FIN2 Z8: VIT - PLZ 1:5

FIN2: Osmáci uspěli i ve druhém utkání!

Plzeň - Mladí indiáni na Závěrečném turnaji o titul Mistra ČR zvítězili i ve svém druhém utkání, když zastínili domácí Vítkovice.

HC Vítkovice Ridera - HC Plzeň 1929

1:5
1:1, 0:2, 0:2

Branky a nahrávky: 6. Melovský (Pavelec) – 4. Dvořák, 22. Šiler (Soukup), 35. Šiler (Soukup, Dvořák), 51. Vlček (N. Schindler, Trachta), 54. Dvořák (Soukup, Šiler). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5.

Rozhodčí: Čahoj – Klimek, Novák.

vyloučení
3:2
Využití
0:0
střely na branku
26:38
Diváci
156

HC Vítkovice Ridera

Smolka (Josifidis) – Řepa, Anderle, Veřmiřovský, Bialy, Kosina, Kříž, Kafna, Panáček, Koudelný, Juříček, Macho, Milata, Wawrzkiewicz, S

HC Plzeň 1929

Lokajíček (Vondraš) – Balák, Trachta, Schindler, Stanek, Hodinář, Dolhý, Matoušek, Martinec, Soukup, Schindler, Pešek, Šiler, Fiala, Kreuzman, Krasanovský, Dvořák, Vlček.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Jan Lokajíček 60 26 1 25 96,15 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Michael Balák 0 0 0 1 0
Adam Dolhý 0 0 0 3 0
Adam Dvořák 2 1 3 4 0
Ondřej Fiala 0 0 0 -1 0
Jan Hodinář 0 0 0 0 0
Jaroslav Kreuzman 0 0 0 -1 0
Jan Martinec 0 0 0 0 0
Michal Matoušek 0 0 0 1 0
Ondřej Pešek 0 0 0 1 0
Samuel Schindler 0 0 0 0 0
Nicolas Schindler 0 1 1 1 0
Marek Soukup 0 3 3 4 2
Jakub Šiler 2 1 3 4 0
David Trachta 0 1 1 3 0
Tomáš Vlček 1 0 1 0 2

komentář

Oba celky se v letošní sezóně ještě nepotkaly, naposledy to bylo rovněž na finálovém turnaji před rokem, kdy 6:2 zvítězila Ridera. Dnes ovšem začali lépe Západočeši. Proti domácím otevřel skóre Adam Dvořák, který se natlačil před Smolku po pravé straně a nadvakrát rozvlnil síť. Ostravané však odpověděli stejnou mincí. Matyáš Melovský pláchl hostující obraně a zakončil precizně provedeným blafákem do bekhendu. V početní výhodě navíc Macho mohl dokonat obrat ve střetnutí, z nařízeného trestného střílení ovšem ranou na lapačku zcela minul zařízení. Na druhé straně objel svatyní Vítkovic Šiler a jal se rychle zakončovat, její strážce se na švestkách načapat nenechal. Své štěstí zkoušel od mantinelu také Kreuzman, ani on neuspěl. Když poté tečovaná rána Andrleho z levého kruhu zamířila mimo, oba soupeři se do kabin rozešli za nerozhodnutého stavu.

Prostřední část načal Jakub Šiler. Plzeňský šikula po pravé straně zavezl touš do pásma, prosmýkl se mezi dvěma protihráči na osu kluziště a zamířil přesně k tyči. Poté napřáhl na modré Dolhý, Homolka byl připraven. V početní výhodě to ze stejné pozice zkoušel i Staněk, rána byla nepřesná. V polovině utkání si lépe vedl opět Jakub Šiler, jenž vypálil u levé tyče a jeho barvy byly rázem v trháku. Snížení měl na holi u tyče naopak pravé Macho, bekhendem však poslal černý nesmysl příliš nad. Když v rychlém protiútoku neuspěl ani Přikryl, svítilo o druhé pauze nad ledem skóre mnohem přívětivější pro Plzeň.

Poslední dvacetiminutovku načal Moravec v přesilové hře, jenže byl až moc přesný, z levého kruhu rozezvučel vzdálenější tyč. Vítkovice následně ostřelovaly Lokajíčka ze všech pozic, ten odolal. Nadějně vypadal zejména pokus Milaty. A tak platilo otřepané nedáš-dostaneš. Nicolas Schindler mezi kruhy šikovně tečoval ránu Trachty od modré, kterou vítkovický gólman jen tak tak vyrazil. Touš si našel Tomáš Vlček a bekhendem jej poslal do sítě. Definitivní pojistku přidal pro modrobílé Adam Dvořák, po závaru před brankou, utkání tak načal i uzavřel. Závěr duelu již totiž výraznější šanci i přes oslabení domácích nepřinesl, Západočeši tedy na turnaji ovládli i druhý zápas.

Ohlasy trenérů

Jan Zlatohlávek (HC Plzeň 1929): "Velice těžké utkání proti soupeři, kterého jsme neznali, navíc na jeho domácím ledě. Po oťukávací první třetině, ve které byli mírně lepší domácí, jsme upravili sestavu a herní plán na soupeře. Výsledkem byly dvě rozdílové branky, které nám daly větší klid do poslední části. Ve třetí třetině všechny šance soupeře eliminovala naše dobře fungující obrana v čele s brankářem, přidali jsme další dva góly a zaslouženě vyhráli. Zítra bude laťka zase o něco výš a my se ji opět pokusíme přeskočit."