FIN3 Z8: PLZ - KLA 8:1

FIN3: Tři ze tří! Osmáci na finálovém turnaji skolili dalšího soka!

Plzeň - Jde do tuhého! Na finálovém turnaji o titul Mistra ČR odehráli mladí indiáni třetí duel během necelých tří dní.

HC Plzeň 1929 - Rytíři Kladno

8:1
2:0, 4:1, 2:0

Branky a nahrávky: 6. Vlček (Kreuzman), 16. Kreuzman (N. Schindler), 28. Kreuzman (Martinec, Hodinář), 32. Kreuzman (Šiler, Hodinář), 37. Martinec (N. Schindler, Kreuzman), 39. Balák (Pešek, Hodinář), 58. Dvořák (S. Schindler, Hodinář), 58. Kreuzman (Vlček) – 36. Vosyka (Hrkal, Senčák). Průběh utkání: 4:0, 4:1, 8:1.

Rozhodčí: Holaň - Kořistka, Bartoň.

vyloučení
6:5
Využití
1:0
střely na branku
39:37
Diváci
156

HC Plzeň 1929

Lokajíček (Vondraš) – Balák, Trachta, Schindler, Stanek, Hodinář, Dolhý, Matoušek, Martinec, Soukup, Schindler, Pešek, Šiler, Fiala, Kreuzman, Krasanovský, Dvořák, Vlček.

Rytíři Kladno

L. Danda (Kubík) – Toulec , Havel, Malý, Alscher, Hvezda, O.Danda, Lizatovič, Burger, Hrabík, Bareš, Hrkal, Redlich, Šapovaliv, Gardoň, Vosyka, Nedved, Kouba, Senčák.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Jan Lokajíček 60 37 1 36 97,30 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Michael Balák 1 0 1 2 0
Adam Dolhý 0 0 0 0 0
Adam Dvořák 1 0 1 0 0
Ondřej Fiala 0 0 0 1 2
Jan Hodinář 0 4 4 4 0
Matyáš Krasanovský 0 0 0 0 0
Jaroslav Kreuzman 4 2 6 6 0
Jan Martinec 1 1 2 4 0
Michal Matoušek 0 0 0 2 0
Ondřej Pešek 0 1 1 0 0
Samuel Schindler 0 1 1 4 0
Nicolas Schindler 0 2 2 3 4
Marek Soukup 0 0 0 -1 2
David Staněk 0 0 0 0 0
Jakub Šiler 0 1 1 1 2
David Trachta 0 0 0 0 0
Tomáš Vlček 1 1 2 2 0

komentář

Mladí indiáni nastoupili ke třetímu zápasu na Závěrečném turnaji o titul Mistr ČR proti Kladnu. Předchozí dva duely proti Slavii a domácím Vítkovicím ovládli, Středočeši nejprve uhráli bod s jinak rovněž stoprocentní Spartou, poté zametli 7:1 s brněnskou Kometou. A začali dobře i dnes. Bareš se dostal do ideální palebné pozice, jenže mířil příliš nad. Poté zkoušel Alschler objet branku a rychle zakončit k tyči, Lokajíček byl připraven zasáhnout betonem. To na druhé straně hned udeřilo, do černého zamířil Tomáš Vlček. Vzápětí ovšem museli Západočeši do oslabení. A to bez větších problémů ustáli, jedinou šancí Kladna byla rána Kouby z levého kruhu do připraveného plzeňského brankáře. Ze stejné pozice pálil i indián Dvořák, těsně minul vzdálenější tyč. Jeho tým začal být aktivnější a brzy se Ddočkal navýšení náskoku. Nejprve Západočeši nastřelili z rychlého protiútoku tyč, následně našel pěknou přihrávkou Nicolas Schindler u pravé tyče číhajícího Jaroslava Kreuzmana, který z první zakončil, přemisťující se Danda neměl šanci zasáhnout.

Prostřední dějství načal Vlček, dorážkou si na vyrážečku kladenského gólmana nepřišel. Po chvilce málem v oslabení udeřil Pešek, který se natlačil po levém křídle až před svatyni soupeře a horní růžek minul jen o chlup. Naopak snížit mohl z mezikruží Šapovaliv, Lokajíček své barvy podržel. Na druhé straně se již skóre měnilo. Po pěkné kombinaci našel před brankou Martinec Jaroslava Kreuzmana, který nadvakrát uspěl. Z podobné pozice zakončoval i kladenský Alschler, našel pouze beton strážce plzeňské klece. Po chvilce se udál hattrick, Jaroslav Kreuzman totiž dorážkou využil výhodou svého týmu. V euforii hrající Západočeši na chvilku opomněli na obranu a hned snížil Tomáš Vosyka. Jenže indiáni nenechali nic náhodě, za třináct vteřin totiž čtyřbrankový náskok obnovil Jan Martinec. Do přestávky navíc ještě půltucet trefil Michal Balák, když využil po sedmnácti vteřinách početní výhodu.

Do poslední části vystřídali Rytíři gólmany, Dandu nahradil Kubík. Činit se však musel Lokajíček, který rychle sklapl betony včas proti Barešovi. Po pár minutách hry se situace na chlup opakovala, tedy i s výsledkem. V početní výhodě to na gólmana Plzně zkoušel z otočky i Bareš, mág Západočechů vykopl betonem. Ramenem zase vychytal Vosyku, který se zjevil v blízkosti jeho brankoviště. Moře nevyužitých šancí tak potrestali opět Plzeňští, konkrétně gólů jako trpaslíků zajistil Adam Dvořák. Definitivní závěr utkání dnes patřil tomu nejpovolanějšímu, neboť čtvrtou svojí trefou uzavřel střelecký výčet zápasu Jaroslav Kreuzman.

Západočeši tak na Mistrovství ČR zvítězili i potřetí a stejně si vede pouze pražská Sparta, se kterou si to modrobílí rozdají hned zítra od 9:00 hod.!

Ohlasy trenérů

Jan Zlatohlávek (HC Plzeň 1929): "Asi nejlepších úvodních 40 minut z naší strany v celé sezóně. Vletěli jsme na soupeře, zakousli jsme se do něj a nepustili. Přišli i potřebné branky, po soupeřově snížení jsme hned dokázali odpovědět a nedovolili jsme mu už vrátit se do zápasu. Zítra bude laťka ještě mnohem výš, nastavená na světový rekord, protože se nám do cesty postaví obhájce trofeje a největší favorit na zlato pražská Sparta. Moc se na toto utkání těšíme, přesně pro tento zápas tvrdě trénujeme od května minulého roku."