FIN4 Z8: PLZ - SPA 8:1

FIN4: Osmáci poznali prvního přemožitele

Plzeň - Mladí indiáni na finálovém turnaji poprvé narazili, nad jejich síly byl úřadující mistr Sparta Praha.

HC Sparta Praha - HC Plzeň 1929

8:1
2:0, 3:0, 3:1

Branky a nahrávky: 14. Brůna (Höll), 17. David (Brůna, Höll), 35. Němec (Bareš), 36. Tomov, 39. Pírs, 41. Bareš (Němec, Hamršmíd), 54. David, 55. Hamršmíd (Němec, Menzel) – 59. Pešek (Vlček). Průběh utkání: 8:0, 8:1.

Rozhodčí: Čuňočka - Carbol, Hranoš.

5:4
2:0
36:29
120

Dlouhý (Potapov) – Brůna, Čečetka "A", Hamara "C", Weitz, Menzel, Tomov – Pospíšil, Bareš, Pražák, Pírs, David, Hamršmíd "A", Čáp, Červenka, Kalný, Němec, Höll.

Lokajíček (39. Vondráš) – Balák, Trachta, Schindler S., Staněk, Hodinář "C", Dolhý "A",, Matoušek – Martinec, Soukup, Schindler N., Pešek, Šiler, Fiala, Kreuzman "A", Krasanovský, Dvořák, Vlček.

Tomáš Vlček 0 1 1 2 -1

Oba celky předchozí tři duely na Závěrečném turnaji ovládly a dnes začala lépe Sparta. Pomohlo jí i brzké vyloučení na straně Plzně. Zahrozil především Němec, který vlétl do pásma a pálil ke vzdálenější tyči, Lokajíček byl připraven. Poté se karta obrátila, po přistrčení Matouška vystřelil z dobré pozice Hodinář, trefil však Dlouhého přímo do masky. Další trest už se beze změny ve skóre neobešel. Patrik Brůna na modré udělal ještě pár kroků směr brána a trefil přesně do pravého horního růžku. Stejný hráč po chvilce v další početní výhodě opět pálil ze své parkety, Lokajíček vyrazil černý nesmysl přímo na hůl Františka Davida, který z levé strany doručil balíček na místo určení. Do sirény ještě vyslal pumelici Trachta z kruhu, Dlouhý vyrážečkou zasáhl. Jeho tým tak do kabin odcházel s příjemným vedením v zádech.

Úvod prostřední části načala dvě přečíslení dva na jednoho, ani jeden z týmů s ní však dobře nenaložil. Větší příležitost měl Hamršmíd, který pláchl obraně Západočechů, bekhendovým blafákem si ale na Lokajíčka nepřišel. Indiáni byli nadále aktivnější, Matoušek však z blízkosti přestřelil, Šiler a Vlček zase z mezikruží našli jen připraveného Dlouhého. A tak přišel trest. Bareš přenechal na ose hřiště Richardu Němcovi, který si touš potáhl k levé straně a zametl jej k pravé tyči. Za zhruba minutu Nino Tomov vypálil od modré a touš se od zadního mantinelu a zad brankáře indiánů odrazil do sítě. Před druhou sirénou ještě zatáhl kus gumy po levé straně do útočné třetiny Adam Pírs a střelou z ostrého úhlu vyhnal Lokajíčka z branky.

Hned po šestnácti vteřinách třetí periody našel zpoza branky Němec před ní Alberta Bareše a s indiány to vypadlo zle. Ne, že by herně propadali, ale největší rozdíl byl v proměňování šancí. Po chvilce to zkoušel znovu Pírs, Vondraš povolal do zbraně vyrážečku. Vzápětí na modré mohutně napřáhl Soukup, rána byla ještě tečována, avšak zamířila mimo. Z několik málo minut pláchl obraně Západočechů Bareš a byl faulován. Neřízené trestné střílení sparťanský hráč nevyužil, po kličce do bekhendu našel pouze nastavený beton. Jenže ihned po rozehrání vypálil z levé strany František David a touš po zmatcích na brankovišti skončil až v síti. Následně plzeňští propadli, v situaci tři na jednoho našel z levého kruhu před brankou Němec Jana Hamršmída, který z první nezaváhal. Poslední slovo si v utkání vzali indiáni. Vlček zpoza brány oslovil před ní Ondřeje Peška, který z první uzavřel dnešní střelecký výčet.

Poslední duel na Závěrečném turnaji o titul Mistra ČR odehrají Plzeňští hned zítra od 8:00 hod.

Jan Zlatohlávek (HC Plzeň 1929): ""Poprvé jsme v turnaji prohráli, protože jsme poprvé nesplnili cíle předzápasové přípravy. Udržet nerozhodný stav po první třetině a nepustit Spartu do přesilových her. Přitom jsme měli velkou šanci na úspěch. Sparta byla v úvodu zápasu hodně nervózní, byl cítit respekt k našim výkonům z předešlých utkáních a my jsme tuto situaci nedokázali využít. Naopak jsme soupeři nabídli možnost dvou přesilových her, které 100% využil, dostal se do komfortního vedení a uklidnil se. My jsme pak odehráli 10 velmi dobrých minut ve druhé třetině, ale bohužel jsme neproměnili vyložené šance. Pochopitelně přišel trest v podobě třetího gólu. Pak si dal náš jinak skvělý gólman v krátkém sledu za sebou dva nešťastné vlastní góly a bylo po zápase. Poslední periodu jsme samozřejmě nijak nevzdali a bojovali, ale v pohodě hrající Sparta přidala ještě další góly a my jsme až v samotném závěru zaznamenali jen čestný úspěch a připravili tak sparťanského gólmana alespoň o vychytanou nulu. Teď je před námi poslední utkání sezóny a my rozhodně chceme uspět a nepokazit si jinak zatím skvělý zážitek z toho turnaje.""