ve druhé minutě se nebezpečně dostal před plzeňského brankáře Francouze Jakub Maxa, kterého Stránský naštěstí zablokoval. Plzeň vycházela ze zajištěné obrany a čekala na chyby soupeře. Domácí se poprvé prosadili v čase 3:53, když od mantinelu dostal přihrávku Petr Zeman a nedal brankáři Brzobohatému šanci. -1:0- Skoro stejná situace přichází v minutě osmé, přesněji řečeno v čase 7:06, kdy se gólově prosazuje Tomáš Pitule. -2:0- Plzeň nabuzená dvěma góly zamkla Litvínovské v jejich obraném pásmu. Hosté sice podávali snaživý výkon, největším problémem pro ně však byl přechod přes střední pásmo, kde Plzeň hrála velice dobře. Litvínov zahrozil až ve 13. minutě při vlastní přesilovce, ale výborně chytající Francouz a uspořádáná obrana znemožnili soupeři skórovat. Naopak čím dál více frustrovaný Litvínov se dopouštěl chyb. Ve skrumáži před branku se nejlépe zorientoval Petr Zeman a Brzobohatý lovil puk ze sítě potřetí. Plzeň do přestávky dala ještě jeden gól. V čase 18:29 se prosadil Tomáš Kubalík, stav byl 4:0 a Brzobohatý přenechal raději místo Sorkovi.

Litvínov začal ve druhé třetině ostře a útočně, ale veškeré jeho snažení ztroskotávalo na Pavlu Francouzovi, který chytil i nebezpečnou střelu Havelky. Na druhé straně si Sork poradil s tvrdou střelou Sýkory a zachránila ho i tyčka po střele Jana Rutty. Plzeňští byli v této fázi lepším týmem, ale Litvínov hrál snaživě dál. Ve 35. minutě zvýšil Miloš Sýkora již na 5:0. V zápětí měl Litvínov možnost hrát přesilovku pět proti třem, ale Plzeň zvládla oslabení znamenitě. Na Litvínovských byla vidět křeč.

Třetí třetina začala velmi sympatickým výkonem obou celků, které i za tohoto stavu přistoupili k utkání aktivně. Čtvrtá minuta přinesla již šestý gól v síti Chemiků, který dal znovu Petr Zeman a tím zkompletoval svůj hattrick v dnešním zápase. - 6:0- Litvínov se ale nevzdal. Nejprve v osmé minutě zaměstnal Francouze Čejka a v čase 9:58 mu pokazil čisté konto Karel Kubát. Plzeňská obrana trochu zaspala, Kubát se řítil spolu s Kafanem na branku a první jmenovaný zařídil čestný úspěch hostů. Jenže už za necelou minutu svítilo červené brankové světlo i na druhé straně. Svým druhým gólem v zápase zvýšil na 7:1 Tomáš Pitule. Tento stav vydržel až do konce, nic na něm nezměnila ani přesilová hra Litvínova ani početní výhoda Plzeňských.

Plzeň po čtyřech prohrách zvládla důležité utkání, porazila doma Litvínov 7:1 a ukázala, že v play - off bude silným týmem, který má šanci dojít hodně daleko.

Radek Kampf (trenér Plzně): "Dneska jsme se snažili kluky motivovat, aby už ty čtyři zápasy co nám zbývají do konce základní části brali jako přípravu na play -off, hráli pro tým, hráli zodpovědně, nedělali zbytečné chyby. První třetina byla podle našich představ, sehráli jsme jí výborně, ve druhé třetině už to někdo prostě nechtěl plnit, soupeř měl více šancí. I když jsme tu třetinu vyhráli 1:0, dělali jsme chyby a o přestávce jsme klukům trošku vytkli, že nemůžeme mít během zápasu takové výpadky. Ve třetí třetině jsme se vrátili ke hře z první třetiny, což bylo velice dobré. Musíme hrát 60 minut jako tým a to pak dělá výsledek. Dnes to byl dobrý týmový výkon, podpořený výborným gólmanem."