Starší dorostenci opět uspěli, dokonce i s čistým kontem!

Plzeň - Indiáni se opět představili na venkovním ledě, na východě Čech se střetli s týmem Mountfield Hradec Králové. Západočeši dokázali vybojovat tři body, hlavními hrdiny byli brankář Filip Krasanovský, který udržel nulu, s dvougólovým útočníkem Markem Rubnerem!

Mountfield HK - HC Plzeň 1929

0:2
0:1, 0:0, 0:1

Branky a nahrávky: 13. Rubner (Pour, D. Roubal), 60. Rubner. Rozhodčí: Pilný – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 199. Střely na branku: 47:22. Průběh utkání: 0:2.

Mountfield HK

Vomáčka (Bartozel) – Muška, Lelek, Gaspar, Pohl, J. Moník, Kynčl, Šalda, Jonáš – Hašek, D. Matouš "C", Mašín, Pažourek, M. Matouš, Havelec, Jirásek, Dvořák, Štohanzl, Maršík, Hidveghy, Šedivý

Krasanovský (R. Červenka) – Kačena, Štěpánek, Staněk, Váchal, Čada, Sysel, Čechura, Sedláček – Váňa, Kolda, Rubner, Pour, Chalupa, M. Červenka, Eret, D. Roubal "C", Kovařík, Penc, Hanzlík, J. Roubal

Ondřej Váňa 0 0 0 0 2

Zápas začal mírnou převahou domácích hokejistů, trvalo však sedm dalších minut, než se zvládli dostat do vyložené příležitosti. V té se ocitl Dvořák, který uháněl na Krasanovského, jenž kličku a zakončení hradeckého forvarda dokonale vystihl. Hradec měl následně k dispozici přesilovku, tu ale nevyužil. Naopak se chvíli po jejím skončení radovali hosté.

Jakub Pour neotálel a v rychlé akci vyslal do útoku Marka Rubnera, jenž vyzrál rychlou střelou na Vomáčku – 0:1. Hradečtí sehráli zbytek první periody dobře, bez problémů si poradili i s oslabením a na konci třetiny zasypali branku soupeře střelami a dorážkami, gólu se ale nedočkali.

Do druhé části vstoupili v lepší formě hosté, Vomáčka musel několikrát zasahovat, v největší šanci mu pomohl obránce, který se zavěsil na záda zakončujícího Koldy, díky čemuž plzeňský hráč zamířil jen těsně vedle levé tyče domácí svatyně. Poté už ale iniciativu převzali opět domácí. V přesilovce nebezpečně pálil Šalda, na perfektní pokus Dvořáka z mezikruží si zase lapačkou počíhal vynikající Krasanovský.

Plzeňští byli ve druhé části hodně nedisciplinovaní, třikrát prakticky ihned po sobě nabídli domácím dvouminutovou početní výhodu, všechny pokusy Mountfieldu ale lapil plzeňský gólman. Nutno však podotknout, že až na výjimky se Hradečtí dostali jen ke střelám od modré čáry, potažmo ze střední vzdálenosti.

Třetí část načal krásnou akcí Jaroslav Dvořák, který byl v sobotním duelu vůbec hodně vidět. Ten se probojoval do samostatného úniku, který už ale kvůli zákroku ze strany soupeře na hranici pravidel nezvládl zakončit. Další velkou šanci měl Muška, jeho střelu od modré ale nadvakrát zlikvidoval brankář indiánů.

Hradečtí byli aktivnějším mužstvem a většinu času trávili v útočné třetině. V poslední minutě se odhodlali ke hře bez brankáře, ale po nastřelení hostujícího hráče se puk dostal k Marku Rubnerovi, který neměl problém dovézt jej až do osamocené domácí klece a svým druhým gólem tak zpečetit stav utkání na konečných 0:2. Mountfield tak prohrál i svůj druhý zápas v nadstavbě.

Jiří Slabý (Mountfield HK): Tenhle zápas se od začátku nesl v duchu souboje našeho mužstva s plzeňským gólmanem, který vychytal naprosto parádní utkání. Dlouho jsem neviděl takový výkon. Je to paradox, jelikož jsme nějakých padesát minut hráli v útočném pásmu, ale bohužel jsme totálně jaloví střelecky. Nejsme schopni dát gól, puk nám skáče po brankové čáře, ale prostě ho nezvládneme dopravit do branky. Z toho pohledu to pro nás bylo hodně špatné utkání. Snaha byla, kluci moc chtěli, to se jim nedá upřít, ale bohužel nám nebylo dáno. Někteří hráči se střelecky trápí, mají to v hlavách a to jim pochopitelně na psychice nepřidá.

Radek Kampf (HC Plzeň 1929): Byl to velice kvalitní zápas z obou stran. Gólmani obou celků pochytali hromadu šancí a byli výborní. V první třetině se nám podařilo vstřelit gól, navíc jsme měli další dvě houževnaté šance, které se nám ale proměnit nepodařilo. Potom jsme soupeři povolili velkou hromadu střel, ale nedostal se přímo do žádné vyložené šance. Kluci si zaslouží poděkování, utkání odbojovali tak, jak si jako trenéři představujeme.