Na závěr cenná výhra v Pardubicích

Pardubice/Plzeň - Junioři: HC Moeller Pardubice - HC Lasselsberger Plzeň 2:5 Na závěr základní části vybojovali plzeňští junioři cennou výhru na ledě silných Pardubic. Udrželi tak druhé místo v tabulce po základní části a ve vyřazovacích bojích je můžete přijít povzbudit i vy, aby se mládí ze západu Čech probojovalo co nejdále!

HC Dynamo Pardubice - HC Škoda Plzeň

2:5
1:1, 0:1, 1:3

Branky a nahrávky: 18:04 Kousal (Radil), 59:34 Dobiáš (Kindl) – 7:00 Šimán (Kocman, Kubalík), 21:04 Kubalík (Kocman, Šimán), 48:06 Kocman (Zeman), 49:38 Kocman (Kubalík), 58:38 Novák. Rozhodčí: Kareš – Maštalíř, Šmika. Vyloučení: 15:14, navíc Jindra (Plzeň) 5 minut a osobní trest do konce utkání. Využití: 2:3. Diváci: 110. Střely na branku: --:--. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 2:5.

HC Dynamo Pardubice

Čaladi – Zdráhal, Krejnus, Blažek, Popler, Fink, Šnejdr, Poskočil – Radil, Zohorna, Kousal, Nykl, Kaut, Kindl, Buchtele, Dobiáš, Sodomka, Semorád, Šejba, Verner.

Francouz – Růžička, Hucl, Šustr, Zeman, Rutta, Špiller, Kořínek – Jindra, Novák, Kocman, Sýkora, Pitule, Trojan, Kovář, Benedikt, Vild, Kubalík, Stránský, Lev, Šimán.

Petr Zeman 0 2 2 0 2

Už od prvních momentů utkání bylo vidět, že se bude hrát rychlý a tvrdý hokej. V 5. minutě si domácí vytvořili velký tlak v přesilové hře. Puk dokonce několikrát poskakoval kolem brankové čáry, ale nikdo z útočících hráčů ho nedokázal nasměrovat do brány. Přesně na začátku 7. minuty zachytil Šimán přihrávku Kocmana zpoza brány a poslal puk Čaladimu mezi betony – 0:1.

Hráči Plzně mohli zvýšit v 11. minutě. Nejdříve zahodil obrovskou příležitost Tomáš Kubalík, když z úhlu netrefil zcela odkrytou bránu a následně Marek Čaladi perfektně zasáhl proti nebezpečné střele Jana Stránského od modré.

V 15. minutě byl blízko vyrovnání Robert Kousal, ale nezakončil zrovna ideálně a trefil nastavenou lapačku Pavla Francouze. Své zaváhání odčinil kapitán domácích necelé dvě minuty před koncem první části, když po přihrávce od Lukáše Radila poslal puk pod víko a gólman Plzně neměl nejmenší šanci – 1:1. V první části měli více ze hry hosté, přesto se Pardubicím podařilo vyrovnat.

Druhá část přinesla také bojovný hokej. Už minutu po jejím začátku šli hosté opět do vedení zásluhou Tomáše Kubalík, který se před ležícím gólmanem nenechal od puku odstrčit a doslova ho domlátil do brány – 1:2.

O chvíli později vyzkoušel pozornost domácího gólmana Dan Růžička, jeho projektil orazítkoval spojnici. Na druhé straně se do úniku hnala dvojice domácích útočníků. Jejich nájezd zastavil až faul jednoho z obránců a Východočeši hráli přesilovku. V početní výhodě si vytvořili několik slibných šancí, ale pozorný brankář Plzně všechny střelecké pokusy zlikvidoval.

Ve 32. minutě hasil požár v domácí obraně až Marek Čaladi, když proti blafáku Jana Kováře vymrštil beton a udržel naděje Pardubic na vyrovnání. Ani další nabídnutou přesilovku ale domácí nevyužili a do třetí části nastupovali s jednogólovým mankem.

V závěrečném dějství se vše podstatné událo až v její druhé části. Své dvě minuty slávy si užil kapitán Plzně Jakub Kocman. Během 92 vteřin se mu povedli vstřelit dva naprosto totožné góly, které měly jiného asistenta.

Nejdříve doklepl puk za Čaladiho záda po přihrávce od Petra Zemana – 1:3. Ten druhý gól následoval po přihrávce od Kubalíka – 1:4.

Závěr utkání okořenila hromadná potyčka v rohu kluziště, která se neobešla bez trestů na obou stranách. Minutu a půl před koncem třetiny využil Karel Novák zaváhání domácího gólmana a jeho následné nebezpečné srážky s Janem Zdráhalem a dovezl puk do zcela odkryté klece – 1:5.

Zbývalo třicet vteřin do konce zápasu a domácím se naskytla možnost dvojnásobné přesilovky, kterou zužitkoval Ugo Dobiáš a upravil tak výsledek utkání – 2:5. V tomto vypjatém utkání, kterému v hledišti přihlíželo i několik skautů z NHL, si zaslouženě připsali tři body hosté z Plzně.