FIN1 Z8: PLZ – SLA 5:4sn

FIN1: Vstup do finálového turnaje osmákům vyšel!

Plzeň - Jako první rozehráli Závěrečný turnaj o titul Mistra ČR osmáci. Ti se potkali se Slavií, se kterou válčili i ve skupině v základní části.

HC Plzeň 1929 - HC Slavia Praha

5:4sn
2:1, 2:3, 0:0 - 0:0

Branky a nahrávky: 14. Dvořák (Šiler), 18. S. Schindler, 26. Šiler (Dvořák, Balák), 28. Vlček, rozh. náj. Dolhý – 11. Malínek (Štěpánek, Vlasák), 25. Slavíček (Čech, Hrdlička), 27. Vlasák (Malínek, Štěpánek), 37. Vlasák (Čech). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4.

Rozhodčí: Holan – Kořistka, Janoško

vyloučení
5:3
Využití
0:1
V Oslabení
1:0
střely na branku
39:40
Diváci
35

HC Plzeň 1929

Vondraš (Lokajíček) – Balák, Trachta, Schindler, Stanek, Hodinář, Dolhý, Matoušek, Martinec, Soukup, Schindler, Pešek, Šiler, Fiala, Kreuzman, Krasanovský, Dvořák, Vlček

HC Slavia Praha

Vávra (18. Tesař) – Čech, Hrdlička, Frydrich, Dráb, Vlček, Svoboda, Hradil, Slavíček, Štancl, Vlasák, Malínek, Štěpánek, Kořánek, Krásný, Toupal, Voska, Skoupý, Pospíšil

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Jakub Vondraš 65 40 4 36 90,00 2

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Michael Balák 0 1 1 -1 0
Adam Dolhý 1 0 1 0 0
Adam Dvořák 1 1 2 0 0
Ondřej Fiala 0 0 0 1 2
Jan Hodinář 0 0 0 1 2
Matyáš Krasanovský 0 0 0 1 0
Jaroslav Kreuzman 0 0 0 -1 0
Jan Martinec 0 0 0 0 0
Michal Matoušek 0 0 0 0 0
Ondřej Pešek 0 0 0 -1 0
Samuel Schindler 1 0 1 1 0
Nicolas Schindler 0 0 0 1 0
Marek Soukup 0 0 0 -1 0
Jakub Šiler 1 1 2 0 0
David Trachta 0 0 0 1 2
Tomáš Vlček 1 0 1 2 0

komentář

Na Mistrovství ČR postoupili vítězové skupin a nejlepší celek ze druhých míst. A to jsou právě sešívaní. Obě mužstva tak na sebe letos narazila již čtyřikrát, jednou uspěli indiáni, dvakrát soupeř a k tomu přibyla i jedna remíza. Úvod utkání načal Slavíček, který se dostal až před Vondraše, ten své barvy podržel. Stejný hráč zahrozil i později, to však z palebné pozice mířil příliš nad. Pak to již Pražanům vyšlo. Vysunutý Vojtěch Malinka si ještě potáhl kotouč a otevřel dnešní střelecký výčet. Indiáni však přišli s rychlou odpovědí. Adam Dvořák dostal příliš prostoru, vybruslil si zpoza branky před ní a zavěsil. Dokonat obrat ve střetnutí mohl Staněk, ani nadvakrát si však na Vávru nepřišel. Přesto se modrobílí brzy dočkali. Samuel Schindler individuální akcí otočil na 2:1. Ještě do přestávky museli Západočeši ubránit oslabení a protože uspěli, nesli si do kabin příjemný náskok.

Úvod prostřední části načal velký počet vyloučení, zejména pak na straně Plzně. Toho Pražané využili, když ve dvojnásobné přesilovce udeřil svou bombou Šimon Slavíček. Ovšem Západočeši ve zbylém oslabení paradoxně sami udeřili. Jakub Šiler se i v obklopení protihráčů natlačil před svatyni Slavie a zakončil pod břevno. Jenže uběhla opět zhruba minuta a po nenápadné střele Marka Vlasáka se začínalo opět od nuly, tedy tří. V polovině utkání obdržel touš na levou stranu Tomáš Vlček a jeho barvy znovu vedly. Navýšit náskok mohl Šiler, v přesilové hře svou ranou našel jen lapačku Tesaře, který střídal po druhém obdrženém gólu Vávru. Naopak srovnání na čepeli měl Slavíček, před poodkrytou klecí ale špatně seřídil mířidla. Lépe si vedl po rychlém výpadu Marek Vlasák, a i počtvrté tak bylo srovnáno.

Poslední dvacetiminutovku načal Hradil, který hezky tečoval ránu od modré, avšak těsně mimo. Následovaly početní výhody obou soků, skóre zůstalo nezměněno. Již při hře v pěti na obou stranách zakončoval mezi betony Tesaře Soukup, gólman Slavie je sklapl včas. Zápas nakonec dospěl až do samostatných nájezdů, ani prodloužení totiž rozuzlení nepřineslo. V pěti sériích uspěli pouze tři střelci. Na straně Slavie Hrdlička, na plzeňské Šiler a Adam Dolhý, který nakonec rozštípl celý duel. Modrobílí tak do finálového turnaje vstoupili vítězstvím!

Ohlasy trenérů

Jan Zlatohlávek (HC Plzeň 1929): "Od začátku do konce se hrál hokej té nejvyšší žákovské kvality, oba týmy předvedly skvělý výkon. Nakonec musely rozhodnout až samostané nájezdy, které přinesly další drama. Byli jsme možná šikovnější, možná šťastnější, ale osobně si myslím, že jsme byli odměněni za to, jak jsme se na utkání přichystali. Od příjezdu o den dříve, až po celodenní přípravu na tento večerní zápas. Je to jen malý dílčí úspěch, ale chutná sladce. Přáli by jsme si usínat vítězně co nejvíce večerů, ale konkurence je obrovská a my rozhodně nepatříme k favoritům turnaje. Už za pár hodin nás čeká další velká výzva a my se na ni moc těšíme!"