Rozhodčí rozdali sto trestných minut! Staršímu dorostu ale v Liberci pšenka nekvetla

Pořádně vyhrocený a zároveň nepovedený duel mají za sebou starší dorostenci indiánů. Plzeňské mládí podlehlo venku libereckým Tygrům a navíc se vyřádilo, když v závěrečné části po potyčkách a tvrdých zákrocích si připsalo společně s Libereckými dohromady 74 trestných minut.

Bílí Tygři Liberec - HC Plzeň 1929

5:2
3:1, 1:0, 1:1

Branky a nahrávky: 8. Kunst (Nezbeda, Kačírek), 8. Starosta (Juščák, Chrtek), 13. Nezbeda (Juščák, Kačírek), 38. Jursa (Eichler, Solenský), 59. Solenský (Žajdlík) – 12. Penc (Eret, M. Červenka), 47. Váchal (Kovařík). Rozhodčí: Luczków – Hynčica, Kilian. Vyloučení: 11:9, navíc Starosta (LIB) 10 + 20 minut za nesportovní chování, Kovařík a Chalupa (oba PLZ) 10 minut za nesportovní chování a Čechura (PLZ) 10 minut za naražení zezadu. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 103. Střely na branku: 41:38. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2.

Žajdlík (Hrstka) – Habermann, Bednář, Eichler, Turský, Kunst, Korecký, Velechovský, Starosta – Branský, Juščák, Jeník, Wiencek, Solenský, Nezbeda, Jursa, Kačírek, Burda, Chrtek

Krasanovský (9.-38. Červenka R.) – Kačena, Štěpánek, Staněk, Váchal, Čada, Sysel, Čechura, Sedláček – Váňa, Rubner, Pour, Chalupa, Červenka M., Eret, Straka, Roubal D., Kovařík, Penc, Hanzlík, Roubal J.

Ondřej Váňa 0 0 0 -1 0

Vratislav Kunst, který si najel na vhodné střelecké místo, odkud propálil z voleje gólmana Krasanovského. Po třiatřiceti sekundách musel plzeňský brankář lovit puk znovu ze své klece, když se od modré čáry prosadil Antonín Starosta. Po tomto okamžiku přišla změna v plzeňské svatyni, kdy do ní místo Krasanovského zamířil Radek Červenka.

Indiáni ale nic po špatném začátku nezabalili a brzy se dostali zpátky do zápasu. Adam Penc šikovně přebruslil liberecké obránce a následně z blízkosti prostřelil Žajdlíka. Radost Plzeňanů ale neměla dlouhého trvání. Po patnácti odehraných vteřinách se na Červenku řítil zcela osamocený Tomáš Nezbeda, který svůj únik chladnokrevně zakončil.

Do druhé části vstoupili indiáni s velkou chutí a začali zavařovat svému soupeři. Sám na branku uháněl Martin Červenka, jehož zakončení ale Žajdlík parádně přečetl a pěkným zákrokem zachránil svůj tým. Další zajímavé příležitosti měli poté Pour a Chalupa, ani jeden z nich nicméně nedokázal dostat puk do sítě. Bílí Tygři naopak vyčkávali na správnou možnost, při které by udeřili. Na konci druhé části se jim to podařilo, když střela Martina Jursy od modré zapadla až za bezmocného Červenku.

Tento okamžik byl pro původně náhradního gólmana Západočechů posledním v duelu, jelikož se pakoval znovu na střídačku. Do hry se naopak vrátil zpátky brankář Krasanovský. I se vstupem do třetí periody byla poznat na straně Plzně zvýšená aktivita, kterou ještě umocnila přesilová hra. V ní nejprve spálil obrovskou šanci Matěj Chalupa, na nějž zívala doslova prázdná branka. Opuštěná hokejka gólmana Liberce ale donutila plzeňského útočníka rvát puk nahoru, kde jeho pokus orazítkoval spojnici tyče a břevna.

V pokračující početní výhodě se přesto nakonec hosté dočkali. Adam Váchal si našel správné místečko, odkud propálil pěknou střelou soupeřova brankáře. Akcie plzeňského celku udržel v udržitelné míře o několik minut později brankář Krasovský, který vychytal při trestném střílení domácího Nezbedu. Poté již začali naskakovat na kontech hráčů ve velkém trestné minuty. Vyhrocenou závěrečnou desetiminutovku utkání rozsekli Bílí Tygři zásluhou Samuela Solenského, který pěknou tečí definitivně rozhodl o vítězi zápasu.

Jiří Kudrna (Bílí Tygři Liberec): Pro náš tým to byl velmi těžký zápas, už jen proto, že Plzeň má výborný tým. Máme radost, že jsme utkání zvládli a oplatili Plzni porážku, kterou jsme utrpěli u nich. Kluci hráli velmi aktivně a bojovně. Potěšilo mě, že skórovali i někteří obránci. Za dnešní zápas mají spolu gólmanem Žajdlíkem ode mě velkou pochvalu.

Radek Kampf (HC Plzeň 1929): Ze začátku jsme sice dostali dva góly ale myslím si, že i přesto jsme byli v druhé polovině utkání lepší. Měli jsme více šancí, které jsme bohužel nedokázali proměnit a v závěru jsme zbytečně znervózněli.