MDO: CHM - PLZ 4:6

Mladší dorostenci vrátili Chomutovu porážku a pokukují po druhém místě

Mladší dorostenci: Piráti Chomutov - HC Plzeň 1929 4:6 (2:1, 2:3, 0:2). Plzeňský mladší dorost vítězně ustál dramatickou přetahovanou se silným Chomutovem a díky lépe zvládnuté třetí třetině domů přiváží všechny body.

Piráti Chomutov - HC Plzeň 1929

4:6
2:1, 2:3, 0:2

Branky a nahrávky: 1. Svoboda Jan (Bukač), 12. Kulich (Jindra, Dejmek), 30. Lyzczarczyk, 38. Lyzczarczyk – 11. Eret (Erhart), 27. Eret (Kantner), 30. Rubner (Kantner), 39. Kantner (Roubal J., Kodýtek), 46. Roubal J. (Krásný), 47. Pour (Kvasnička). Rozhodčí: Chamrád – Folk, Kloud. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:2. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:6 .

Piráti Chomutov

Polášek – Pavlát, Buchtela, Jírovec, Dvořák, Hajič, Studený, Novák – Šilar, Lyzczarczyk, Svoboda J., Kulich, Svoboda M, Bukač, Palička, Dejmek, Hřebíček, Hejduk, Koblížek, Jindra, Chlán, Stínil.

Krasanovský – Bednář, Staněk, Kvasnička, Váchal, Kaňák – Erhart, Krystl, Hanzlík, Krásný, Rubner, Kantner, Kodýtek, Eret, Straka, Roubal D., Kovařík, Roubal J., Pour.

Adam Váchal 0 0 0 -1 2

Úvod utkání vypadal pro Piráty nadějně. V celku rychle se dostali zásluhou Jana Svobody do vedení a to drželi, až do poloviny třetiny kdy se střelecky prosadil Petr Eret. Odpověď Pirátů byla téměř okamžitá. V nastalé přesilové hře trefil bránu Jaroslav Kulich a vrátil svému týmu vedení. Domácí se snažili vedení navýšit. Palička trefil z otočky vyrážečku plzeňského brankáře. Ale navýšení nepřišlo a do šaten se mířilo za stavu 2:1.

Druhou třetinu zahájili domácí taktéž aktivně. Jen málo chybělo, aby pokusy Matyáše Svobody a Bukače neskončili v síti. Na druhé straně se vytáhl brankář Poláček, který s přehledem vychytal Rubnera. V oslabení byl ale krátký proti střele Ereta a vyrovnání Plzně bylo na světě. Krátce poté mohl hosty do vedení poslat Krystl. Jeho střela byla betonem gólmana zastavena. Plzeň se ale nevzdávala a gól, který poslal Západočechy do vedení obstaral Marek Rubner. Nastalá situace zapůsobila jako živá voda na Alana Lyczarczyka, jenž se hned po buly proháčkoval před bránu a přesně zakončil. Hosté ale po vedení toužili a nerozhodný stav přetavil ve vedení přesilovkovým gólem Matyáš Kantner. Ale ani tentokrát vedení nedokázali udržet, protože se ke slovu opět dostal Lyczarczyk, který využil přesilovku parádním gólem.

Poslední třetina přinesla úvod plný šancí Chomutova, ale byli to plzeňští dorostenci, kdo se radoval z gólů. Nejprve během poskytnuté výhody nasměroval puk do brány Josef Roubal a půl minuty hrací doby později se v samostatném úniku prosadil Jakub Pour. Pro Piráty to byli těžké chvíle. Dostali se i do dvojnásobného oslabení. V něm se hrdinsky prezentoval brankář Polášek, když vzdoroval střelám a dorážkám protivníka bez hokejky. V závěru třetiny se Chomutov rozhodl pro hru v šesti ale ani v ní nedokázali hráči výsledek změnit a plný počet bodů byl tudíž připsán vítězům z Plzně.