FIN5 Z8: KOM - PLZ 5:6sn

FIN5: Vteřinu před koncem utkání si osmáci zajistili STŘÍBRNÉ medaile!

Plzeň - Je dobojováno, sezóna končí! Závěrečný turnaj o titul Mistra ČR zakončili osmáci na celkovém druhém místě, z pěti finálových utkání čtyřikrát vyhráli, podlehli pouze celkovému vítězi - pražské Spartě.

HC Kometa Brno - HC Plzeň 1929

5:6sn
2:1, 1:2, 2:2 - 0:0

Branky a nahrávky: 10. Linka (Otava, Němec), 15. Mišiak (Plevka), 30. Plevka (Daněček, Němec), 48. Linka (Šalé, Prčík), 53. Plevka (Mišiak) – 12. Krasanovský (Kreuzman), 25. Trachta (Kreuzman, Vlček), 25. Dvořák (Šiler, Soukup), 44. Balák (Krasanovský, Hodinář), 60. Šiler (Hodinář, Soukup), rozh. náj. Šiler. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4, 5:4, 5:6.

Rozhodčí: Kratochvíl - Hranoš, Bartoň

vyloučení
4:5
Využití
1:2
střely na branku
38:59
Diváci
90

HC Kometa Brno

Bizoň (Schnattinger) – Gryc, Holec, Máša, Ulbricht, Mlčoch, Zavřel, Prčík, Němec – Daněček, Mareček, Nesvadba, Mišiak, Plevka, Otava, Šalé, Linka, Nečas, Nekvapil.

HC Plzeň 1929

Vondráš (Lokajíček) – Balák, Trachta, Schindler, Staněk, Hodinář, Dolhý, Matoušek – Martinec, Soukup, Schindler, Pešek, Šiler, Fiala, Kreuzman, Krasanovský, Dvořák, Vlček

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Jakub Vondraš 64 38 5 33 86,84 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Michael Balák 1 0 1 0 0
Adam Dolhý 0 0 0 1 0
Adam Dvořák 1 0 1 2 2
Ondřej Fiala 0 0 0 -2 2
Jan Hodinář 0 2 2 -1 0
Matyáš Krasanovský 1 1 2 0 0
Jaroslav Kreuzman 0 2 2 -1 0
Jan Martinec 0 0 0 -1 0
Michal Matoušek 0 0 0 0 0
Ondřej Pešek 0 0 0 -2 0
Samuel Schindler 0 0 0 -1 2
Marek Soukup 0 2 2 2 0
Jakub Šiler 2 1 3 2 2
David Trachta 1 0 1 -2 0
Tomáš Vlček 0 1 1 -1 0

komentář

Poměrně brzy museli Jihomoravané do čtyř, avšak situaci ustáli a naopak v pěti na obou stranách málem udeřili, když Přibylova dělovka prolétla jen těsně mimo svatyně Vondraše. Varování nevzali indiáni vážně a přišel trest. Otava zatáhl touš po pravé straně, našel na brankovišti Štěpána Linku, který otevřel dnešní střelecký výčet. Vzápětí Bizoň vyrazil pokus Kreuzmana jen k Matyáši Krasanovskému a začínalo se tak od nuly, tedy jedné. Kometa se zastrašit nenechala a brzy si vzala vedení zpět. Plevka našteloval kanón na modré a jeho dílo zkázy pro Západočechy dokonal Martin Mišiak. Před úvodní sirénou byla střela Schindlera tečována těsně mimo, do kabin tak za těsného vedení odcházeli Brňané.

Do prostřední periody vstoupili lépe Západočeši, když v přesilové hře zakončil kombinaci svých barev dělovkou od modré David Tracha. Za dalších deset vteřin navíc Plzeň dokonala obrat v utkání. Šiler se Soukupem načali akci, na jejímž konci stál s dorážkou Adam Dvořák. Brzké vyrovnání měl na holi Nesvadba, který nejprve tečoval ránu Ulbrichta od modré, poté i dorážel, Vondraš však svůj tým podržel. V polovině střetnutí se však opět přeci jenom začínalo od nuly, když ránu Daněčka z levého kruhu doklepl Jakub Plevka. Následně se před brankou indiánů zjevil Mišiak, dostal touš přímo na čepel, avšak minul zařízení. O všem tak měla rozhodnout závěrečná perioda.

