SDO: PLZ – ZLN 1:0

Indiáni porazili Zlín fotbalovým výsledkem, Kolář potřetí s nulou!

Plzeň – Včerejší porážka 4:8 s Třincem je odčiněna. Zasloužil se o to především brankář Kristián Kolář, který pochytal všech 30 střel soupeře a přispal si třetí čisté konto v sezoně. Jediným úspěšným střelcem zápasu byl domácí forvard Vít Reitspies v první třetině.

HC Plzeň 1929 - PSG Berani Zlín

1:0
1:0, 0:0, 0:0

Branky a nahrávky: 15. Reitspies (Lokajíček, Roubal). Rozhodčí: Růžičková – Jelínek, Šimán. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 22:30. Průběh utkání: 1:0.

Kolář (R. Červenka) – Houdek, Kaňák, Štěpánek, Lokajíček, Čada, Šilhán, Beneš – Reitspies, Procházka, Přikryl, Lang, Matiášek, Hajžman, Roubal (A), M. Červenka (A), Hajšman, Mužík, Hasman, Kovařík (C).

PSG Berani Zlín

Kořének (Kubík) – Prchal, Janošek, To. Dřímal, Hamrlík (C), Suhrada, Jaroněk, Marek – Sebera, Chalupa, Pröschl, Kočica (A), Sedláček, Fajkus (A), Kristek, Leška.

Jan Štěpánek 0 0 0 0 4

Utkání mělo poměrně pomalý rozjezd. Zrychlit ho mohla přesilová hra Zlína, která započala ve třetí minutě, nicméně berani si v ní nepočínali vůbec dobře. První větši šanci měli v sedmé minutě indiáni, před branku si sjel Jakub Procházka, narazil si s Kamilem Hajšmanem a pálil, nicméně Michal Kořének byl připraven. Na druhé straně to parádně provedl Sebastian Fajkus, který způsobil velké nebezpečí kolo Kristiána Koláře, spoluhráči ho ale podpořit nedokázali.

První početní výhodu si Plzeň vybojovala v polovině utkání. Šanci v ní měl Vít Reitspies, jenomže na poslední chvíli mu jeden z bránících hráčů nedovolil zakončit dle představ. V další početní výhodě už ale Vít Reitspies skóroval, když promptně dorazil ránu Martina Lokajíčka od modré čáry! Zlínu pak byla nabídnuta možnost vyrovnání v přesilovce, spíše se ale modrožlutí museli bránit. Dobrou šanci měl Josef Roubal, který z bezprostřední blízkosti trefil jen Michala Kořénka. Po úvodní periodě tedy vedli domácí 1:0.

Druhá dvacetiminutovka toho příliš nenabídla. Oba týmy hrály velmi opatrně a nechtěly se dopouštět zbytečných chyb. Když už nějaké nastaly, hasili je brankáři či obranné zákroky hráčů. Jednu dobrou šanci si ve 30. minutě vytvořil Zlín, Janošek přihrál do dobré pozice Kočicovi, kterého ale betonem skvěle vychytal Krisitián Kolář. Nepříjemností pro Plzeň byla ztráta obránce Michala Houdka, který si v souboji poranil rameno a ze zápasu odstoupil.

Plzeňští tak mohli bojovat za svého spoluhráče. V průběhu 35. minuty nahrál František Čada před bránu na Vojtěcha Kovaříka, s nímž si ale poradil gólman Michal Kořének. Krátce poté měl v početní výhodě po pěkné kombinaci dobrou pozici Kamil Hajšman – jeho střela mířila nad. Na druhé straně posléze ve vynikající pozici napálil strážce plzeňské svatyně útočník Jonáš Kočica. Indiáni pak ještě stihli zahrozit opět v oslabení, Jan Matiášek vyzval ke střele Vojtěcha Kovaříka, nicméně ten trefil jen betony gólmana beranů. Stav se tedy ve druhé třetině nezměnil.

Třetí třetina se zpočátku nesla ve snaze obou týmů co nejdříve skórovat. Po 57 sekundách jejího průběhu měl po pasu od Jana Matiášak velmi dobrou příležitost Vojtěch Kovařík, který ale znovu v dobré šanci selhal, když trefil jen Kořénkův levý beton. Indiáni pak dostali možnost přesilové hry, podražením se totiž provinil Tomáš Kristek, nicméně z početní výhody nic nebylo.

Zápas byl i nadále velmi vyrovnaný a šancí moc nepřicházelo. Když už nějaká, tak ji měla Plzeň, velmi často a paradoxně v oslabení. V 56. minutě to totiž po fauku spoluhráče Martina Červenky parádní způsobem provedl Josef Roubal, svoji akci ale bohužel pro domácí zakončil střelou mimo. Kdyby se mu podařilo skórovat, byla by to jistě jedna z nejkrásnější branek v probíhající sezoně. Zlín pak kvůli vyloučení Matěje Chalupy dvě a půl minuty před koncem nedostal ani možnost odvolat brankáře Kořénka a Plzeň těsné vedení uhájila!

Michal Straka (HC Plzeň 1929): Pro nás hrozně důležité vítězství po té včerejší osmičce od Třince. Je to důležité i pro Kristiána, který včera byl z těch laciných gólů špatný. Dneska nás podržel a myslím si, že i kluci to vybojovali a do defenzivy jsme to uhráli slušně. Důležitá výhra.

Zdeněk Sedlák (PSG Zlín): Rozhodl jediný gól... Plzeň využila přesilovku a je to pro nás škoda, že jsme nevyhráli. Myslím si, že jsme měli minimálně na bod. I když jsme hráli na tři pětky, kluci ukázali sílu. Je to škoda.