Plzeň - V Home Monitoring Aréně byla krátce po poledni na programu západočeské derby - indiáni přivítali tým HC Energie Karlovy Vary. Mladé pušky naprosto dominovaly ve třetí části, díky čemuž získaly tři body!

HC Plzeň 1929 - HC Energie Karlovy Vary

5:2
1:1, 0:1, 4:0

Branky a nahrávky: 9. Přikryl (Matiášek), 48. Princl (Hajžman), 49. Houdek (Matiášek, Hajšman), 57. Lang (Hajšman), 57. Lokajíček (F. Kolář) – 4. Pištěk (Maydl), 37. Novotný (Pištěk, Poizl). Rozhodčí: Malá – Jelínek, Šimán. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Střely na branku: 38:22. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 5:2.

Pilc (K. Kolář) – Houdek, Kaňák, Váchal, Lokajíček, Šilhán, Kovářík – Hajžman "C", Přikryl, Staněk, Matiášek "A", Benetka, Hajšman, Krýner, Hasman, Mužík, Lang, F. Kolář, Princl

HC Energie Karlovy Vary

Kašpar (Radosta) – Cankov, Poizl, Doubek, Kořán, Stejskal, Ptáček – Holub "A", Maydl, Černý, Hudečka "A", Pištěk, Šik "C", Tamáš, Jiskra, Novotný

Jakub Váchal 0 0 0 1 0

Do západočeského derby vstoupili lépe hosté z Karlových Varů, kteří zastihli Plzeňské v úvodních nedbalkách. Ve čtvrté minutě se Energie usadila v útočném pásmu, hokejisté několikrát obkroužili klec Lukáš Pilce, až se kotouč odrazil před domácí brankoviště, kde už číhal volný Theodor Pištěk. Hostující forvard si s naloženou šancí poradil skvěle, když zachoval chladnou hlavu a poslal touš přesně mezi betony plzeňského gólmana.

Indiáni s tímto stavem pochopitelně nebyli vůbec spokojeni, začali se tedy více vrhat do útočení. Běžela devátá minuta a obrana Karlových Varů úplně zapomněla na zcela nekrytého Filipa Přikryl, jenž byl sám před brankou a přesnou střelou k tyči propálil brankáře Jakuba Kašpara. Domácí byli i poté aktivnější, v zajímavém přečíslení se však k puku nedostal Krýner. Na druhé straně musel těžkou chvilku přečkat gólman Pilc, který si nejdříve se štěstím poradil se střelou Holuba i následnou dorážkou. Po prvních dvaceti minutách tak na kostce svítil stav 1:1.

Prostřední třetina začal velice zostra. Nejprve pálil domácí bek Martin Lokajíček, brankář Kašpar jeho rána neudržel v lapačce, ale hosté touš odpálili a sami se vydali do přečíslení dva na jednoho. To řešil Otakar Šik svižnou ranou, která skončila těsně nad plzeňskou brankou. Další šanci měl ve dvacáté osmé minutě jediný střelce indiánů Přikryl, který měl při početní výhodě obrovské množství času před hostující klecí, ale svou druhou branku v utkání přidat nedokázal.

O šest minut později se do samostatného úniku probojoval domácí forvard Martin Lang, na Kašpara se vytáhl se forhendovou kličkou, kterou však karlovarský brankář dokázal zastavit lapačkou. Energie následně nevyužila přesilovou hru pět na tři, nicméně trefila se v klasické početní výhodě. V prostoru mezi kruhy se skvěle zorientoval útočník Varů David Novotný a vrátil svému celku veden o jednu trefu. Do konce druhé periody už se skóre nezměnilo a domácí tak museli před posledními dvaceti minutami dotahovat.

Třetí část naprosto ovládli domácí hráči a utkání dokonale zvrátili na svou stranu. Nejdříve na 2:2 srovnal z dorážky Marek Princl, na jeho vyrovnání navázal o chvilku později obránce Michal Houdek, který z levé strany propálil Kašpara mezi betony a otočil skóre. Karlovy Vary poté odpadly a indiáni přidali ještě další dvě branky. Martin Lang se v samostatném úniku nemýlil a bezchybně provedeným blafákem do bekhendu zvýšil už na 4:2. Jen pět sekund po rozehrání napřáhl na červené čáře Martin Lokajíček a k překvapení všech přítomných přidal poslední gól Plzně.

Petr Vojan (HC Plzeň 1929): Nebojím se říct, že jsme dnes podali nejhorší výkon v sezóně. První dvě třetiny byly strašné, neměli jsme touhu hrát, byli jsme bez ochoty tvrdě pracovat, prostě špatný výkon. Potom jsme udělali v kabině obrovský uragán. Nás mrzí, že kluci začnou hrát, až když je musíme v kabině dostat pod tlak. Ve třetí části jsme měli trochu štěstí, že nám tam spadly góly.

Lukáš Lomický (HC Energie Karlovy Vary): Z naší strany ten zápas nebyl povedený. Po dvou třetinách jsme vedli, ale věděli jsme, že ve třetí části to bude hrozně těžké, protože Plzeň měla hodně šancí. To se potvrdilo. Ve třetí třetině jsme udělali mnoho individuálních chyb a Plzeň je v útočné fázi výborná, dokáže chyby využít. Během pár minut prakticky rozhodli o utkání. Gratuluji soupeři.