KOM – PLZ 4:5 – Plzeň vstala z mrtvých a vyhrála v Brně!

Plzeň/Brno – Zápas plný zvratů viděli diváci v brněnské hale Rondo. Domácí hokejisté indiány jasně přehráli v první třetině, Plzeň se na nic nezmohla a prohrávala 0:3. Druhá třetina naopak přinesla fantastickou hru Plzně a i díky tomu byl stav po čtyřiceti minutách 4:4 a i nezávislí diváci se museli velmi dobře bavit předváděným hokejem. Třetí třetinu začala lépe Plzeň. Radku Dudovi stačilo ve čtyřicáté třetí minutě šest vteřin na to, aby využil přesilovku a vsítil vítězný gól.

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň

4:5
3:0, 1:4, 0:1

Branky a nahrávky: 3. Huml (Malec, Mojžíš), 10. Hubáček (Stehlík), 15. Hruška (Kvapil, Bičánek), 40. Hruška (Kvapil) - 21. Kovář (Vostřák, Vlasák), 28. Vlasák (Kovář, Duda), 32. Duda (Lammers), 35. Vlasák (Kovář, Slaney), 43. Duda (Straka). Rozhodčí: Šindler, Gašilov - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7200 (vyprodáno). Průběh utkání: 3:0, 3:4, 4:4, 4:5.

HC Kometa Brno

Hovi - Houdek, Bičánek - Mojžíš, Stehlík - Protivný, Malec - Zubíček - Polodna, Brabenec, Dlouhý - Veselý, Dopita, Hubáček - Erat, Huml, Svoboda Jaroslav - Svoboda Jakub, Hruška, Kvapil

Salfický (15. Přikryl) - J. Jeřábek, Jiří Hanzlík, Slaney, Modrý, Benák, Dresler, Frolo - Vostřák, Jan Kovář, Vlasák - Lammers, Straka, Johnson - Duda, M. Heřman, J. Heřman - Plášek, Haman, Pitule - od 21. navíc Stránský.

Pavel Vostřák 0 2 2 2 0

Již v první minutě Kometa naznačila, kdo by dnes mohl hrát v hale Rondo prim. Jenže Veselý, Bičánek a nakonec ani Kvapil nebyli v koncovce přesní. Hosté však nabídli domácím výhodu první přesilové hry a již v čase 2:22 šla Kometa do vedení. Mojžíš poslal na modré čáře puk Malcovi, jenž vypálil sice hodně nepřesně, ale odraz puku o mantinel přistál přesně na holi volného Ivana Humla. Brněnský útočník neměl sebemenší problém se zakončením do prázdné brány – 1:0.

Na další pohledný moment si diváci v hale Rondo počkali do desáté minuty. Opět je pohostili hráči Brna. Richard Stehlík si všiml rozjetého Petra Hubáčka, naservíroval mu puk a reprezentační útočník vzápětí proměnil samostatný únik střelou pod rameno Salfického – 2:0. Výborně naladěný brněnský odchovanec se mohl radovat i o chvíli později, jenže Dopita na něj při přečíslení nedostal svoji přihrávku.

Nikoho z domácích tato neproměněná šance nemusela mrzet. Přišlo totiž další vyloučení Indiánů. Dresler z trestné lavice nejprve sledoval, jak výbornou techniku má druhý brněnský reprezentant Kvapil, který neuspěl tváři v tvář Salfickému. Jenže šikovný útočník se chvíli na to uvolnil na levé straně, naservíroval puk parťákovi Radimu Hruškovi na pravý kruh a Dušan Salfický se mohl jen potřetí dívat, jak letí puk do jeho sítě.

Zkušený strážce plzeňské svatyně naznal, že tři branky jsou přespříliš a přenechal své místo Petru Přikrylovi. Jenže i ten se mohl jen dívat, jak Dlouhý před prázdnou brankou míjí pomalu jedoucí kotouč. Až na poslední minutky první části se dostali k puku hosté, jenže snížit nestihli a první část skončila jasným tříbrankovým rozdílem.

Jenže Indiáni jej začali stahovat hned na začátku druhé. Brnem ostřílený Pavel Vostřák krásně vybídla zpoza brány Jana Kováře, který v pokleku nedal Hovimu šanci – 3:1. To bylo vůbec nejhorší, co mohli domácí udělat. Nechat hosty snížit hned v první minutě druhé části.

Druhé slovo si za hosty vzal nejproduktivnější útočník extraligy Tomáš Vlasák. Duda pálil z pravé strany a odražený puk uklidil pod víko Hoviho brány právě produktivní útočník. Indiáni najednou prohrávali o jedinou branku a na ledě doslova létali.

Z mrtvých vstání dokonali v čase 31:03. A byl u toho právě věčný rebel Radek Duda. Za branou Komety se ujal odraženého puku, vyjel před brankoviště a bekhendem vyrovnal na 3:3! Aby toho nebylo na diváky v hale Rondo málo, Tomáš Vlasák se po překvapivém vyskočení ze střídačky rychle zapojil do hry a po sérii nahrávek doklepl kotouč za bezmocného Hoviho – 3:4. Takový obrat už lidé v Brně dlouho neviděli.

Navíc hosté měli šanci jít do vedení 3:5, jenže Johnson ji trestuhodně zahodil. Indiáni pykali. Do hry o tři body vrátil Brno v čase 39:27 svojí druhou brankou Radim Hruška. Po nervydrásající druhé části tak začínal zápas za stavu 4:4 zase od začátku.

Znovuprobuzení hosté ukázali, jak moc chtějí všechny body z Brna odvézt. V čase 42:40 totiž Radek Duda zakončil velkou melu před ležícím brankářem Hovim svojí přesnou dorážkou a svojí druhou brankou zápasu poslal Plzeň podruhé do vedení. Přes velký počet šancí na obou stranách už se stav nezměnil a Indiáni získali důležité tři body za honbou play off.

Vladimír Jeřábek (Kometa): "Věděli jsme, že Plzeň hraje velmi dobře a také má snahu napravit křivdu. Zahráli jsme nejlepší první třetinu v této sezoně. Na jednu třetinu se hokej však nedá hrát. Ve třetí nebyl sice náš výkon špatný, už jsme však neměli, až na jeden nájezd, gólové šance. Mysleli jsme po vyrovnání na 4:4 na vítězný konec, dnes jsme ale dostali vítězný gól od soupeře my. Zápas jsme si prohráli sami."

Marian Jelínek (Plzeň): "Brno hraje letos v domácí hale fantasticky, k tomu je třeba připočíst diváckou kulisu. Na všechno jsme se připravovali, promítli jsme si i video. Začátek byl z naší strany katastrofální, na úrovni druhé národní ligy. Potom se stalo něco, co se přihodí dvakrát za sezonu. Oklepali jsme se a vrátili do hry. Využili jsme chyby soupeře, otočili výsledek. Třetí třetina se už hrála nahoru, dolů. Měla kvalitu play-off."