Liberec stále dotahoval, nakonec však vyhrál

Liberec/Plzeň - Junioři: Bílí Tygři Liberec - HC Lasselsberger Plzeň 5:4 sn. V sobotu v poledne nastoupili plzeňské naděje na ledě Liberce. Ten po první třetině prohrával 1:3, ale mladým Tygrům se podařilo náskok dotáhnout. Ani po další vedoucí brance Plzeňských nesložily šelmy zbraně, když se necelou minutu před koncem třetí třetiny trefil Miroslav Kopic, který rovněž zaznamenal rozhodující samostatný nájezd.

Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň

5:4p
1:3, 2:0, 1:1 - 0:0

Branky a nahrávky: 6. Bezděk (Peřina, Bortňák), 22. Malinský (Lemfeld, Vařecha), 35. Bortňák (Peřina), 60. Kopic, rozhodující sam. nájezd Kopic - 4. Stránský (Kořínek, Sýkora), 13. Stránský (Kubalík, Kovář), 20. Šimán (Stránský, Šustr), 43. Kocman (Kubalík, Zeman). Rozhodčí: Neťuka - Žídek, Podrazil. Vyloučení: 11:10, navíc Novák (PLZ) 10 minutový trest. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 147. Střely na branku: 36:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:4, 5:4.

Vajner - Diviš, Drbohlav, Hobza, Kajínek, Kolmann, Niko, Zákoutský - Bezděk, Bortňák, Kedršt, Kopic, Křišťán, Lemfeld, Liška, Malinský, Mizerík, Peřina, Skalický M., Vařecha, Vopálka.

Rückl - Hucl, Rutta, Zeman, Špiler, Šustr - Benedikt, Jindra, Kocman, Kovář, Kořínek, Kubalík, Lev, Novák, Pitule, Stránský, Sýkora, Vild, Šimán.

Petr Zeman 0 1 1 -1 2

Tento víkend sehrály týmy Plzně a Liberce tři zápasy. Nejprve dorost doma rozstřílel svého soka 8:0, následně junioři prohráli dobře rozehranou bitvu na severu Čech.

Přesně v pravé poledne vhodil hlavní sudí Neťuka poprvé touš do hry. Neuběhly ani čtyři minuty a hosté se dostali do vedení, když po příhře Kořínka a Sýkory otevřel skóre Stránský. Tygry to nikterak nezaskočilo a za chvilku bylo vyrovnáno. To se po asistenci Peřiny prosadil Bezděk. Stránský byl však při chuti a v polovině úvodní části vstřelil další branku. Když se pak pár vteřin před první sirénou prosadil ještě Šimán, vypadalo to pro Lasselsberger velmi slibně.

Jenže domácí měli v kabině pravděpodobně drobnější bouřku a ve druhé třetině již branku neinkasovali, naopak dokázali vyrovnat. Na listinu střelců se napsali Malinský s Bortňákem.

Ve poslední dvacetiminutovce se už mělo rozhodnout, ale nestalo se tak. V úvodu se sice trefil plzeňský Kocman, ale Tygři dokázali v šedesáté minutě vyrovnat a zápas dospěl až do samostatných nájezdů. Ty nakonec rozsekl domácí Kopic, který byl autorem i vyrovnávací trefy a doslova tak zajistil svému týmu dva body. Lasselsberger, který jak se zdálo po celé utkání tahal za delší část provazu, nakonec odjíždí domů jen s jedním bodem. Junioři ze západu Čech mají dvě kola před koncem stejný počet bodů jako druhý Třinec.

-----------------------------------------------------------------------------------