8. třída: TAB - PLZ 1:11

Osmička jasně zvítězila i v Táboře

8. třída: Hockey Club Tábor - HC Plzeň 1929 1:11 (1:2, 0:5, 0:4). Plzeňská osmička zvítězila i v dalším duelu. Plzeňané od druhé třetiny zvýšili důraz a nahodili svou provozní teplotu na vyšší stupně, a jednoznačně tak zlomili odpor protivníka. V zápase se blýskl kapitán Hajžman, který vstřelil 4 branky.

Hockey Club Tábor - HC Plzeň 1929

1:11
1:2, 0:5, 0:4

Branky Plzně: Hajžman 4, Hašek 3, Mužík 2, Fišer, Berčík.

Hockey Club Tábor

Bílý - Adamec, Bouška, Hubata, Volčík, Bednář, Řezáč, Harazin, Šilháb, Přívozník, Knobloch, Černošek, Štekr, Šedivý.

Černý - Houdek, Kaňák, Lokajíček, Šilhán, Benetka, Razím, Morawetz - Hajžman, Mužík, Fišer - Berčík, Přikryl, Hašek - Klíma, Štolba, Sýkora - Černoch.

Adam Štolba 0 0 0 0 4

Petr Vojan (Plzeň): Po našem vzájemném utkání z první čtvrtiny soutěže jsme věděli, že nás nečeká vůbec snadné utkání. Tábor má ve svém středu tři vynikající hráče. Všichni jsou to výborní bruslaři, a prosazují se tak velmi dobře v situacích jeden na jednoho. Stejně jako ostatní soupeři v naší soutěži mají hru založenou právě na individualitách a jejich schopnostech se prosadit. Po první třetině, kterou jsme sice vyhráli 2:1, nebyli jsme ale s kolegou Trachtou vůbec spokojeni s defenzivní činností hráčů, zejména po ztrátě kotouče. O přestávce jsme tak mírně upravili sestavu a znovu „vysvětlili" pojmy jako bekčeking, nasazení a ochota jednotlivce podřídit se cílům kolektivu. Tyto činnosti se pak od druhé třetiny dostaly na úroveň, kde mají být. Potom jsme již zásluhou střelecké produktivity byli v zápase dominantní a soupeře jasně porazili. Hráči se opět přesvědčili, že bez tvrdé soustavné práce nejde hrát a že individuální ambice patří do individuálního sportu, kterým hokej zcela jistě není.