SDO: TRI - PLZ 6:3

Starší dorost osmou výhru v řadě nepřidá, stopku mu vystavil Třinec

Starší dorostenci HC Oceláři Třinec - HC Plzeň 1929 6:3 (2:0, 0:2, 4:1). Plzeňští indiáni narazili. Po sedmi výhrách, které starší dorostenci ukořistili v řadě, našli svého přemožitele. Stali se jím Oceláři. Západočeši dokázali ještě zareagovat na dvoubrankový trhák, do kterého se domácí utrhli v první třetině, a do konce té druhé vyrovnali. Ale čtyři branky v jejich síti v závěrečné části byly i na ně moc.

HC Oceláři Třinec - HC Plzeň 1929

6:3
2:0, 0:2, 4:1

Branky a nahrávky: 3. Kovařčík O. (Kasala), 20. Zahradníček (Poruba), 46. Kovařčík O. (Kovařčík M.), 54. Christov (Kasala), 57. Stránský (Kasala, Christov), 60. Kovařčík O. (Kofroň) - 32. Kristl (Michel, Vlček), 33. Vracovský (Kristl), 60. Uhlík (Michel, Prokop). Rozhodčí: Mikula - Rožánek, Vengřín. Vyloučení: 4:5. Bez využití. V oslabení: 2:0. Diváci: 104. Střely na branku: 36:30. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 6:2, 6:3.

HC Oceláři Třinec

Svoboda - Bartko, Kovařčík O., Kovařčík M., Christov, Pěnčík, Kofroň, Škorpík, Trčka, Stránský, Zahradníček, Bartoň, Adámek, Kasala, Lorek, Walaski, Poruba, Heider, Cienciala.

Pacl - Polívka, Kaňák, Hůlka, Lobo, Walter, Beneš, Švarc, Vlček, Prokop, Kristl, Holý, Opava, Polata, Michel, Uhlík, Krliš, Vracovský, Suchý, Čadek, Sladký.

Jan Walter 0 0 0 1 0

Do utkání vstoupili lépe domácí, když si po první třetině vytvořili dvoubrankový náskok. Ve třetí minutě, po vyloučení třineckého Heidera, ujel z plzeňského obležení nejdříve Trčka, hned za ním zamířil na opačnou stranu Kasala s Ondřejem Kovařčíkem, který vsítil první třineckou branku. Celou třetinu střídala šance šanci, branka však padla až ke konci třetiny, když Janu Zahradníčkovi stačilo osm vteřin, aby využil hosty nabídnutou přesilovou hru.

Druhá třetina patřila naopak hostům. Indiáni obklíčili třineckou branku a domácí gólman se měl co ohánět. Miroslav Svoboda kapituloval až v polovině utkání, ale během minuty hned dvakrát. Nejdříve se v přesilové hře trefil do ocelářské sítě Richard Kristl a hned nato Tomáš Vracovský. Před koncem třetiny se do velké šance dostal třinecký Kofroň, ale byl hákovaný Hůlkou. Rozhodčí nařídil trestné střílení, které faulovaný hráč neproměnil.

V poslední dvacetiminutovce padlo celkem pět branek. Domácí začali třetinu přesilovkou, ale vsítit branku se jim podařilo až ve hře čtyři na čtyři, když se Ondřej Kovařčík trefil zblízka přímo do víka plzeňské branky. V 54. minutě se podařilo Vítu Christovi projet celé hřiště a puk propasíroval mezi betony hostujícího brankáře. O tři minuty později, po skrumáži před brankou, se nejlépe zorientoval David Stránský a střelou po ledě zvýšil na 5:3. Po vyloučení Bartoně si hosté vyžádali oddechový čas a vsadili vše na jednu kartu. Ondřej Kovařčík využil prostor na ledě a zavezl puk až do prázdné branky a připsal si další hattrick na své konto. Hosté dokázali vzápětí snížit na 6:3, ale to bylo z jejich strany vše, proto vítězné body zůstávají pod Javorovým.