Mladší dorost rozpáral sešívané!

Plzeň - Tři utkání v novém roce - devět získaných bodů! To je vizitka mladších dorostenců, lídrů své soutěže.

HC Plzeň 1929 - HC Slavia Praha

5:0
2:0, 1:0, 2:0

Branky a nahrávky: 6. Kolda (Mužík), 15. Hajžman (Krýner), 22. Hajšman (Lang, Lokajíček), 43. Matiášek (Kolda), 59. Staněk. Rozhodčí: Sýkora – Malý, Šimán. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 65. Střely na branku: 28:27. Průběh utkání: 0:0, 5:0.

HC Plzeň 1929

Kolář (Pilc) – Houdek, Kaňák, Váchal, Lokajíček, Šilhán, Matějček, Kovařík – Hajžman (C), Staněk, Matiášek (A), Hajšman, Krýner, Hasman, Kolda (A), Mužík, Lang, Kolář.

HC Slavia Praha

Pánek (Dusil) – Střeštík, Mareček, Štibingr (A), Klapka, Zderadička, Kučera, Srdínko, Holý (C) – Vojinovič, Grim, Kižlin, Hradil, Petrák (A), Vaniš, Janča, Kubánek, Klapka, Křenek.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Kristián Kolář 60 27 0 27 100,00 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Kamil Hajšman 1 0 1 0 0
Matěj Hajžman 1 0 1 2 0
Josef Hasman 0 0 0 0 2
Michal Houdek 0 0 0 1 0
Nicholas Kaňák 0 0 0 1 0
Filip Kolář 0 0 0 0 0
Matěj Kolda 1 1 2 2 0
Filip Kovářík 0 0 0 1 0
Jaroslav Krýner 0 1 1 2 0
Martin Lang 0 1 1 0 0
Martin Lokajíček 0 1 1 2 0
Matěj Matějček 0 0 0 1 0
Jan Matiášek 1 0 1 2 2
Radek Mužík 0 1 1 2 2
Ondřej Staněk 1 0 1 2 0
Adam Šilhán 0 0 0 1 2
Jakub Váchal 0 0 0 1 0

komentář

Utkání prvního se čtvrtým začalo poměrně opatrně z obou stran, první vážnější šance ovšem hned měnila skóre. Pánek totiž neudržel Mužíkův pokus z pravého kruhu a na brankovišti se hbitou dorážkou prezentoval Matěj Kolda – 1:0! Domácím pochopitelně narostla křídla, ovšem Šilhán od modré zamířil nad a Lang našel pouze připraveného hostujícího gólmana. V polovině utkání se Kolda prokličkoval od levého mantinelu až před Pánka, ten ovšem nadvakrát odolal. Pak ale pro něj nastala smolná situace. Matěj Hajžman zpoza klece hledal své spoluhráče před brankou, černý touš se ovšem odrazil od nohy bránícího hráče k bližší tyči, kterou si muž s maskou špatně pokryl - 2:0! V závěru třetiny ještě modrobílí dvakrát nevyužili přesilovou hru a mohli tak být rádi, že tečovaná rána Kučery od modré v posledních vteřinách skončila jen těsně mimo tyče.

Již po jedenácti vteřinách druhé části putoval za katr Klapka a domácí za další přibližně minutu udeřili. Mužík našel příhrou od tyče k tyči Kamila Hajšmana, který z první navýšil vedení svých barev - 3:0! Odpověděl se pokusil z pravého kruhu Vaniš, jeho tvrdý příklep skončil v lapačce Koláře. Na druhé straně se z první opřel do touše z mezikruží Hajšman, Pánek sklapl betony včas. Oba týmy si následně nedokázaly poradit s přesilovou hrou, až po chvilce tvrdou bombou zakončoval Klapka, ovšem opět pouze do lapačky domácího gólmana. Když se pak v závěru neujala dělovka Srdínka a ani příhra na brankoviště od Lokajíčka, odcházely oba celky do kabin za stavu 3:0.

Poslední část započaly tři icingy v řadě, přičemž ten poslední, hostující, domácí potrestali. Ihned po buly totiž napřáhl Jan Matiášek a rázně ukončil myšlenky Pražanů na možné drama - 4:0! Vzápětí měl alespoň čestný úspěch na holi Petrák, jeho tvrdou ránu však Kolář vyrazil ramenem. Následně Kolda pomohl svému gólmanovi v brankovišti, pro což ovšem neměl pochopení hlavní sudí a nařídil trestné střílení. Toho se ujal Klapka, svižnou střelou mezi betony však neuspěl. Tváří v tvář Kolářovi selhal po situaci dva na jednoho i Kižlin, jenž měl dokonce dva pokusy. Domácí odpověděli ranou Staňka z mezikruží, Pánek zasáhl pravou paží. Když pak dvakrát v dobrých šancích selhal opět Klapka, opakovala se v závěru třetiny situaci z jejího začátku. Po icingu Slavie se ihned po buly odhodlal ke střele Ondřej Staněk a krásnou ranou o tyč završil pověstného bůra - 5:0! Když pak ještě opět sám před Kolářem selhal znovu Klapka, zapsali indiáni výhru nad čtvrtým celkem soutěže s čistým štítem.

Ohlasy trenérů

Petr Vojan (HC Plzeň 1929): „Za výsledek jsme samozřejmě rádi, porazili jsme kvalitní tým. Ale párkrát jsme se tam dostali do pasáží hry, kdy jsme dělali, co jsme nechtěli. To nás trošku mrzí. Ovšem Slavia má svou kvalitu a nejde držet šedesát minut puk na holi a dělat si s nimi, co chceme.”

Jiří Doležal (HC Slavia Praha): „Domácí vyhráli zaslouženě. Hráli tvrdě, dobře bruslili i měli pohyb, my jsme s tím měli velké problémy. Plzeňští byli jednoznačně lepší a gratuluji jim. My víme, na čem máme zapracovat a já věřím, že nám tahle prohra pomůže.”