JUN: CHM - PLZ 0:6

Junioři řádili v Chomutově!

Plzeň - Mladé pušky zvládly s přehledem i druhý zápas tohoto týdne, když na severu Čech nasázely půltucet a samy ani jednou neinkasovaly.

Piráti Chomutov - HC Plzeň 1929

0:6
0:1, 0:1, 0:4

Branky a nahrávky: 12. Vavřička (J. Roubal, Kvasnička), 36. Rubner (Chalupa, Kaňák), 45. D. Roubal (Houdek, Lokajíček), 54. Matiášek (J. Roubal), 55. Eret (Přikryl), 58. Matiášek (Kovařík, Kaňák). Průběh utkání: 0:0, 0:6.

Rozhodčí: Hlinka – Janíček, Goltsch

8:3
0:2
23:38
110

Piráti Chomutov

Pavlát (Běhula) – Buchtela, Kopic, Seemann, Kleiner, D. Novák, Studený, A. Novák, Hajič – Köver, Bajer, Polák, Hřebíček, Chlán, Kulich, Veselý, Šeliga, Šišolák, Šilar, Ouřada.

Kolář (Beran) – Houdek, Kvasnička, Štěpánek, Staněk, Váchal Kaňák, Lokajíček – Chalupa, Reitspies, Hanzlík, Matiášek, Vavřička, Pour, J. Roubal, Kovařík, Přikryl, Eret, D. Roubal, Rubner.

Jakub Vavřička 1 0 1 0 0

Hra od úvodních minut nasvědčovala vyrovnané partii a postupem času nabrala rychlé tempo. Oba celky se horlivě tlačily do útočné třetiny soupeře, ale scházelo jim štěstí v koncovce. Shodný obraz hry pokračoval do sedmé minuty zápasu, kdy se pirátští junioři poprvé provinili nedovoleným zákrokem a dění na ledě se taktéž prvně přiklonilo na stranu jednoho týmu. Úvodní oslabení přečkali Severočeši bez úhony, avšak další prohřešek proti pravidlům z poloviny 11. minuty se již stal zlomovým.

Pavlát v brance Chomutova během oslabení natřikrát vyrazil pokusy Škodovky v krátkém časovém sledu, ale na poslední dorážku z hole Jakuba Vavřičky nezareagoval – 0:1. Ke konci 14. minuty mohli Piráti srovnat, kdy Polák na modré zachytil rozehrávku soupeře, ale z mezikruží trefil pouze rameno maskovaného Koláře. Minutu poté se Chomutovu naskytla možnost přesilové hry a znovu byli velice blízko gólu. Ouřada vypálil z první od levého kruhu, avšak jeho střelu pod víko na poslední chvíli zastavil strážce plzeňského brankoviště.

Chomutovští pokračovali ve vysokém nátlaku i ve druhém dějství, když Kulichova tvrdá přízemní střela oprášila lapačku brankáře Západočechů. Ochromená hra hostí se posléze zvedla a Plzeň několikrát uzamkla Piráty ve vlastní třetině, avšak bez vstřelení branky. Nejvýraznější šanci měli indiáni ve 28. minutě, kdy Eret nejprve pálil tváři v tvář Pavlátovi a při následné dorážce mu byla pirátská klec malá. V polovině zápasu se pirát Köver pokoušel prosadit během početní výhody, ale Kolář včas vytěsnil volný prostor branky.

V druhé polovině klání převzali otěže hosté a v 33. minutě mohli přidat třetí zářez. Rubner pálil z voleje před Pavlátem, který se štěstím možnost vyrazil mimo tři tyče. Ve 35. minutě si Škodovka zahrála dvojitou přesilovku, ve které neuspěli, ale ihned poté navýšili náskok. Marek Rubner si dovolil drzou kličku před Pavlátem a zakončil do odkryté sítě – 0:2. V poslední minutě prostřední periody mohli indiáni skórovat do třetice. Plzeňský Chalupa nabral rychlost za modrou čarou, ale dalekonosnou střelou brankáře nepřekonal.

Do třetí fáze zápasu vstoupili Piráti aktivněji, ihned po úvodním buly Ouřada pelášil na branku, ovšem se střelou do horní části branky nakonec nepochodil. Ve 45. minutě Vavřička orazítkoval pirátskou tyč a necelou minutu poté indiáni vsítili další branku. Chomutov opakovaně doplatil na dorážky soupeře, když David Roubal po střele od modré doklepl vyražený puk do branky Severočechů – 0:3. Na sklonku 50. minuty se Chomutovští propracovali do jednoznačné šance, kdy Hřebíček přinutil Koláře k zákroku betonem, ale žádný z chomutovských hráčů nevyužil následující možnosti pro doklepnutí puku.

V závěrečné desetiminutovce Plzeňští šlápli na plyn, když během čtyř minut skórovali hned třikrát. Nejprve v 54. minutě se puk dostal k číhajícímu Janu Matiáškovi, který zamířil do zívající pirátské svatyně – 0:4. V 55. minutě dvojice Petr Eret a Přikryl dolovala gumu zespod Pavláta a druhý jmenovaný ji dotlačil za brankovou čáru – 0:5. Necelé tři minuty před koncem Škodovka uzavřela gólový účet šestým zářezem. Jan Matiášek napadáním docílil zisku puku v útočné třetině a přízemním pokusem načapal strážce chrámu Pirátů – 0:6.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Byl to pro nás už jeden z klíčových zápasů se silným a kvalitním soupeřem. Ve druhé třetině v momentu, kdy saháme po vyrovnání, tak přišla série nesmyslných faulů. Druhý gól jsme inkasovali ve třech. K tomu není komentář a své už jsme chlapcům řekli. Najednou pak bylo už po zápase. Chvíli jsme se poté ještě sice snažili, ale Plzeň už byla na koni a ve třetí třetině nás přejela. Shrnul bych to jednou myšlenkou, kde není disciplína, tam se nemůže dařit hokeji. To nás v závěru, kdy je to vyhecované, trápí. Určitě neprohráváme hokejem, ale ujedou nám nervy a disciplína. Ještě bych chtěl říct, že hráči, kteří jdou pomoci z prvních týmů, tak odvádějí v jiných mužstvech disciplinované výkony a předvádějí kvalitu. I u nás kvalita je, ale někdy chybí disciplína. Samozřejmě nějaká naděje ještě je, odehráli jsme hodně kvalitních zápasů, ale jestli se dostaví frustrace a nedisciplína, tak to nezvládneme.“

David Bruk (HC Plzeň 1929): „Jsme spokojeni. Vyhráli jsme venku a jsme samozřejmě rádi, že se to podařilo s nulou. Celkově se nám utkání povedlo. Dobře jsme bránili, hráli velmi dobře v oslabení a poměrně slušně se nám dařily i přesilovky.“