Základní část zakončili mladší dorostenci prohrou s Libercem

Plzeň - Indiáni sice s přehledem ovládli základní část ELIOD extraligy mladšího dorostu, na její závěr ale moc dobře vzpomínat nebudou. Po prohře se Slavií totiž nestačili ani na liberecké Bílé Tygry.

HC Plzeň 1929 - Bílí Tygři Liberec

2:3
0:1, 0:0, 2:2

Branky a nahrávky: 43. Hajžman, 47. Kolda (Hajžman, Mužík) – 7. Rychlovský (Adamec, Kotyza), 44. Liška (Dospěl, Had), 51. Šuráň (Dospěl, Maťátko). Rozhodčí: Výborný – Buček, Ovsík. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 24:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

K. Kolář (Pilc) – Houdek, Kaňák, Váchal, Lokajíček, Šilhán, Kovářík – Hajžman "C", Přikryl, Staněk, Benetka, Šiška, Hajšman, Krýner, Hasman, Kolda "A", Mužík, Lang, F. Kolář

Novák (Zajíček) – Aubrecht, Adamec, Šuráň, Charvát, Nikolič, Had, Ira, Bálik – Rychlovský, Dospěl, Šír "C", Maťátko, Liška, Žůrek, Bitman "A", Hájek, Kotyza, Šafařovský

Jakub Váchal 0 0 0 1 0

Do zápasu vstoupili jednoznačně lépe hosté z Liberce, první větší šanci si ale vytvořili Plzeňané. Hned na počátku druhé minuty se parádním průnikem prezentoval Martin Lang, na jeho konci ale kotouč nenabral ideálně a branku přestřelil. Hosté si posléze zahráli přesilovou hru a od té doby na ledě dominovali, brankář Kristián Kolář se rozhodně nenudil. A v sedmé minutě kapituloval, když nahození Miloslava Adamce tečoval mimo jeho dosah Jakub Rychlovský! Liberec vedl 1:0 a stále byl při chuti.

Ve 12. minutě navíc po faulu Houdka dostal k dispozici další přesilovou hru, v níž se ale prosadit nedokázal, ačkoliv v útočném pásmu strávil dost času. Chvíli po vypršení trestu se šikovně uvolnil liberecký obránce Jakub Nikolič, střelu však poslal jen do míst, kde stál připravený brankář Plzně. Jeho protějšek Kristián Novák toho moc neměl, lekl se až vteřinu před koncem, kdy se po pasu od Filipa Přikryla v předbrankovém prostoru zjevil Hajšman, ale kotouč v rozhodující moment poslal nad bránu Bílých Tygrů. První část zápasu tak ovládl celek z Podještědí.

Do druhé třetiny už indiáni vstoupili lépe. Aktivně napadali a v úvodu se dostali do šance, která ale ztroskotala na brankáři Kristiánu Novákovi. Posléze hráli domácí hokejisté první přesilovou hru po faulu Rychlovského, příležitost na vyrovnání měl Filip Přikryl, ale hostující strážce svatyně byl znovu připraven zakročit. Svěřenci trenéra Petra Vojana a jeho asistenta Jana Snopka hráli po pár minutách znovu v pěti proti čtyřem, tentokráte si ale žádnou větší šanci vytvořit nedokázali.

Ta přišla paradoxně až v oslabení ve 36. minutě. Josef Hasman se dostal do přečíslení dva na jednoho s Matějem Hajžmanem, druhý jmenovaný celou akci měl zakončovat, ale puk napůl promáchl a napůl trefil. Výsledek: špatná střela, kterou Novák bez problémů zachytil. Šanci v oslabení měl poté i Liberec, když se před brankou díky skvělému napadání zmocnil kotouče Jan Šír, jehož střelu z bezprostřední blízkosti ale vyrazil Kristián Kolář svým betonem. Po druhé třetině se tedy stav hry neměnil, Liberec stále vedl 1:0. Plzeňané ale podali o něco lepší výkon a mohli se na třetí část zápasu připravovat s o něco lepšími pocity.

A podle toho to také vypadalo. Hned v úvodu měl před bránou dobrou šanci Matěj Kolda, ale Novák ho vychytal. Posléze využíval své velké rychlosti Marin Lang, pronikl po levém křídle do šance, ale branku Kristiána Nováka přestřelil. Pak už to přeci jen indiánům vyšlo. Matěj Hajžman nahodil kotouč ze středního pásma a hostující brankář ho nedokázal udržet, díky následnému důrazu Krýnera se tak dostal do klece a bylo to 1:1! Hosté si ale své vedení vzali po 34 sekundách zpět, když se po dobrém průniku Hada prosadil Adam Liška. Čtrnáctiletý útočník dal první branku v sezoně.

S góly se nám roztrhl pytel a další přidali Plzeňští během přesilovky 5 na 3 na počátku 47. minuty. Matěj Kolda zakončil dobrou souhru střelou z levého křídla, na jeho povedenou střelu zápěstím liberecký brankář nedosáhl, 2:2! Obrat mohl dokonat Martin Lang krátce po této trefě, ale nestalo se tak. Bílí Tygři toho využili a znovu získali vedení na svou stranu, když střelu Luboše Dospěla vyrazil Kristián Kolář pouze do míst, kde stál obránce Jakub Šuráň, na něhož už zívala prázdná branka! Západočeši ještě hráli téměř dvě minuty v šesti bez brankáře, ale skórovat už se jim nepodařilo.

Jan Snopek (asistent trenéra HC Plzeň 1929): Těžký soupeř, těžký zápas. 30 minut jsme bohužel nehráli to, co jsme chtěli. Soupeř toho samozřejmě využil a získal herní sebevědomí, hráli výborně. My jsme s nima v sezoně několikrát prohráli, takže jsem čekal trochu větší motivaci od kluků. Bohužel až od nějaké 35. minuty jsme začali mít lepší pohyb, ale Liberec je dobrý tým a výhru si dokázal pohlídat. I když jsme to dvakrát dotáhli, tak jsme to pak ztratili.

Milan Plodek (Bílí Tygři Liberec): Hodně se nám vydařila první třetina, trochu mne zklamal pohyb domácích. Čekal jsem, že ta příprava na play-off bude lepší. Od druhé třetiny to domácí zlepšili, ve třetí třetině už padaly góly. Myslím si, že vyhrál šťastnější. Abych pravdu řekl, tak tyto výkony obou týmů v play-off nebudou rozhodně ideální.