PLZ – NIT 2:4

PLZ – NIT 2:4 – Indiáni ztratili dvougólové vedení a podlehli Nitře

Plzeň – Ani odvetné utkání hokejové Ligy mistrů se slovenskou Nitrou se Západočechům nepodařilo. Ačkoliv získali domácí dvoubrankové vedení v první dvacetiminutovce, v té následující ho ztratili a svému soupeři podlehli 2:4.

HC Škoda Plzeň - HK Nitra

2:4
2:0, 0:3, 0:1

Branky a nahrávky: 5. Kratěna (Kadlec, Svoboda), 9. Kubalík (Indrák, Stach) – 24. Laliberté (Blackwater, Milam), 26. Štefanka (Macík), 35. Laliberté (Blackwater, Slovák), 60. Paukovček (Macík). Rozhodčí: Bauer (GER), Pešina – Brejcha, Suchánek (všichni CZE). Vyloučení: 6:13, navíc Kubalík (PLZ) 5 + DKU a Lev (PLZ) 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4058. Střely na branku: 34:18. Průběh utkání: 2:0, 2:4.

Machovský (Polívka) – Čerešňák, Pulpán "A", Kadlec "A", Sklenička, Kubka, Moravčík – Kubalík, Kracík, Indrák – Kratěna "C", Stach, Svoboda – Johnson, Lev, Yellow Horn – Schleiss, Koreis, Suchý.

HK Nitra

Valent (Foltán) – Ordzovenský, Milam, Mezei "C", Rais, Versteeg, König – Blackwater, Slovák "A", Laliberté – Kutálek, Krištof, Ručkay – Štefanka "A", Paukovček, Macík – Bajtek, Bene, Chalupa – Pupák, Piačka.

Colton Yellow Horn 0 0 0 0 0

Indiáni na soupeře vlétli ve velkém stylu. Hned po 14 sekundách měl dobrou šanci Dominik Kubalík, ale jeho střela zamířila jen do Valenta. Následně se neprosadil Kracík, domácí už to ale dlouho mrzet nemuselo, jelikož v čase 4:17 tečoval Kadlecovu střílenou přihrávku Ondřej Kratěna a Západočeši vedli 1:0! Následně měl velkou práci i Matěj Machovský, který si ale dokázal poradit se samostatným únikem Davida Lalibertého po chybě Skleničky. Ještě lépe pro domácí bylo v deváté minutě, kdy v přesilové hře skóroval Dominik Kubalík po parádním pasu Indráka od mantinelu – 2:0!

Poté se však strhl pytel s vyloučeními. Zlomový moment přišel v šestnácté minutě, kdy nejproduktivnější hráč Škodovky Dominik Kubalík obdržel trest do konce utkání za hrubost. Nitra tak měla k dispozici zajímavou přesilovou hru, ve které Mitch Versteeg trefil tyčku. A aby toho nebylo málo, následně byl ještě Jakub Lev vyloučen na dvě plus deset minut a slovenský šampion dostal velkou šanci se prosadit. Do konce první dvacetiminutovky ji ale nevyužil.

Nitranští vstoupili do druhé třetiny ve velkém stylu. Po nevyužité šanci Marka Slováka se ke konci 24. minuty prosadil David Laliberté, jenž zůstal osamocený na pravém křídle a střelou zápěstím využil přesilovou hru. O necelé dvě minuty později se navíc prosadil Juraj Štefanka po skvělé přihrávce od Radoslava Macíka a bylo srovnáno, 2:2. Utkání se začalo hodně přiostřovat a na ledě jsme viděli velké množství šarvátek.

Nitra se bohužel po srovnání ještě více dostala do hry a ve 35. minutě se ujala vedení 3:2. Znovu to byl David Laliberté, který tentokráte obdržel před brankou naprosto fantastickou přihrávku od Marka Slováka. Matěj Machovský nestačil zareagovat a několik stovek hostujících fanoušků slavilo mohutný obrat. Ke konci druhé části zápasu měly oba týmy ještě šance upravit skóre – za domácí David Stach, za hosty Marek Slovák, ale ani jedna příležitost využita nebyla.

Třetí část zápasu už se nesla ve znamení urputné defenzivní hry slovenského mistra. Ten navíc čelil více přesilovým hrám soupeře, které ale byly poměrně bezzubé a nepříliš nebezpečné. Indiáni měli před zraky více než 4 tisíc diváků problémy s vypracováním šancí, což rozhodně trenéra Michala Straku uspokojit nemohlo. Naopak velkou šanci měli v 52. minutě hosté, kdy se Tibor Kutálek dostal do dobré příležitosti, ale Machovský ho vychytal.

Nadějnou situaci Škodovka vybojovala o pár minut později. Nicholas Johnson svůj průnik nepřetavil ani v zakončení, posléze však přihrál Jaroslavu Kracíkovi, který ale těsně minul Valentovu bránu. Další nadějnou situaci si opět vypracovala Nitra – Radoslav Macík se dobrou kličkovanou uvolnil k přihrávce na Paukovčka, jenž ovšem zamířil nepřesně. V poslední minutě ještě Plzeň vyzkoušela hru bez brankáře, nicméně Lukáš Paukovček dopravil kotouč do prázdné brány a zatloukl poslední hřebíček do plzeňské rakve.

Michal Straka (HC Škoda Plzeň): Do zápasu jsme vstoupili výborně, pak jsme dali gól z přesilovky a vedli 2:0. Bohužel jsme vyloučeními poté vypadli ze hry. Oslabení jsme byli o Kubalíka, pak Kuba Lev dostal deset minut… I když jsme ta prvotní oslabení uhráli dobře, tak jsme ve druhé třetině zápas ztratili. Z naší hry pak už nic nebylo, propadávali jsme, bylo to špatné. Do třetí třetiny jsme to chtěli zvrátit zpátky, stáhli jsme hru na tři formace, ale bohužel, když už jsme měli šance, tak jsme je nevyužili. Už se nám to pak nepodařilo zvrátit.

Andrej Kmeč (HK Nitra): Když to povím slušně, tak naše první třetina nebyla moc dobrá. Od druhé do toho ale kluci dali emoce a hráli přesně to, co chceme. Začali bruslit a myslím si, že zápas poté zlomily přesilové hry. Bylo jich mnoho, ubránili jsme je. Po heroickém výkonu v závěru jsme to ustáli a vyhráli. Velmi děkujeme našim fanouškům, kteří z velké dálky přijeli v takovém počtu.