PCE - PLZ 2:4

PCE - PLZ 2:4 - Do třetice tři body s Pardubicemi!

Plzeň - Indiáni zvládli těžký duel na ledě rozjíždějících se Pardubic, které skolili potřetí v sezóně a zapsali tak tři body před reprezentační pauzou.

HC Dynamo Pardubice - HC Škoda Plzeň

2:4
1:0, 0:3, 1:1

Branky a nahrávky: 13. Poulíček (Nahodil), 41. Redenbach (Čáslava) – 23. Bližňák (Hossa, Kratěna), 30. Sklenička, 35. Kracík (Jeřábek, Schleiss), 57. Indrák. Rozhodčí: Horák, Polák – Kis, Lučan. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 7244. Střely na branku: 33:29. Zblokované střely: 11:10. Hity: 22:11. Vhazování: 26:39. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4.

HC Dynamo Pardubice

Maxwell – Štajnoch, Gregorc, Nedbal, Čáslava, Šeda, Havlík, Ščotka, Zdráhal – Poulíček, Nahodil, Rolinek – P. Sýkora, Redenbach, Marcinko – Svoboda, Tomášek, Moučka – Panna, Kaut, Cetkovský.

HC Škoda Plzeň

Machovský – Jeřábek, Moravčík, Holý, Pulpán, Kubka, Sklenička – Indrák, Kracík, Schleiss – Kratěna, Bližňák, Lev – J. Sýkora, Preisinger, Hossa – Beran, Přikryl, Poletín.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Matěj Machovský 60 33 2 31 93,94 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Matěj Beran 0 0 0 -1 0
Mário Bližňák 1 0 1 2 0
Jan Holý 0 0 0 0 2
Marcel Hossa 0 1 1 0 0
Miroslav Indrák 1 0 1 1 0
Jakub Jeřábek 0 1 1 0 8
Jaroslav Kracík 1 0 1 0 0
Ondřej Kratěna 0 1 1 1 2
Branislav Kubka 0 0 0 0 0
Jakub Lev 0 0 0 0 0
Michal Moravčík 0 0 0 0 0
Michal Poletín 0 0 0 -1 0
Miroslav Preisinger 0 0 0 0 2
Roman Přikryl 0 0 0 -1 0
Lukáš Pulpán 0 0 0 2 0
Jan Schleiss 0 1 1 1 0
David Sklenička 1 0 1 0 0
Ján Sýkora 0 0 0 0 0

komentář

Před samotným začátkem utkání byl ke stropu arény vyvěšen dres Stanislava Prýla a zároveň navždy vyřazeno číslo 6. Na ceremoniál dohlížely legendy Dominik Hašek s Vladimírem Martincem.

Po působení v nižších soutěžích se do pardubické sestavy vrátil útočník Jiří Cetkovský, který nahradil zraněného Voženílka. Plzeň postrádala nejproduktivnějšího útočníka Kubalíka.

Žádné vyčkávaní, ale hned přímo branku na branku to vzali v úvodu domácí hráči a tutovou šanci hned spálil Nahodil. Poté hrálo Dynamo přesilovku, ale brzo se o ni vlastním faulem připravilo. Po tvrdé ráně Indráka, který zachytil slabé vyhození z pásma, musel poprvé ostře zasahovat Maxwell.

Pardubickým divákům se po návratu připomněl nebezpečnou střelou Cetkovský, gólman Machovský musel zasáhnout vyrážečkou. Při ráně Poulíčka musel plzeňský brankář nastavit puku svou masku. Další přímý střet Patrika Poulíčka s Mahovským vyhrál útočník Dynama. Po Nahodilově přistrčení si najel do střelecké pozice a bekhendem otevřel skóre – 1:0.

Domácí hokejisté byli i po gólu aktivnější a po krásné akce mohli vést o dva góly, jenže Moučka před prázdnou brankou nečekal, že mu Sýkora vrátí přihrávku. Dynamo se snažilo napadat rozehrávku Plzně už v zárodku a držet se v útočném pásmu. Po jedné takové situaci zakončoval bombou Čáslava a dorážkou Marcinko, ale Machovský byl na místě.

