FIN2: PLZ - KOM 2:1sn

FIN2: PLZ - KOM 2:1sn - MISTŘI! Starší dorost po napínavém boji slaví titul!

Plzeň - Druhý zápas finálové série se přestěhoval na západ Čech, do Home Monitoring Arény přicestoval tým HC Kometa Brno. První nervy drásající duel rozhodl v prodloužení plzeňský Josef Hasman, indiáni tedy mohli získat titul už v tomto utkání. Indiáni nakonec utkání ovládli v nájezdech, berou tedy zlato! Smeknout klobouk je však nutné i před Brněnskými, kteří v sérii předváděli fantastický hokej.

HC Plzeň 1929 - HC Kometa Brno

2:1sn
1:0, 0:1, 0:0 - 0:0

Branky a nahrávky: 13. Procházka, rozh. náj. Hajšman – 21. Krejčí II (Frydrych, Střondala). Rozhodčí: Jílek, Würtherle – Krátký, Šmika. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. Diváci: 420. Střely na branku: 33:42. Průběh utkání: 1:0, 0:1, 2:1.

Kolář (R. Červenka) – Houdek, Kaňák, Štěpánek, Staněk, Lokajíček, Čada, Šilhán, Beneš – Procházka, Přikryl, Matiášek, Hajžman, Pour, Roubal, Straka, M. Červenka, Hajšman, Eret, Hasman, Kovařík

HC Kometa Brno

Holík (Šindelka) – Krejčí II, Věžník, Slabý, Jurnečka, Kučera, Vašíček, Jeřábek – Süss, Svoboda, Minárik, Střondala, Krejčí I, Matula, Novák, Škvrně, Frydrych, Zajíček, Kunc, Plášek, Kadlic

Jan Štěpánek 0 0 0 0 0

Úvodní minuty finálového zápasu byly vesměs velice opatrné, Plzeň dobře bránila, úplně stejně na tom byla i hostující Kometa. Nikdo nechtěl udělat osudovou chybu, což bylo nabíledni, jelikož série na dva vítězné sérii žádná zaváhání neodpouští. Západočeši svého soupeře záhy trochu zatlačili, z čehož pramenila první přesilová hra. Tu však Brňané ubránili s naprostým přehledem, velkou šanci měl sice domácí útočník Jakub Pour, jenž obdržel přihrávku mezi kruhy, ale hostující gólman Martin Holík svůj celek podržel spolehlivým zákrokem.

První početní výhodu sice indiáni nevyužili, ale dostali se více do hry, Kometa se tedy dopustila dalšího prohřešku. Toto oslabení Brno opět zvládalo, povedlo se mu vyhodit několik puků, nicméně poté už Holík kapituloval. Domácí útočník Jakub Procházka se prokličkoval až před branku a pěknou střelou ke vzdálenější tyči poslal svůj tým po individuální akci do vedení! Kometa se ihned po inkasovaném gólu vydala do útočného pásma, ve kterém nebezpečně kroužila, například Karel Plášek se na pravé straně dostal ke střele, ale tu Kristián Kolář v brance Plzně zastavil vyrážečkou. Po první části tedy vedli indiáni 1:0.

Začátek prostřední třetiny patřil jednoznačně Kometě, ta se hned v první minutě druhé části dostala do tlaku, navíc si vysloužila přesilovou hru. V té nejprve pálil obránce Petr Krejčí těsně mimo tři tyče, jeho další pokus už byl ale naprosto přesný, puk zapadl přesně k tyči domácí branky. Gólman Kolář nemohl na tento pokus dosáhnout, protože hráči Brna před ním skvěle clonili. A další nápor si připravili hostující borci, před brankou se zjevil Kadlic, jehož pokus skončil těsně nad břevnem. Po následné parádní kombinaci napálil tyčku Štěpán Kučera.

Záhy se na ledě začalo přitvrzovat, do strkanice se dostali domácí Hasman s hostujícím Jurnečkou, oba hráči skončili na trestné lavici. V oslabení se domácí dostali do přečíslení, které však obrana Komety stihla dobruslit, Jakub Pour nakonec napálil jen Holíkovu vyrážečku. Poté se za obranu Plzně nenápadně ukryl Karel Plášek, najížděl si sám na Koláře, ale mezi betony ho nedokázal propálit. I na druhé straně se odehrála podobná scéna, Josef Roubal také napálil jen gólmanovy betony. Iniciativu na konci třetiny přebrala Plzeň, nicméně branku už jsme neviděli. Hráči tedy odešli do kabin za stavu 1:1.

V prostřední třetině se hra přelévala ze strany na stranu, poté byli znovu aktivnější hosté z Brna. Při další přesilové hře pálil znovu obránce Petr Krejčí a napálil břevno domácí branky! Oslabení však indiáni zvládli a sami se dostávali do zajímavých šancí, leč pokaždé si vylámali zuby na skvělém Holíkovi v brance Komety. Do konce poslední třetiny se už nic závažného nestalo, oba celky si hlídaly hlavně defenzivní práci a šance se neobjevovaly. A záhy přišlo na řadu prodloužení, to bylo ještě více opatrné, Plzeňští měli trochu více ze hry, ale příležitosti se znovu nevyskytovaly. Na řadu přišly nájezdy… Do vedení se dostala Kometa po trefě Frydrycha, poté však Kristián Kolář všem atakům odolal, naopak za Plzeň se trefili Filip Přikryl, Kamil Hajšman a Vojtěch Kovařík. Ti rozhodli o tom, že se tým HC Plzeň 1929 stal mistrem NOEN Extraligy staršího dorostu!

Michal Straka (HC Plzeň 1929): „Byly to vyrovnané zápasy, rozhodly detaily a nakonec nájezdy, které nám nešly celou sezónu. Právě s Brnem jsme je například dvakrát nezvládli. Dneska jsem si tedy ke konci přál, aby zase rozhodovaly a mi to zlomili. Navíc Vojta Kovařík v posledním kole základní části právě v nich na Kometě dal tyč, tyč a ven, tím jsme prohráli. Tak jsem říkal, že dneska pojede a rozhodne. A ono to tak dopadlo.”

Jan Zachrla (HC Komet Brno): „Já bych rád řekl, že jsem hrdý na kluky, co dokázali. Zúročila se celoroční práce, bohužel jsme nezvládli finále. Neřekl bych, že jsme byli horší, byli jsme lepší, ale něco tomu chybělo.“