JUN: MBL - PLZ

JUN: MBL - PLZ 1:2 sn. - Junioři podruhé v řadě vyhráli za dva body

Junioři: BK Mladá Boleslav - HC Plzeň 1929 1:2 po samostatných nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0). I ve druhém venkovním utkání ve druhém hracím týdnu indiáni zvítězili po samostatných nájezdech. Nejdůležitější okamžiky se udály v úvodu hry, kdy na Schleissův úvodní gól domácí bleskurychle odpověděli, a v samotném konci, kdy ve prospěch Plzně loterii nájezdů strhl Pacanda.
Redakce děkuje za fotografie Štěpánu Tomšovi!

BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň

1:2sn
1:1, 0:0, 0:0 - 0:0

Branky a nahrávky: 7. Frolík (Lenc, Rys) - 6. Schleiss (Ruprecht), rozhodující nájezd Pacanda. Rozhodčí: Nečas - Komárek, Špůr. Vyloučení: 7:3. Využití: 0:1. Diváci: 74. Střely na branku: 50:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

BK Mladá Boleslav

Příhoda - Babický, Kulhánek, Vrba L., Čeček, Kulich, Vrba F., Mozík, Král - Knap, Jiránek, Pešut, Lenc, Frolík, Teubner, Rys, Daráš, Koudela.

Polívka - Houfek, Ruprecht, Slavík, Moravčík, Hájek, Varačka, Blumentrit, Šimandl - Němec, Pejchar, Sedláček, Schleiss, Mainer, Váchal, Baxa, Noga, Pacanda, Pour, Pašek, Vizinger.

Petr Vizinger 0 0 0 -1 0

Start utkání se odehrával ve svižném tempu, oba celky se prezentovaly aktivním bruslením a důrazným hokejem. V první větší šanci se ocitl domácí kapitán Rys, z prostoru mezi kruhy ale mířil vedle. Skóre otevřela Plzeň v šesté minutě, konkrétně Jan Shleiss. Plzeňský útočník využil přesilovou hru poněkud netradičně, po perfektní kolmici z vlastního obranného pásma se prosmýkl mezi obránci a nekompromisně zakončil nad vyrážečku domácího brankáře.

Dlouho se ale hosté z branky radovat nemohli. Netrvalo to ani minutu a po pohledné kombinaci vyrovnával Jakub Frolík. Po srovnání skóre jako by se oba týmy přeci jen trochu uklidnili a zřejmě i na pokyn trenérů hrály zodpovědněji v obraně. Na brankáře už ani jeden z celků recept do sirény nenašel a do šaten se tak odcházelo za smírného stavu 1:1.

Hned na úvod druhého dějství měl dobrou šanci strhnout vítězství na stranu Mladé Boleslavi Lenc, jeho dorážky v přesilovce si ale cestu za Polívkova záda nenašly. Na straně jinak ukázněné Plzně začaly rovněž přibývat první tresty, přesto si hosté dokázali vytvářet lehčí vizuální převahu. V největší šanci plzeňského týmu selhal v samostatném úniku Baxa, skóre se tak ve druhé třetině neměnilo.

V závěrečném dějství si jak Mladá Boleslav, tak hostující Plzeň připsali po jedné velké šanci. Nejprve se Bruslaři ve vlastním oslabení řítili dva na jednoho. Obránce se stáhl k volnému hráči a Daráš dobře volil střelu, měl ale mířit přesněji, trefil pouze dobře postaveného brankáře. Na druhé straně obral Noga jednoho z beků o puk, dalšímu nasadil kličku a zazvonil na tyčku. Utkání tak došlo do prodloužení.

V nastavené době dominovali Boleslavští. Hodně agilní byli především Rys, Lenc, Jiránek a Mozík. Ani jeden z jejich pokusů se ale neujal a tak musely rozhodovat nájezdy. V první sérii střílel vedle Lenc, oproti tomu byl úspěšný hostující Tomáš Pacanda. Ve druhé sérii střílel pouze do brankáře Pešut. Mezi boleslavské tyče se postavil Mahdal, ale i druhý hráč Plzně Jan Schleiss byl úspěšný a Indiáni tak po nájezdech urvali druhý bod.