JUN: PLZ – OLO 2:3pp

Lídr padl se sedmnáctou Olomoucí

Plzeň – Po včerejším vítězném utkání se Zlínem přivítali mladíci indiánů z pozice lídra až sedmnáctou Olomouc. Po první části však prohrávali 0:1 a nakonec padli 2:3 v prodloužení.

HC Plzeň 1929 - HC Olomouc

2:3p
0:1, 2:1, 0:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 21. Hanzlík (Staněk), 28. Houdek (Kovařík) – 19. Říčka (Smutný), 26. Palička (Podlaha), 65. Rutar. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

Rozhodčí: Svoboda – Jelínek, Vavruška

vyloučení
5:6
Využití
0:1
V Oslabení
1:0
střely na branku
39:37
Diváci
50

HC Plzeň 1929

Beran (Kolář) – Houdek, Štěpánek, Staněk, Váchal, Lokajíček, Sysel – Reitspies, Krýner, Hanzlík, Kodýtek, J. Roubal, Markov, Kovařík, Červenka, Eret, Váňa, D. Roubal.

HC Olomouc

Ovčaři (Schejbal) – Szturc, Rutar, Kuchař, Holiš, Smutný, Hlaváč – Janků, Cach, Říčka, Palička, Podlaha, Beier, Macuch, Marek, Tomaník, Janěčko, Pěcha, Skopal, Kuba.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Adam Beran 65 37 3 34 91,89 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Martin Červenka 0 0 0 1 2
Petr Eret 0 0 0 -1 0
Štěpán Hanzlík 1 0 1 1 0
Michal Houdek 0 1 1 0 2
Petr Kodýtek 0 0 0 -2 2
Vojtěch Kovařík 1 0 1 1 0
Jaroslav Krýner 0 0 0 0 0
Martin Lokajíček 0 0 0 -2 0
David Markov 0 0 0 1 0
Vít Reitspies 0 0 0 -1 0
Josef Roubal 0 0 0 0 0
David Roubal 0 0 0 0 0
Filip Staněk 0 1 1 2 0
Jakub Sysel 0 0 0 1 4
Jan Štěpánek 0 0 0 0 0
Adam Váchal 0 0 0 0 0
Ondřej Váňa 0 0 0 0 0

komentář

Velmi opatrný úvod utkání příliš mnoho šancí nenabídl. Hned ve druhé minutě se sice mezi kruhy zjevil David Roubal, avšak minul zařízení. Na druhé straně z pravé strany vypálil Palička a pořádně vyprášil ramenní chránič Berana. Hezky poté našel střílenou přihrávkou od modré na brankovišti Rutar Janečka, olomoucký hráč tečoval mimo. U levé tyče se následně po rychlém výpadu Plzeňských zjevil Eret, i jemu byl prostor ohraničený třemi tyčemi malý. Následovala početní výhoda na obou stranách. Zatímco domácí neuspěli, hosté ano. Beran sice ještě vytěsnil ramenem pokus Macucha z levého kruhu, na dorážku Patrika Říčky z mezikruží již dosáhnout nemohl. O první přestávce tak do kabin odcházeli spokojenější Hanáci.

Hosté si do prostřední části přenesli ještě část početní výhody, ovšem paradoxně udeřil domácí. Do sóla vyslal Štěpána Hanzlíka Staněk a plzeňský forvard uspěl tvrdou ranou otřenou o levou tyč. Olomouc se ovšem nedala a brzy podnikla rychlý výpad, který zakončil Filip Palička. Jenže vedení příliš dlouho nevydrželo. Houdek v ponechané výhodě uzmul touš na modré, z levé strany posílal kotouč na brankoviště, odkud je do sítě dopravil Vojtěch Kovařík. Dokonat obrat z mezikruží mohl opět Kovařík, nevýraznou střelu Ovčaři stihl vykopnout. Beran se zase činil lapačkou proti Skopalovi, jenž tvrdě pálil přes obránce. Pak musel dvakrát betonem zazářit opět muž s maskou Hanáků, který řešil snahu Ereta z levého kruhu i Hanzlíka z mezikruží. Když následně Beier nepřesně přihrál v situaci dva na jednoho a Ovčaři vyrazil pokus Kodýtka z pravé strany, odcházelo se do kabin za nerozhodnutého stavu.

Rozhodnout dnešní duel mohl Pěcha u pravé tyče, skvělým zákrokem jej ale lapačkou vychytal Beran. Dvakrát z mezikruží měl na holi gól i Macuch, ani on neuspěl. Za obranu Západočechů se procpal následně Říčka, tísněný nezakončil dost razantně. Oba celky si poté zahrály početní výhodu, oslabení, nechyběla ani hra ve čtyřech. Jenže nepadl gól, vše tak mělo rozetnout až prodloužení. V něm doslova daroval šanci rozhodnout domácím Kuba, který nesmyslně vletěl do plzeňského brankáře. Ti však neuspěli a drama pokračovalo. Hanzlík v poslední minutě pláchl do sóla, ale neuspěl svižnou střelou na vyrážečku. A tak platilo otřepané „nedáš - dostaneš.“ Z mezikruží na druhé straně vypálil Ludvík Rutar a zamířil deset vteřin před samostatným nájezdy přesně k levé tyči. Sedmnáctá Olomouc tak dnes zcela zaskočila lídra soutěže a odvezla si z jeho ledu dva cenné body.

Ohlasy trenérů

David Bruk (HC Plzeň 1929): „Hráli jsme špatně přesilové hry, kterých jsme měli hodně. Nedokázali jsme se prosadit při hře pět na pět v útočném pásmu, kde jsme si vytvořili jen malé množství šancí. Bylo i málo střelby. Měli jsme také problémy s fyzickou hrou soupeře, jehož hráči byli větší a silnější než naše sestava k tomuto utkání.“

Petr Fiala (HC Olomouc): „Já zápasy nikdy nekomentuji, nezlobte se.“