PLZ - VIT 5:4

PLZ - VIT 5:4 - Zápas s nervy drásající koncovkou vyhrála Plzeň!

Plzeň - Hokejisté Plzně na domácím ledě přivítali Vítkovice. V první třetině padla sice jen jedna branka, v té druhé se ale roztrhl pytel s góly a diváci jich viděli až sedm! Ve třetím dějství snížili hosté na rozdíl jediné branky a po zbytek zápasu manko dotahovali, Škodovka ale své vedení udržela a vyhrála.

HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Ridera

5:4
1:0, 4:3, 0:1

Branky a nahrávky: 4. J. Sýkora (Kadlec, Jeřábek), 22. Simon (J. Sýkora), 24. Jeřábek, 24. Mozík (Jeřábek), 35. Johnson (J. Sýkora, Kubka) – 25. Němec (Burger), 29. Hlinka (Szturc), 35. Svačina (Dlapa), 49. Svačina (Roman). Rozhodčí: Homola, Šír – Gerát, Hynek. Vyloučení: 8:4 + Mozík (PLZ) 10 min. Bez využití. Diváci: 4893. Střely na branku: 23:34. Zblokované střely: 10:21. Hity: 19:9. Vhazování: 41:25. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2, 5:4.

HC Škoda Plzeň

Machovský (Mensator) – Jeřábek "A", Kadlec "A", Pulpán, Mozík, Moravčík, Kubka – Johnson, Simon, J. Sýkora – Pletka, Bližňák, Kratěna "C" – Schleiss, Lev, Indrák – Hollweg, T. Sýkora, Balej.

HC Vítkovice Ridera

Maxwell (24. Dolejš) – Kudělka, Kovář, Dlapa, Zíb, Klok, Čerešňák, Hrbas, Štencel – Olesz, Hlinka, Szturc – Svačina, Roman "A", Huna – Němec, Burger "C", Svoboda – Kucsera, Húževka, Vandas.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Matěj Machovský 60 34 4 30 88,24 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Jozef Balej 0 0 0 -1 0
Mário Bližňák 0 0 0 0 0
Ryan Hollweg 0 0 0 -1 2
Miroslav Indrák 0 0 0 -1 0
Jakub Jeřábek 1 2 3 2 0
Nicholas Johnson 1 0 1 2 0
Petr Kadlec 0 1 1 1 4
Ondřej Kratěna 0 0 0 1 0
Branislav Kubka 0 1 1 -1 0
Jakub Lev 0 0 0 -2 0
Michal Moravčík 0 0 0 -2 0
Vojtěch Mozík 1 0 1 2 16
Václav Pletka 0 0 0 1 0
Lukáš Pulpán 0 0 0 0 2
Jan Schleiss 0 0 0 -1 2
Dominik Simon 1 0 1 1 0
Tomáš Sýkora 0 0 0 -1 0
Ján Sýkora 1 2 3 3 0

komentář

Plzeňským indiánům se na jedničku povedl vstup do duelu s Vítkovicemi. Od začátku byli aktivnějším týmem a byli po zásluze odměněni. Na konci třetí minuty vystřelil Petr Kadlec od modré, puk se odrazil od zadního mantinelu do prostoru, kde operoval Ján Sýkora, který si pro kotouč sjel a nekompromisně jím rozvlnil síť za Maxwellovými zády. - 1:0 Náskok mohli domácí zvýšit při početní výhodě po Klokově podražení, ale i přes dobré příležitosti se skóre neměnilo. Na druhé straně se Vítkovice dostaly k ohrožení Machovského branky také až ve své přesilovce, ale na rozdíl od indiánů si výraznou šanci vůbec nevypracovaly. V té druhé, když na trestnou lavici usedl Mozík, už byli hosté nebezpečnější. Ve vyložené příležitosti se na konci 18. minuty ocitl Burger, jenž mohl dorážet do odkryté části plzeňské branky, ale netrefil vůbec přesně a minul Machovského klec.

Na výbornou vyšel domácím hráčům vstup i do druhé třetiny. Nejprve J. Sýkora s Dominikem Simonem ukázkově proměnili brejk dvou na jednoho, když druhý jmenovaný uklidil puk za Maxwella z hranice brankoviště. - 2:0 O necelé dvě minuty se blýskl Jakub Jeřábek, který po pravé straně individuálně pronikl až před vítkovickou branku, když nedal bránícímu hráči šanci, a obloučkem vyhnal hostujícího gólmana z branky. - 3:0


Maxwella v brance nahradil Dolejš, který ale po 44 sekundách také kapituloval. Velký den plzeňských obránců korunoval Vojtěch Mozík, jenž se inspiroval drzou akcí Jeřábka, našlápl ve středním pásmu, projel skrz a překonal i novou postavu v ostravské brance. - 4:0 Hostům se podařilo snížit z nenápadné akce. To o půlminutku později Huna vyhrál buly přímo na hůl Erika Němce a ten překonal Machovského. - 4:1 Gólový festival pokračoval i dál – Michal Hlinka vystřelil na Machovského lapačku a plzeňský gólman puk zastavil až těsně za brankovou čárou. - 4:2 V druhé části plzeňská ČEZ Aréna viděla ještě dva góly. Ve 35. minutě Nick Johnson uplatnil svou zarputilost a po vyhraném souboji v předbrankovém prostoru vsítil pátý domácí gól. - 5:2 Jenže po 11 sekundách přišla rychlá odpověď v podobě snížení z repertoáru Vladimíra Svačiny. - 5:3


Domácí nedokázali svou optickou převahu z úvodu poslední dvacetiminutovky střelecky vyjádřit, a tak se hosté dostali na rozdíl jediné branky, když ve 49. minutě Vladimír Svačina podruhé v duelu překonal Machovského. - 5:4 Bylo jasně viditelné, že se indiáni snažili více soustředit na obranu, a tak pohledných situací a výpadů směrem na Dolejše výrazně ubylo. Zato Vítkovicím se zalíbilo být iniciativnějším týmem a zle dotíraly na Machovského klec. Ale až na vyloženou šanci Hlinky v 54. minutě si hosté příležitost pro vyrovnání nevytvořili. A tak indiáni i přes ztracený čtyřbrankový náskok zvítězili za tři body!

Ohlasy trenérů

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): My jsme věděli, že Vítkovice se dotahují, hrály velmi dobře. Byli jsme na ně připraveni a vstoupili jsme do utkání dobře, vedli jsme 4:0. Oni si vzali timeout a najednou to bylo 4:2. Bylo to jako v Pardubicích, kde jsme ten zápas také málem ztratili. Musíme na tom zapracovat, protože nevíme, co se to pořád děje. V tomhle ohledu si musíme promluvit s hráči, jelikož to už není možné. Jinak samozřejmě souhlasím, že pro diváka to muselo být parádní utkání, my jsme ale rádi konečně za tři body.

Jakub Petr (HC Vítkovice Steel): Z pohledu fanoušků určitě spokojenost, padlo devět branek. My věděli o té naší několikaleté sérii tady, dlouhodobě se nám tu nedaří. V úvodu jsme přečkali tlak Plzně, možná ale až v posledních pěti minutách druhé třetiny jsme se dostali ke hře, kterou jsme chtěli. Pro fanoušky dobré, ale pro trenéry moc ne. Dělaly jsme chyby, které by se dít neměly. Ale zase na druhou stranu klobouk dolů před tím, jak jsme se vrátili do hry. Na vítězství nám to ale nestačilo, klíčová dnes byla ta druhá třetina.