Starší dorost nezaváhal v Jihlavě!

Plzeň - Mladí indiáni nepustili v předposledním kole nadstavby slibný náskok ze své moci a dokráčeli k cenným třem bodům.

HC Dukla Jihlava - HC Plzeň 1929

2:4
0:1, 1:2, 1:1

Branky a nahrávky: 39. Trávník, 44. Havelka (Daňhel, Jindra) – 13. Eret (Pour, Roubal), 28. Procházka (Hajšman, Hasman), 38. Kovařík (Matiášek, Přikryl), 59. Přikryl (Pour). Rozhodčí: Kopeček – Zídek, Polák. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 87. Střely na branku: 42:28. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4.

HC Dukla Jihlava

Šťastný (Juřička) – Havelka, Vála, Trávník, Veleba, Marek – Jindra, Adam, Daňhel – Filip, Kadleček, Vala – Strnad, Slabý, Hrbatý – Kardoš.

Kolář (Červenka) – Staněk, Šilhán, Lokajíček, Čada, Beneš, Štěpánek, Kaňák, Houdek – Pour, Roubal, Eret – Kovařík, Přikryl, Matiášek – Hajšman, Reitspies, Hasman – Straka, Procházka, Hajžman.

Jan Štěpánek 0 0 0 1 2

Jihlavští hokejisté rozhodně neměli špatný začátek předposledního kola nadstavbové části. Již v polovině čtvrté minuty se Adam dostal přes dva hráče a střelou z levého kruhu těsně minul vzdálenější tyčku. Nedlouho poté si Filip našel před brankou odražený puk, plácl do něj a ten přeletěl horní tyčku. Dukla nadále pokračovala v aktivitě a ve dvou dalších šancích byl opět Dominik Adam, vždy po přihrávkách Hrbatého. Prvně si sjel před branku, ale na Koláře si nepřišel, stejně jako po spoluhráčově přihrávce zpoza branky k levé tyči. Radovala se tak Plzeň. Ve třinácté minutě nevyřešili domácí situaci v obranném pásmu zrovna nejlépe. Vála byl v přesile soupeře obrán o puk, který dal Roubal na Poura. Jeho pokus ještě Šťastný vyrazil, nicméně proti dorážce Petra Ereta do horní části klece již neměl šanci - 0:1. Jihlava mohla vyrovnat nedlouho poté, když se Vala uvolnil na pravém kruhu a jeho střelu, mířící do bližší šibenice, zastavila tyč. Plzeňští mohli navýšit své vedení v přesilovce, ale nezahráli jí příliš dobře. Poslední šanci úvodního dějství měl Pour, jenž 61 vteřin před odchodem do kabin pálil rychle z kruhů a Šťastný si dobře poradil betonem.

Na začátku šesté minuty druhé třetiny měla Dukla další šanci na srovnání stavu. Filip přihrál před branku na volného Valu, který mířil do horní části branky, ovšem Kolář koncem výstroje vytěsnil puk nad břevno. Plzeňští hráli poté přesilovou hru a po osmi vteřinách jí využili. Hasman po buly nahodil puk do předbrankového prostoru, který se od Hajšmana dostal až na volného Jakuba Procházku a ten zblízka zvedl touš nad Šťastného do sítě. O dvě minuty později, těsně před polovinou utkání, se hosté dostali do protiútoku dva na jednoho, ve kterém Přikryl z pravé strany přihrával Matiáškovi, jehož zakončení na bližší tyč skončilo na betonu přesouvajícího se gólmana Dukly.

Jihlavě se poté nevydařila 67 vteřin dlouhá přesilová hra pět na tři a kontaktní gól nevstřelila. Vedení Plzně o tři branky odmítl Hajžman, jenž u levé tyče ledabyle zakončoval do volné klece a dva jihlavští hráči fotbalovým skluzem doslova ucpali prostor, čímž zastavili puk. Také ve druhé třetině mohli domácí žehrat na brankovou konstrukci. Havelkovo nahození od modré bylo dvakrát tečované, proto jej Kolář vytěsnil před sebe. Tam byl Hrbatý, jenž rozhýbal gólmana, ale v zakončení mu pravá tyč pokazila radost. V čase 37:19 šli plzeňští hokejisté do třígólového náskoku. Matiášek se na levé straně před branou zmocnil puku a periferně viděl mezi kruhy sjíždějícího Vojtěcha Kovaříka, jemuž předložil parádní přihrávku a ten nemohl zakončení do prázdné klece odmítnout. Minutu a čtvrt nato již Dukla odčarovala kouzlo Kristána Koláře, když z pravého kruhu vystřelil Jan Trávník a trefil se kolem pravého ramena do šibenice - 1:3.

Na začátku třetí třetiny dohrávali jihlavští hráči přesilovku z konce předešlé části hry, ovšem mohli v ní inkasovat. Pour s Roubalem ujeli sami na Šťastného, jenže tak dlouho si vyměňovali puk, až vracející se hráč Dukly zblokoval poslední přihrávku. Přišel tak jasný trest. Oliver Havelka dorazil z levého kruhu Daňhelovu střelu přesně do levé šibenice Koláře. Rázem bylo o co hrát. Srovnat mohl Kardoš, kterému v situaci dva na jednoho přihrál Adam, nicméně jeho bekhendové zakončení nebylo úspěšné. Na druhé straně byl Straka po Přikrylově přihrávce před Šťastným zcela sám a jihlavský gólman parádním zákrokem udržel domácí v zápase. Branková konstrukce nepřála i Plzni, Eret z kruhů orazítkoval břevno. Sedm minut před koncem měli hosté přesilovku. Poura nejprve zblízka z pravé strany vychytal gólman Dukly a poté střela stejného hráče prolétla domácím brankovištěm. Neprosadil se ani Eret, pálící z kruhů, jelikož Šťastného beton byl znovu na místě. V čase 58:00 hrála přesilovku i Jihlava a domácí střídačka zareagovala odvoláním brankáře. Plzeň ale už dotáhla zápas do vítězného konce, navíc přesně v devětapadesáté minutě trefil prázdnou klec Filip Přikryl – 2:4.

Michal Straka (HC Plzeň 1929): Viděli jsme dobrý zápas a jsme rádi za výhru. Tabulka je totiž vyrovnaná a doma jsme s Jihlavou prohráli. Dukla byla dneska výborným soupeřem. I když jsme v zápase vedli 3:0, tak vývoj nebyl takový. Pak nám domácí dali dva góly a chtěli zápas srovnat. Nakonec rozhodl gól do prázdné brány na 4:2. Byl to vyrovnaný zápas a pro nás důležité tři body.

Štěpán Moravec (HC Dukla Jihlava): Dneska to bylo vynikající utkání, které nás zase někam posunulo. Plzeň byla těžkým soupeřem, výborně bruslila a její hráči mají úžasné fyzické parametry. Odehráli jsme velice dobrou první třetinu. S odstupem času jsme museli trošku otevřít hru, protože jsme chtěli stáhnout náskok soupeře. Nemůžu říct, že by kluci hráli špatně – bojovali a měli přístup takový, jaký měli mít – ale naším největším problémem byla produktivita a laciné chyby, které Plzeň zkrátka dokázala využít a potrestala je.