JUN: MBL - PLZ 0:3

Junioři nedostali na ledě Bruslařů ani gól a jsou stále v čele!

Plzeňská juniorka po dvou porážkách v řadě od Sparty a Liberce zabrala a připisuje si důležité tři body! Poprvé v nadstavbě zvítězila venku, když v utkání s Mladou Boleslaví vstřelila rozhodující branku už v první minutě, kdy se prosadil Petr Eret. Kristián Kolář zavřel bránu, nepustil za svá záda jedinou střelu z 27 pokusů Bruslařů a indiáni vyhráli 3:0. Díky tomu už mají na kontě deset bodů a posunuli se po pár hodinách zpět do čela nadstavbové skupiny B o skóre před Pardubice, to vše přesně v polovině nadstavbové části, junioři tak mají velmi blízko k postupu do čtvrtfinále!

BK Mladá Boleslav - HC Plzeň 1929

0:3
0:2, 0:1, 0:0

Branky a nahrávky: 1. Eret (Přikryl), 6. Přikryl (Eret, Chalupa), 33. Pour (Rubner). Průběh utkání: 0:0, 0:3.

Rozhodčí: Battěk – Frodl, Kettner

3:4
0:0
27:38
70

BK Mladá Boleslav

Krofta (Marek) – Linhart, Chujac (A), Hrdinka, Mašek, Horský, Nepokoj, Mlčoch – Foerster, Kerda, Dvořák, Tóth, Grim, Najman, Krejčík (C), Flynn, Křížek, Jindra, Pawliczek, Maršoun

Kolář (Beran) – Houdek, Kačena (A), Lokajíček, Staněk, Kvasnička, Kaňák, Sysel (A) – Chalupa, Reitspies, Přikryl, Markov, Matiášek, Vavřička, Pour, J. Roubal, Kovařík, Kokoška, Eret, D. Roubal (C), Rubner

Jakub Vavřička 0 0 0 1 0

Hned po 48 sekundách hry se Plzeň prosadila, a to pěknou trefou. Mezi kruhy se k puku dostal Petr Eret, který bez problémů překonal Michala Kroftu v mladoboleslavské bráně. Mladá Boleslav následně hrála přesilovou hru, během ní se však téměř k ničemu nedostala. V šesté minutě navíc indiáni vedli už o dvě branky. Střelu od modré čáry tečoval v mezikruží povedeně Filip Přikryl.

Ve zbytku první třetiny hrála také Plzeň přesilovou hru a nesehrála ji vůbec špatně, měla poměrně velký tlak v útočném pásmu, ale další gól nakonec nevstřelila. I tak to ale byla Plzeň, jejíž hráči odcházeli v 18:25 do kabin s dvougólovým vedením.

Do druhé dvacetiminutovky Plzeňští opět vlétli a zdálo se, že přidají třetí branku zápasu. To se jim ale nepodařilo. Bruslaři se naopak osmělili a zkoušeli snížit. Ve 28. minutě k tomu měl blízko například Matouš Horský, který si v mezikruží sjel k dorážce. Puk po jeho střele však přeletěl Kolářovu branku.

Nakonec se krátce po polovině zápasu dostali indiáni do tříbrankového vedení. Zasloužil se o to Jakub Pour. Jeho první střela sice úspěch nepřinesla, u tyče však zachoval chladnou hlavu a puk dorazil do pravého horního rohu boleslavské branky. Ve 37. minutě mohla vést Plzeň už o čtyři góly. Hosté vstřelili gól, ten jim ale hlavní rozhodčí neuznal, protože byl dosažen vysokou holí. O několik sekund později mohl navýšit ještě Josef Roubal, jeho střelu z mezikruží však zvládl Michal Krofta chytit. I druhou třetinu ovládli Západočeši, po 40 minutách vedli už 3:0.

V šesté minutě třetí třetiny měl domácí celek k dispozici přesilovou hru. Bruslaři byli v přesilovce aktivní a mnohokrát měli blízko ke snižovacímu gólu. Středočeši však neuspěli ani ze závaru před bránou, ani po pěkné střele Oscara Flynna z pravého kruhu.

Ve zbytku času se Boleslavští chvílemi snažili se zápasem ještě něco udělat, měli však střeleckou smůlu a oproti Plzni také menší důraz. Západočeši tak ve městě automobilů zvítězili 3:0 a dostali se zpět na čelo tabulky.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): Rozhodla první třetina, ve které jsme dostali dva zbytečné góly. Byli jsme na kotouči, nahráli jsme ho soupeři, čehož dokázal využít. Poté už jsme si dokázali vytvořit šance, ale nepodařilo se nám dát na 1:2. Ve třetí třetině se nám už nepovedlo zápas zdramatizovat.

David Bruk (HC Plzeň 1929): Připravovali jsme se na těžké utkání a těžké také bylo. O přestávce jsme prohráli dvě utkání, proto jsme zápas vnímali jako klíčový a chtěli ho nutně vyhrát. To se povedlo. S body jsme spokojení. Zápas byl ale neskutečně těžký, soupeř hrál výborně.