Starší dorost před play-off spustil kanonádu!

Plzeň - Tomu se říká správně se naladit před play-off! Starší dorostenci si doslova smlsli na Bruslařích a devíti góly si zajistili pohodu před vyřazovacími boji.

HC Plzeň 1929 - BK Mladá Boleslav

9:0
1:0, 5:0, 3:0

Branky a nahrávky: 8. D. Roubal (Chalupa, Rubner), 23. Pour (J. Roubal, Sysel), 27. Rubner (Chalupa, Staněk), 34. M. Červenka (Chalupa), 34. Pour (J. Roubal, Sysel), 37. Chalupa, 48. Rubner (D. Roubal), 53. Váňa (Hanzlík), 55. Kovařík (Staněk, Sysel). Rozhodčí: Malota – Pešek, Šimán. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 40. Střely na branku: 49:9. Průběh utkání: 0:0, 9:0.

Krasanovský (R. Červenka) – Kačena, Štěpánek, Staněk, Váchal, Čada, Sysel, Čechura, Sedláček – Váňa, Rubner (A), Pour, Chalupa, M. Červenka, Eret, Straka, D. Roubal (C), Kovařík, Penc, Hanzlík (A), J. Roubal.

BK Mladá Boleslav

Marek (od 41. Tříska) – Petržílka, Jirásek, Linhart, Kalus (A), Chládek, Nepokoj – Flynn, Křížek, Straka, Havelka, Zahradník, Kalaš, Foerster, Jindra (A), Hrachovec, Dančišin (C), Dvořák.

Ondřej Váňa 1 0 1 1 0

Duel odšpuntoval svou tečí z mezikruží domácí kapitán Roubal, nezamířil však dobře. Po chvilce se ihned po buly dostal ke střele z podobné pozice Hanzlík a hosty musela zachraňovat tyč. Do třetice to ale již indiánům vyšlo. Rubner našel na pravém kruhu volného Chalupu, který ještě nestřílel a naopak oslovil krásnou příhrou na druhou stranu svého kapitána Davida Roubala, který doručil balíček na místo určení - 1:0! Za hosty mohl bleskurychle odpovědět Straka, který si sjel z pravé strany až před Krasanovského, ten ránu zblízka vykryl ramenem. Stejný hráč za nedlouho poté obalamutil své strážce zasekávačkou na kruhu, následným pokusem však netrefil zařízení. Když pak Eret z brankoviště opět rozezvučel tyč za Markem, odcházely oba celky do kabin za nejtěsnějšího možného rozdílu.

Hned v úvodu prostřední části hosté putovali za katr a domácí trestali. Jakub Pour dostal mezi kruhy příliš prostoru a zamířil přesně k tyči - 2:0! Další pohroma přišla pro Bruslaře za nedlouho poté, když se z pravé strany protáhl až k bráně Marek Rubner a jeho příhru brankovištěm si hosté srazili do sítě - 3:0! V polovině utkání navíc Středočeši vyslali po velké hrubici v obraně do sóla Chalupu s Martinem Červenkou, který zavěsil do pravého horního růžku - 4:0! Neuběhlo ani půl minuty a skóre opět narostlo, když bůra trefil Jakub Pour – 5:0! Hosté se poté vzepjali a dlouho mačkali domácí v jejich třetině, jenže následně pláchl Matěj Chalupa a skóre opět narostlo - 6:0! V závěru třetiny ještě Penc dorážel na brankovišti, Marek se však blýskl parádním zákrokem betonem.

Hosté do poslední části vystřídali brankáře a Tříska inkasoval přesně po osmi minutách hry. V oslabení se trhl Marek Rubner a trochu překvapil novice v bráně Bruslařů - 7:0! Ještě před tím se činil jeho kolega na druhé straně, když pohotovou lapačkou zasáhl proti ráně Straky z pravého kruhu. Autor sedmé trefy byl při chuti a v následné početní výhodě dvakrát tvrdě pálil z levého kruhu z první, Tříska předvedl pohotové zákroky. Za nedlouho poté však domácí předvedli bleskurychlý kontr po buly ve vlastní třetině a úspěšným zakončovatelem se stal Ondřej Váňa – 8:0! Definitivní podobu dal výsledku Vojtěch Kovařík, který se dostal za obranu soupeře a i v tísni zamířil přesně k tyči nad vyrážečku - 9:0! Více už se toho do dnešního duelu nevešlo a oba celky se tak rozešly za devítigólového rozdílu.

Radek Kampf (HC Plzeň 1929): „Jsem rád, že jsme proměnili šance, které jsme si vytvořili. Utkání bylo takové jednoznačné, soupeř nás ničím nepřekvapil a my jsme je moc k ničemu nepustili.”

Jiří Zörkler (BK Mladá Boleslav): „Dneska není moc říct. Maximálně Plzni pogratulovat a popřát jí, ať se jí daří v play-off. My jsme totálně vyhořeli. Nebylo tam nasazení, nedrželi jsme si posty, chyběla komunikace… Chybělo vše. Pokud přijeli lidé z Boleslavi, tak se jim můžeme za to, co jsme tady dnes předvedli, akorát tak omluvit.“