Druhou část začala naopak odvážněji Plzeň a Maxwell musel po chvíli zasahovat proti tvrdé střele Jeřábka. Tu vůbec neviděl a zakročil v poslední chvíli. Škoda pak dostala k dispozici dvojnásobnou přesilovku, a to více než minutovou. Dynamo se dlouho bránilo dobře, ale 8 vteřin před koncem trestu se trochu šťastně trefil z mezikruží Mario Bližňák – 1:1.

Stejnou výhodu dostaly i Pardubice, ale gólově ji zúročit nedokázaly. Sýkora v dobré pozici promáchl a Gregorcova střela mířila nad branku. Při klasické výhodě pak Machovský vychytal Poulíčka. Víc už Dynamo nestihlo, naopak v oslabení udeřila Plzeň. Obránce David Sklenička vystihl pardubickou kombinaci a po pěkné kličce Maxwellovi došťouchal puk do branky – 1:2.

Plzeň mohla v náporu pokračovat při vyloučení Poulíčka, který za vysokou hůl inkasoval čtyři minuty. J. Sýkora sice v šanci ještě neuspěl, ale v závěru první dvouminutovky zavěsil puk do šibenice Jaroslav Kracík – 1:3. Čtvrtou branku poté mohl přidat Schleiss, ale toho skvělým zákrokem vychytal Maxwell.

Pardubice musely ve třetí části dotáhnout dvoubrankovou ztrátu a za tímto cílem vykročily už po necelé minutě. Tyler Redenbach chytře nahodil kotouč na branku a Machovský nestihl kvůli cloně před sebou zasáhnout – 2:3.

K dalším šancím už se domácí dostávali obtížněji. Až v 50. minutě se po kombinaci v útočném pásmu protlačil ke střele Nedbal a donutil Machovského k těžšímu zákroku. Na druhé straně mohl přidat čtvrtou branku Lev, ale Maxwell si jeho pokus o blafák pohlídal.

Domácí se přes pevnou plzeňskou obranu nemohli prosadit. Jak na to, ukázal individuální akcí Tomášek, který obelstil čtyři soupeře, jenže Machovského nepřekonal. K vyrovnání nevedla ani přesilová hra, při které Pardubice ani nevystřelily a hosté dokázali dlouhé chvíle držet puk daleko od vlastní branky.

Necelé tři minuty před koncem navíc Škoda přidala čtvrtou branku. Miroslav Indrák zavážel kotouč do třetiny, a když neměl komu nahrát, tak vypálil a trefil se mimo dosah Maxwella – 2:4.

Ohlasy trenérů

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „První třetina nebyla z naší strany vůbec dobrá, měli jsme špatný pohyb. Přestože jsme šli do vedení, tak jsme si to představovali úplně jinak. Do druhé části jsme vstoupili naprosto lajdácky, udělali jsme zbytečný faul, pak vyhodili kotouč a soupeř přesilovku pět na tři zužitkoval. Naopak my ji následně promarnili, ani jsme nevystřelili na branku, to se pak zápas těžko vyhrává. Navíc při další přesilovce nás vymíchal obránce ročník 1996, to se nesmí stávat. Druhou třetinu jsme zahráli katastrofálně. Ve třetí části jsme se snažili, ale Plzeň si to už pohlídala.“

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): „Po prohře s Karlovými Vary jsme nebyli v lehké situaci, potřebovali jsme vyhrát. Po první třetině, kterou jsme prohráli 1:0, jsme si něco řekli v kabině, a navíc nám hodně pomohla přesilovka pět na tři, v níž jsme vyrovnali. Druhý gól byl se štěstím, ale Sklenička dobře zareagoval a dokráčel až do brány. Věděli jsme, že to nebude jednoduché, protože Pardubice mají dobré bruslaře i střelce. Do třetí části jsme si přenesli oslabení a v něm samozřejmě inkasovali. Naštěstí jsme ale vedení udrželi a v závěru pojistili vedení čtvrtým gólem.“