JUN: PLZ - LIB 3:4sn

Junioři přišli o dvoubrankové vedení a Liberci podlehli po nájezdech

Po dvou domácích výhrách juniorka včera padla na Spartě, již dnes ji čekal další domácí duel, tentokrát proti Liberci. Bílí Tygři v Home Monitoring Aréně bojovali výborně. Indiáni si sice vypracovali dvoubrankový náskok, ale poté polevili v aktivitě, Liberec nakonec srovnal a bral bonusový bod v samostatných nájezdech.

HC Plzeň 1929 - Bílí Tygři Liberec

3:4sn
2:0, 1:1, 0:2 - 0:1

Branky a nahrávky: 15. Chalupa (Vavřička, Eret), 16. Rubner (Kvasnička, Kaňák), 38. Eret (Chalupa, Kvasnička) – 22. Rychlovský (Žemba, Nezbeda), 41. Nezbeda (Krejsa), 48. Piroutek (Starosta, Holenda), rozh. náj. Burda. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4.

Rozhodčí: Hucl – Pešek, Šimán

2:4
0:0
42:32
70

Kolář (Červenka) – Kvasnička, Houdek, Staněk, Kaňák, Sysel, Lokajíček – Chalupa, Reitspies, Hanzlík, Vavřička, Pour, J. Roubal, Kovařík, Přikryl, Vracovský, Eret, D. Roubal, Rubner

Žajdlík (Polášek) – Hanousek, Aubrecht, Krejsa, Turský, Charvát, Benák, Starosta – Rychlovský, Holenda, Průžek, Vlach, Juščák, Piroutek, Nezbeda, Jursa, Burda, Žemba, Bouřil

Tomáš Vracovský 0 0 0 -2 0

Liberec vstoupil do utkání aktivně a vypracoval si množství šancí. Velikou měl Burda, ale Kolář si poradil s jeho střelou z mezikruží i následnou dorážkou. Koláře poté málem překvapil Rychlovský, který nahodil puk zpoza brány, kotouč propadl plzeňskému gólmanovi a chvíli ležel nebezpečně v brankovišti. Další šanci měl Průžek, který dostal dlouhou přihrávku přes šíři kluziště, ale muž s maskou v domácí brance se výtečně přesunul.

Indiáni se poté začali dostávat více do hry a dokonce otevřeli skóre, když Matěj Chalupa pálil z pravého kruhu nad beton Žajdlíka. Srovnat mohl Nezbeda, který zůstal osamocený před bránou, ale domácí zachránila tyč. A hned na to přišla druhá branka Západočechů, nedáš – dostaneš. Do brejku se dostal Kvasnička s Markem Rubnerem a druhý jmenovaný zakončil přečíslení přesně.

Bílí Tygři se ale nevzdali, do druhé části vstoupili opět velmi svěže a brzy dokázali snížit. Střelu Žemby zblízka ještě Kolář pokryl, k dorážce se však protlačil Jakub Rychlovský, který už měl jednoduchou práci. Hosté byli nadále aktivnější, ale museli si dávat pozor na rychlé brejky. Dvakrát ujel plzeňský Matěj Chalupa, ani jednou však Žajdlíka tváří v tvář nepřekonal. Indiáni se však přeci jen nakonec prosadili. Petr Eret byl před bránou nehlídaný a propasíroval puk do sítě.

Hosté měli vynikající vstupy do třetin a potvrdili to i v poslední části, když Tomáš Nezbeda obkroužil bránu a zasunul kotouč mezi Kolářovy betony. Bílí Tygři se dál tlačili za vyrovnáním, přečíslení dvou na jednoho ještě nevyužili, když proti Žembovi výtečně zakročil Kolář, ale o malou chvíli později se už Liberec mohl radovat. Domácí propadli v obraně, před bránou zůstali hned dva hráči Severočechů, Starosta ještě přihrál Radimu Piroutkovi a ten neomylně zavěsil – 3:3!

Utkání nakonec dospělo do prodloužení. V tom sice byli aktivnější indiáni, kteří měli převahu i díky zkušenostem mnoha hráčů z A-týmu, ale branku nevstřelili, Žajdlík dokázal pokrýt například bekhendové zakončení Chalupy z bezprostřední blízkosti, Pour naopak ve velké šanci sám před bránou minul.

V nájezdech brali bonusový bod hosté. Ve druhé sérii byl sice úspěšný plzeňský Matěj Chalupa, který prostřelil Žajdlíka mezi betony, ale Průžek srovnal ve čtvrté sérii rovněž zakončením mezi nohy. Nakonec rozhodl v šesté sérii Václav Burda, jenž vyslal přesnou ránu nad beton Kristiána Koláře.

František Černý (HC Plzeň 1929): Nehodnotí se to dobře. Po první třetině, kterou jsme sehráli dobře, jsme od naší hry odstoupili a začali jsme vymýšlet věci, které normálně neděláme, a to nás stálo dvě branky po našich chybách. Poté jsme sice měli více ze hry, ale gól jsme nedali a nájezdy už jsou loterie. S výsledkem nemůžeme být spokojeni.

Valdemar Jiruš (Bílí Tygři Liberec): Odehráli jsme velice dobré utkání. Začátek jsme zaspali, inkasovali jsme dvě laciné branky, ale tým se semknul. Ve druhé a třetí třetině jsme soupeře přehrávali, byli jsme lepší týmem a jsme rádi, že jsme zvládli duel zvrátit a vezeme si odsud dva body.