Plzeň potvrdila roli favorita a zvítězila

Plzeň - Junioři: HC Lasselsberger Plzeň - BK Mladá Boleslav 5:4 Plzeňští junioři přivítali doma v předposledním kole základní části tým Mladé Boleslavi. Utkání přineslo pěkný hokej, mnoho zajímavých momentů a drama až do samého konce. Lasselsberger však potvrdil roli favorita a všechny body zůstávají v Plzni.

HC Škoda Plzeň - BK Mladá Boleslav

5:4
2:3, 1:0, 2:1

Branky a nahrávky: 4. Kubalík (Kocman, Šustr), 5. Sýkora (Kořínek), 39. Špiler (Kovář), 42. Stránský 54. Benedikt (Novák, Rückl) - 4. Protasenja (Malý), 10. Kotrba, 17. Bříška (Malý), 60. Havlíček (Chochola) . Rozhodčí: Souček - Jelínek - Šmíd. Vyloučení: 11:8. Využití: 0:2. V oslabení: 2:0. Diváci: 73. Střely na branku: 36:29. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 5:3, 5:4.

Rückl - Martinec (A), Hucl, Šustr, Zeman, Rutta, Špiler, Jindra, Novák, Kocman (C), Sýkora, Pitule, Kovář, Benedikt, Vild, Kubalík, Stránský, Lev, Šimán (A), Kořínek.

BK Mladá Boleslav

hrubý - Bílek, Vrba, Bílek, Strnad, Maršík, Malý, Jaroměřský, Soukup, Jáchym, Chochola, Janček, Protasenja, Havlíček, Bříška, Kotrba, Loskot, Chamrád, Tondr (C).

Petr Zeman 0 0 0 0 0

Utkání začalo v ostrém tempu. Plzeň se sice usadila v útočné třetině, ale tlak neměl dlouhého trvání. Plzeňští šli do čtyř a Mladá Boleslav přesilovou hru využila. Anatolij Protasenja překonal Zdeňka Rückla a Boleslav vedla 1:0. Jejich radost však neměla dlouhého trvání. Plzeň dokázala bleskově odpovědět a Tomáš Kubalík srovnal na 1:1 ! To plzeňské juniory nakoplo a za další necelou minutu už vedli. V čase 4:10 dostal přesnou přihrávku od Kořínka Miloš Sýkora a nedal brankáři hostů šanci. -2:1- . Obě mužstva hrála aktivně a brankáři si na nedostatek práce rozhodně nemohli stěžovat. Rück si poradil s tvrdou střelou Kotrby, na druhé straně vychytal Kubalíka Hrubý. Zvyšující tlak Plzně měl za následek oddechový čas hostů, po němž se hra vyrovnala. Hrálo se nahoru dolů a byl k vidění parádní hokej. V osmé minutě mohl zvýšit Stránský, stojící osamocený před brankou, ale z rohu kluziště nedostal ideální přihrávku. V čase 09:45 úplně zaspala plzeňská obrana a soupeř trestal. Na 2:2 srovnával Adam Kotrba. V sedmnácté minutě Plzeň čelila oslabení pěti proti třem a Rückl se ocitl v ohni střel. Ke smůle keramiků se soupeř prosadil. A nutno uznat, že přesilovku sehrál výborně. Rozložil plzeňskou obranu a Kamil Bříška vrátil severočechům vedení. -2:3- Za tohoto stavu se šlo také do kabin.

Druhá třetina začala opět v rychlém tempu. Už po půl minutě prověřil Rückla Jaroměřský, ale plzeňský gólman si se střelou poradil. Boleslav aktivně napadala, ale Plzeň působila odhodlaně a nabuzeně. Ve třetí minutě hráli Boleslavští přesilovku a k vidění byla pěkná souhra Kotrby a Tondra, ale střela pouze trefila Rückla do masky. Od sedmé minuty se Plzeňští usadili v útočném pásmu a vytvořili si tlak i několik slibných šancí. V minutě dvanácté se navíc domácí dostali k přesilovce pět na tři, při které sice nápaditě kombinovali, ale možná chybělo trošku střeleckého štěstí. Nakonec se však dočkali! V čase 38:22 srovnal na 3:3 Radek Špiler. A tak se do kabin šlo za nerozhodného stavu a závěrečné dějství slibovalo napínavou podívanou....

V úvodu třetí třetiny Plzeň strhla vedení na svou stranu, když branku vstřelil Jan Stránský. Pak hráli domácí v oslabení, ale pradoxně to byli oni, kdo zahrozili. Špiler tvrdou střelou rozezvučel tyčku mladoboleslavské branky. Severočeši se ale nevzdávali. Po střele Tondra Rückl perfektně sklepl betony. Plzeň se dostala do dvoubrankového vedení v 53. minutě. Po výtečné spolupráci Benedikta a Nováka se prosadil prvně jmenovaný. Zdálo se, že je o osudu utkání rozhodnuto. Navíc se Plzeň dostala do samostatného úniku, když Benedikt vypíchl puk útočícím hráčům, ale Hrubého nepřekonal. Mladoboleslavští ještě v poslední minutě snížili Havlíčkem, ale Plzeň si již výhru vzít nenechala a vyhrála v pohledném utkání 5:4.

Radek Kampf (trenér Plzně): "Začali jsme dobře. Vedli jsme, ale dostali jsme dva góly v oslabení, takže soupeř pak hrál s velkou bojovností a s velkým odhodláním. Oni hrají o postup do šestnáctky, takže nás pak v závěru první třetiny předčili a dali gól. My jsme od druhé třetiny hráli špatně, do dvanácté minuty jsme jednou vystřelili na bránu, což nebylo dobré. Chyběla nám trochu bojovnost. Ale ve třetí třetině to začalo fungovat. My jsme chtěli a to byla ta cesta k vítězství!"