Junioři nasázeli v Pardubicích půltucet!

Plzeň - Po reprezentační přestávce čekalo na mladé pušky dvojutkání na východě Čech. S oběma soupeři dokázali modrobílí bodovat, nyní si v Pardubicích navíc připsali vysoké vítězství.

HC Dynamo Pardubice - HC Plzeň 1929

1:6
1:1, 0:3, 0:2

Branky a nahrávky: 5. Hlaváček – 12. Krliš (Suchý), 25. Krystl (Kokoška), 25. Vavřička (Stráský, Polívka), 26. Krliš (Beneš, Suchý), 47. Vlček (Kaňák), 50. Švarc (Petráš, Beneš). Rozhodčí: Hejduk – Špringl, Pechánek. Vyloučení: 1:2, navíc Kusý (PCE) os. 10 min. trest. Využití: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 34:49. Průběh utkání: 1:0, 1:6.

HC Dynamo Pardubice

Červený (Husár) – Beran, Faltys, Horyna, Kučera, Procházka, Rudy, Šklíba – Barkóci, Hlaváček, Hoskovec, Krajňák, Kusý, Martinec, Panna, Pipek, Rohlík, Ružička, Velinský.

Kuchař (Zeman) – Kaňák, Pokorný, Polívka, Rajal, Starý, Walter – Beneš, Hajšman, Kokoška, Krliš, Krystl, Petráš, Stráský, Suchý, Švarc, Vavřička, Vlček, Vracovský.

Jan Walter 0 0 0 0 0

Do utkání vstoupilo lépe domácí Dynamo, které se po pěti minutách hry ujalo vedení. Po Rajalově chybné rozehrávce se ke kotouči dostal v mezikruží Martin Hlaváček, který chybu plzeňského obránce využil k otevření skóre utkání – 1:0.

I pardubičtí ale chybovali v obraně, čehož Plzeň ve 12. minutě využila. Za brankou se k puku dostal Suchý, který ho posunul na Václava Krliše, jenž z poměrně velkého úhlu z pravé strany propálil Červeného – 1:1.

V poslední minutě první periody mohl vrátit vedení na stranu domácích Kusý, který po přihrávce od Kusého při protiútoku dva na jednoho v samostatném zakončení selhal. Ve 25. minutě otočila Plzeň vývoj utkání, po Kokoškově nahrávce propálil gólmana z levé strany Tomáš Krystl – 1:2.

O dvacet vteřin později hosté opět skórovali. Po vhazování ve středním pásmu se vydal do útoku Jakub Vavřička, který nikým nebráněný zamířil z mezikruží přesně pod lapačku gólmana – 1:3.

Východočechům se druhá třetina vůbec nepovedla, když ve 26. minutě prohrávali již o tři branky. Václav Krliš byl sice tísněn protihráčem, i přesto zkusil zakončit, což se mu podařilo na výbornou, když jeho pokus s nepříliš velkou razancí skončil po odrazu od pravé tyčky v brance – 1:4.

Ve 47. minutě Rudymu vůbec nesedla střela od modré čáry, čehož využil Kaňák, jenž se rychle vydal do útoku. Poté přenechal kotouč Lukáši Vlčkovi, který ho s pomocí brankové konstrukce dopravil do pardubické sítě – 1:5.

Deset minut před třetí sirénou se potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš. Pardubičtí nejprve nedokázali využít přečíslení tři na jednoho, po kterém se do protiútoku vydala Plzeň. Z toho uzavřel gólový účet utkání Milan Švarc, jehož povedená trefa skončila v pravém horním rohu branky – 1:6.