O páté prohře v řadě rozhodly přesilovky

Dorost: HC LASSELSBERGER Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 2:3. Dorostenci Lasselsbergeru Plzeň popáté v řadě prohráli a jejich náskok na páté Karlovy Vary je nyní už pouhý jeden bod. Do play-off postupují z české skupiny čtyři nejlepší týmy. Plzeň nevyužila ani jednu ze dvou přesilových her pět na tři, naopak všechny branky inkasovala v oslabení. O vítězství Energie rozhodl v 57. minutě aktivní útočník Jan Kalousek. Branky Plzně stříleli Lukáš Holub a Ondřej Malý.

HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary

2:3

Branky a přihrávky: 20. Holub (Kampf, Kocman), 52. Malý (Štich) - 14. Hájek (Hartman), 38. Dudek (Račanský), 57. Kalousek (Račanský). Rozhodčí: Dungr - Bohatý, Vřídil. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:3.

HC Škoda Plzeň

Ulč - Černý, Krňoul, Jonák, Štich, Kořínek, Martinec - Holý, Setikovský, Šlouf - Kampf, Malý, Valenta - Jindra, Kocman, Holub

HC Energie Karlovy Vary

Závorka - Boguský, Chotaš, Schmidt, Štryncl, Tollinger, Mrkvička - Dudek, Hájek, Hartman, Kuběna, Petružálek, Račanský, Sláma, Slovák, Smolík, Kalousek, Rohan

Statistiky nejsou k dispozici.

komentář

Plzeňským dorostencům se v poslední době příliš nedaří, karlovarský celek stáhl velkou ztrátu a přijel do Plzně s velkou motivací. V případě vítězství by již ztráta energetiků na čtvrtou Plzeň byla pouhý jeden bod. První šanci měl však v přesilové hře domácí Kořínek, který prověřil Zázvorku od modré. Ve 14. minutě zahrozil hostující hostující Tomáš Hájek, brankář Ulč sice ještě zachránil, ale o několik vteřin později po střele stejného hráče již kapituloval. Velkou šanci zvýšit náskok měl Hartman, ale Ulč kryl. Deset vteřin před sirénou po přihrávce Kampfa vyrovnal v pádu Lukáš Holub.

Plzeň vstoupila do druhé části aktivněji. Ve 23. minutě vyslal pěknou přihrávku Holub na Jindru, ale karlovarský gólman Závorka hokejkou přihrávku vypíchl. Po faulu Tollingera na Setikovského měli domácí výhodu pěti proti třem, soupeře sevřeli v kleštích, nechyběly ani nápady, jenom brankové vyjádření. Ve 29. minutě střelu Setikovského vytlačil Závorka vedle, v těchto chvílích se hrálo na jednu branku. Jindra poté našel Kocmana v útočném pásmu, ale branka z toho nebyla. Převaha z prvních deseti minut prostřední části se však vytratila, mírně navrch získali hosté. Při vyloučení Krňoula nebezpečně pálil Račanský, nakonec červené světlo rozsvítil až Libor Dudek, který zakončoval do odkryté branky hezkou spolupráci s Račanským.

Na začátku závěrečné části hrála Plzeň opět dvojnásobnou přesilovku, ale promrhala ji. Když se zdálo, že by domácí hráč konečně mohl vystřelit, domácí vyhodili puk přes všechny čáry za vlastní branku. Karlovy Vary v této fázi zápasu dobře bránili a domácím příliš nedovolili. Téměř z ničeho se Plzni přesto podařilo vyrovnat. Na začátku 52. minuty vypálil od modré Ondřej Malý a Závorkovi propadl puk do sítě. Hosté si sice stěžovali, že puk nepřešel brankovou čáru, ale rozhodčí Dungr branku uznal. Plzeň poté na chvilku ožila, ovšem branku se jí vstřelit nepodařilo, naopak inkasovala. Po krosčeku Kampfa využil přesilovku dorážkou pod břevno Jan Kalousek. Domácí odvolali brankáře a 46 sekund hráli v šesti. Kořínek úžasně zachytil puk na modré čáře a nakonec nechybělo mnoho a do velké šance se dostal domácí Holý, ovšem skóre se již neměnilo.

Ohlasy trenérů

František Černý (trenér dorostu): Těžko se mi dnešní zápas hodnotí. Myslím, že ve druhé a třetí třetině jsme byli lepší, ale nepodařilo se nám využít ani jednu přesilovku. Dvakrát jsme hráli pět na tři a soupeř vstřelil naopak všechny branky z přesilových her. Byli jsme před brankou málo důrazní, Karlovy Vary naopak hrály přesilovky mnohem jednodušeji a to rozhodlo. Je velká škoda, že se nám zkomplikoval boj o play-off. Musíme si začít věřit v koncovce.