SDO: KVA - PLZ 2:3sn

Starší dorost veze z Karlových Varů výhru za dva body

Starší dorostenci HC Energie Karlovy Vary - HC Plzeň 1929 2:3 po samostatných nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0). Plzeňský starší dorost stále letos neprohrál! Na ledě Karlových Varů dokonce sahal po všech třech bodech, nakonec výhru musel vybojovat v samostatných nájezdech, když ten rozhodující proměnil Richard Kristl.

HC Energie Karlovy Vary - HC Plzeň 1929

2:3sn
0:0, 1:1, 1:1 - 0:0

Branky a nahrávky: 32. Molnár (Beránek), 59. Rubeš (Molnár, Kodl) - 33. Vlček (Kristl), 55. Uhlík (Polata), rozhodující sam. nájezd Kristl. Rozhodčí: Zubzanda - Gerát, Maloušek. Vyloučení: 1:6 + Holý (PLZ) 10 min. Bez využití. Diváci: 43:35. Střely na branku: 79. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

HC Energie Karlovy Vary

Harakal - Vaněk (A), Bláha, Priškin (A), Michálek, Rulík, Kodl, Veverka (C) - Klíma, Hubáček, Beránek, Molnár, Dimitrov, Rubeš, Janás, Kozák, Čejka, Petrov, Osmík, Janata

Pacl - Prokop, Polívka, Hůlka, Lobo, Walter, Kristl, Holý (C) - Beneš, Švarc, Vlček, Opava, Polata, Michel, Uhlík (A), Krliš, Čadek, Jakubec, Starý, Sladký

Jan Walter 0 0 0 -1 0

V první části byla hra opticky celkem vyrovnaná. Do větších šancí se ale dostali domácí. Dimitrov se po buly v útočném pásmu dostal k puku, a hnal se s ním na gólmana, který ho ale vychytal. Stejně dopadl i Beránek, který se zmocnil kotouče po hrubce obrany. Harakala otestovali z uctivé vzdálenosti Švarc s Polívkou, gólman Energie si ale poradil.

Do první velké příležitosti hostů se dostal ve 24. minutě Prokop, jeho ránu z mezikruží ale Harakal vyrazil lapačkou. Ve 32. minutě se KV Arena konečně dočkala gólu. K puku se dostal Alexandr Molnár, a zamířil přesně. Plzni ale stačilo na vyrovnání pouhých padesát sekund. O gól hostů se zasloužil Lukáš Vlček. Energii mohl vrátit vedení Rubeš, sám před brankou ale svou šanci neproměnil.

V další šanci se ocitl Hubáček, Pacl ale znovu zazářil. Na druhé straně mohl dát gól Kristl, ani on však neuspěl. V 55. minutě se indiáni dostali do vedení. Prosadit se dokázal Jiří Uhlík. Energetikům se nedařilo vyrovnat, a tak nakonec odvolali brankáře, což se jim vyplatilo. Na 2:2 vyrovnal 79 sekund před koncem třetí třetiny Tomáš Rubeš. V prodloužení se nic významného nestalo, a tak rozhodly samostatné nájezdy.

V nich za domácí proměnil Vaněk, ale jen jednou. Jeho druhý pokus zastavila tyč. To Richard Kristl proměnil oba své nájezdy, a rozhodl tak o výhře Plzně.

Radek Kampf (Plzeň): Karlovy Vary sehrály dobré utkání. My jsme naopak málo bruslili a nedostávali jsme se do šancí. Hlavně jsme byli nespokojeni s prací útočníků. Přesto jsme před koncem vedli 2:1 a v power play jsme bohužel dostali branku po naší chybě a Vary srovnaly. V nájezdech Ríša Kristl dvakrát proměnil, což rozhodlo.
K utkání jsme nepřistoupili dobře, možná to bylo i dílem toho, že se pohybujeme nahoře a každý soupeř se teď na nás bude chtít vytáhnout. Nicméně, s týmem Varů je to vždycky takové derby, kdy každý chce vyhrát. Musíme se připravit na to, že dokud se nám bude takto dařit a budeme na špici tabulky, kterýkoli tým, se kterým budeme hrát, se na nás bude chtít vytáhnout.