JUN: PLZ – PCE 6:3

Junioři v nadstavbě stále stoprocentní! V parádním zápase skolili Pardubice

Plzeň – Druhé kolo nadstavby svedlo do souboje stříbrný a bronzový celek ze základní části. Nyní se bude pokračovat až po reprezentační přestávce koncem února. Plzeňané jsou zatím stoprocentní.

HC Plzeň 1929 - HC Dynamo Pardubice

6:3
0:0, 4:1, 2:2

Branky a nahrávky: 27. J. Roubal (D. Roubal, Kačena), 32. J. Roubal (Lokajíček), 32. Chalupa (Vavřička), 39. Chalupa (Kačena), 46. Kokoška (Přikryl, Staněk), 55. Chalupa (Pour) – 23. Veverka (Koffer), 42. Machač (Hoskovec, Zukal), 45. Machač (Zídek, Veverka). Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:3, 6:3.

Rozhodčí: Valenta – Brejcha, Jelínek

vyloučení
1:3
Využití
1:1
střely na branku
41:30
Diváci
80

HC Plzeň 1929

Beran (Kolář) – Houdek, Kačena, Staněk, Váchal, Lokajíček, Sysel – Reitspies, Přikryl, Hanzlík, Matiášek, Vavřička, Pour, J. Roubal, Kokoška, Vracovský, D. Roubal, Chalupa.

HC Dynamo Pardubice

Jánský (32. Vlk) – Jelínek, Pražák, Faltys, Oliva, Zukal, Mert, Javůrek – Hoskovec, Antoníček, Pochobradský, Machač, Dušek, Veverka, Koffer, Kubišta, Matýs, Zídek, Černý.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Adam Beran 60 30 3 27 90,00 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Štěpán Hanzlík 0 0 0 0 0
Michal Houdek 0 0 0 -1 0
Matěj Chalupa 3 0 3 3 0
Vlastimil Kačena 0 2 2 3 0
Filip Kokoška 1 0 1 1 0
Martin Lokajíček 0 1 1 -1 0
Jan Matiášek 0 0 0 0 2
Jakub Pour 0 1 1 3 0
Filip Přikryl 0 1 1 1 0
Vít Reitspies 0 0 0 1 0
Josef Roubal 2 0 2 0 0
David Roubal 0 1 1 -1 0
Filip Staněk 0 1 1 2 0
Jakub Sysel 0 0 0 2 0
Adam Váchal 0 0 0 3 0
Jakub Vavřička 0 1 1 3 0
Tomáš Vracovský 0 0 0 1 0

komentář

Zápas začal pěkně od podlahy a již po půlminutce hry se na Berana řítil sám z pravé strany Matýs, ovšem minul. Indiáni poté nepříliš dobře naložili s početní výhodou, za což je mohl potrestat Zídek z levého kruhu. I on měl ale špatně seřízená mířidla. K zakončení se následně k pravé tyči procpal David Roubal, bekhendem na Jánského nevyzrál. Na druhé straně tvrdě vypálil Hanzlík, muž s maskou Dynama sklapl betony včas. Když ze stejné pozice neuspěl ani Vracovský, odcházelo se, stejně jako před týdnem, do kabin za nerozhodného stavu.

Prostřední část odšpuntoval Vojtěch Veverka, který vlétl do pásma po pravé straně a jako první dnes rozvlnil síť. Navýšit vedení svých barev mohl osamocený Zídek na pravém kruhu, Beran jeho pokus vyrazil přilbou. A tak platilo otřepané: „nedáš-dostaneš.“ Za obranu Pardubic se dostal Josef Roubal a uspěl svižnou střelou mezi betony. V polovině utkání se skvělým gestem prezentoval David Roubal, když odvolal odpískaný faul na svoji osobu. Pardubice by jinak musely na půl minutky dokonce do tří. A karma zapůsobila vzápětí, když obrat v utkání dokonal ihned po buly znovu Josef Roubal. Za dalších pětadvacet vteřin navíc nevýraznou střelu Matěje Chalupy propustil za svá záda Jánský a přenechal své místo mezi třemi tyčemi Vlkovi. Toho přivítal dělovkou z levého kruhu Vracovský. Následně i on ale kapituloval, když druhý dvougólový střelec odpoledne - Matěj Chalupa - zamířil z mezikruží přesně k levé tyči.

I v úvodu poslední dvacetiminutovky brzy udeřili Východočeši, když přesilovou hru využil Michal Machač. Stejný hráč se přibližně za tři minuty navíc dostal k dorážce na brankovišti a zamířil přesně pod víko. Drama tak bylo rázem na světě. Jenže domácí se nesesypali, provedli velkou protiofenzivu, na jejímž konci byla tečovaná rána Filipa Kokošky. Beran následně svůj tým podržel znovu proti Machačovi i následné dorážce Pochobradského. Definitivně tak rozhodli modrobílí, rychlý výpad zakončil po příhře Poura mezi kruhy Matěj Chalupa do pravého horního růžku. Sedmý gól měl na holi Hanzlík ze stejné pozice, pokus na teploměr sice prošel Vlkovi, ale zamířil těsně mimo. Až příliš přesně naopak mířil Pour, který rozezvučel břevno. Indiáni jsou tak v nadstavbě po dvou kolech stoprocentní, Pardubice mají na svém kontě body tři.

Ohlasy trenérů

David Bruk (HC Plzeň 1929): "Jsme rádi, že jsme vyhráli těžké utkání. Měli jsme ovšem špatný vstup do zápasu, kdy nám soupeř během pár úvodních minut dvakrát pláchl do brejku a také nás i přečíslil dva na jednoho. Poté jsme se trošku uklidnili a ve vyrovnané prostřední části se nám povedlo odskočit o tři branky, což nám hodně pomohlo. Zkoušeli jsme si zápas pohlídat a i přestože to ještě bylo trošku dramatické, jsme to zvládli."

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): "Byl to vyrovnaný zápas, půlku jsme odehráli dobře. Pak jsme udělali tři nepochopitelné chyby a tím se Plzeň dostala na koně. Pak již byla daleko lepší tým. My se nadechli na začátku poslední třetiny, jenže jsme po další hrubé chybě dostali laciný pátý gól a bylo hotovo."