JUN: PLZ – SPA 3:0

Junioři skolili Spartu, nadále vedou nadstavbu a mají jisté play-off!

Plzeň – Mladí indiáni se po venkovní sérii duelů konečně představili před vlastními fanoušky, hostili pražskou Spartu.

HC Plzeň 1929 - HC Sparta Praha

3:0
1:0, 0:0, 2:0

Branky a nahrávky: 6. Eret (Chalupa, Kaňák), 41. Pour (Kokoška, Kaňák), 60. Pour (Rubner, Kokoška). Průběh utkání: 0:0, 3:0.

Rozhodčí: Hucl – Tvrdík, Rubáš

vyloučení
2:4
Využití
1:0
střely na branku
38:33
Diváci
78

HC Plzeň 1929

Kolář (Červenka) – Kaňák, Kvasnička, Šilhán, Staněk, Štěpánek – Chalupa, Reitspies, Váňa, Markov, Pour, J. Roubal, Kovařík, Kokoška, Eret, Rubner, Vracovský.

HC Sparta Praha

Wolf (Hofmann) – M. Jandus, Janda, Mrkvička, Sedliský, Eliáš, Jeřábek, Karoch – Komárek, T. Jandus, Schwamberger, Fabiánek, Bílek, Larsen, Procházka, Pejchal, Chlouba, Kropáček, Pšenička, Dubský, Wojnar.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Kristián Kolář 60 33 0 33 100,00 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Petr Eret 1 0 1 1 2
Matěj Chalupa 0 1 1 1 0
Lukáš Kaňák 0 2 2 2 0
Filip Kokoška 0 2 2 1 0
Vojtěch Kovařík 0 0 0 0 0
David Kvasnička 0 0 0 1 0
David Markov 0 0 0 0 0
Jakub Pour 2 0 2 1 0
Vít Reitspies 0 0 0 1 0
Josef Roubal 0 0 0 0 0
Marek Rubner 0 1 1 1 0
Filip Staněk 0 0 0 0 0
Adam Šilhán 0 0 0 1 0
Jan Štěpánek 0 0 0 0 0
Tomáš Vracovský 0 0 0 0 2

komentář

Utkání načal Kokoška dorážkou na brankovišti, mezírku mezi betony Wolfa ale nenašel. Následně vypálil z levého kruhu Kaňák, Wolf černý nesmysl srazil do rohu. Mezi kruhy se zjevil poté Pour, gólman Pražanů zasáhl lapačkou. Pak se již skóre měnilo. Chalupa nejprve rozezvučel brankovou konstrukci a dorážkou rozvlnil síť Petr Eret. Rychlou odpověď málem přinesl Chlouba, po zasekávačce z mezikruží orazítkoval břevno. U pravé tyče také zkoušel své štěstí Jandus, Kolář si tento prostor pohlídal. Před první sirénou ještě předvedl velkou kličkovanou Kokoška, tváří v tvář Wolfovi ale se zakončením mezi betony neuspěl. Do kabin tak za těsného vedení odcházeli modrobílí.

Prostřední část načal Chlouba z levého kruhu, Kolář našel puk v lapačce. Pak obrana Sparty zapomněla na Vracovského, jeho svižnou střelu na lapačku Wolf vystihl. Vzápětí se na něj řítil i Pour, zakončení na vyrážečku také na muže s maskou Pražanů neplatilo. Na druhé straně vzal na sebe přečíslení dvou na jednoho Komárek, měl ale špatně seřízená mířidla. Těsně před druhou pauzou ještě Chalupa neuspěl z levého kruhu a Procházka u levé tyče. Drama tak pokračovalo.

Plzni se povedl vstup do poslední části. Kokoška našel od pravého mantinelu před branku najíždějícího Jakuba Poura, kterému prakticky jen stačilo nastavit hůl. Poté vypálili z pravého kruhu Chalupa a z levého Vracovský, stav zůstal nezměněn. Z mezikruží zase odražený puk z první napálil Kovařík nad. Na druhé straně vypálil pár kroků za modrou Pšenička, Kolář zasáhl lapačkou. V závěru utkání zkusili sparťané hru bez brankáře, paradoxně ale udeřili znovu domácí. Opuštěnou klec trefil z poloviny hřiště Jakub Pour. Indiáni tak berou za tři góly tři body a jako úřadující mistři mají jistotu play-off, to Sparta ještě o ní musí zabojovat.

Ohlasy trenérů

David Bruk (HC Plzeň 1929): “Jsme velice spokojení. Tým musím pochválit, hrál velice dobře defenzivně, zodpovědně, výborně nám chytal brankář. Pro nás to bylo klíčové utkání, protože dneškem jsme se dostali do play-off. Takže dnes samá pozitiva.”

Jiří Zelenka (HC Sparta Praha): “Je těžké k tomu cokoliv říkat, protože když nedáme gól, nemůže chtít pomýšlet na nějaké body. Plzeň dnes zaslouženě vyhrála a my si docela zkomplikovali závěrečný boj o postup do play-off. ”