Tu načalo oslabení na každé straně, udeřila ale jen Plzeň. Krasanovský oslovil u levé tyče nekrytého Michala Baláka, jemuž prakticky pouze stačilo nastavit hůl. Další trest již neprošel ani indiánům. Dělovku Prčíka od modré hezky tečoval před Vondrašem Štěpán Linka. Další obrat bláznivého utkání dokonal Jakub Plevka. Hráč Komety si najel od pravého mantinelu až před plzeňskou svatyni a zakončil na vyrážečku jejího strážce. Vzápětí se vytáhl Bizoň, který zneškodnil pokus Fialy z mezikruží i dorážku Kreuzmana. Gólman Komety se činil podobně i po chvilce, když Soukupovu ránu vyrazil a vleže zneškodnil i následné zakončení Jana Hodináře. Avšak vteřinu před koncem základní části nestačil po zmatcích na svém brankovišti na doklepnutí stejné hráče a skvělá hokejová bitva tak pokračovala. A došla až do nájezdů, ve kterých se za Brno prosadili Mišiak a Plevka, za Západočechy Dvořák, Soukup a Jakub Šiler.

Dámy a pánové, klub HC Plzeň 1929 tak v kategorii osmých tříd končí v sezóně 2017/18 na celkovém DRUHÉM místě!

Ohlasy trenérů

Jan Zlatohlávek (HC Plzeň 1929): "Každý tým chce vyhrát poslední utkání sezóny. V dospělých kategoriích v playoff to znamená zisk titulu, v našem případě jsme potřebovali minimálně bod, aby jsme měli šance na zisk stříbrných medailí. Bylo to poslední páté utkání v pěti dnech, tak bylo jasné, že si všichni hráči na ledě sáhnou na samé dno sil. My jsme se navíc museli oklepat z těžké porážky z předchozího dne, která nám vystavila definitivní stopku ke zlatu. Bylo to utkání plné zvratů, soupeř dvakrát vedl, pak my, pak znovu soupeř. A pak přišel samotný závěr utkání ve kterém jsme dokázali obrovskou mentální sílu. Stalo se totiž mnoho drobných křivd a špatných výroků rozhodčích. Vše začalo přesilovkou soupeře za příliš mnoho hráčů na ledě. Soupeř nastřelil kotouč k naší střídačce, my jsme zrovna střídali, ale nikdo z našich se kotouče nedotkl, puk se odrazil dokonce několik metrů od našich hráčů, přesto jsme byli chybně vyloučeni. Kometa využila tuto přesilovku a následně šla do vedení. My jsme vystupňovali tlak a 50 vteřin před koncem jsme vstřelili vyrovnávací branku, kterou však rozhodčí neuznal kvůli hraní vysokou holí. Byla to velice nepřehledná situace, video nebylo k dispozici a tak jsme museli tento více než diskutabilní výrok přijmout. Což byla pro mužstvo další velká rána. Už už to vypadalo, že Kometa zvítězí, ale pak jejich hráč udělal hrubou chybu v posledních vteřinách, která je stála zápas. Mohl přejet s kotoučem červenou čáru, nahodit kotouč k nám do pásma a bylo po zápase. Rozhodl se však ještě ze své poloviny trefit prázdnou branku, netrefil a umožnil nám ještě vhazování 4 vteřiny před koncem před jejich brankou. Náš centr vyhrál vhazování dopředu, dostal kotouč do brankoviště a pak se strhla mela, ze které jsme šťastně vyrovnali se záverečnou sirénou. To však nebylo vše, nájezdy se pro nás nevyvíjely dobře a ve čtvrté a v páté sérii jsme museli dát branku, aby dovednostní soutěž ještě pokračovala. Znovu naši hráči ukázali obrovskou mentální sílu a oba nájezdy proměnili, pak se otáčelo pořadí a začala "náhlá smrt". My jsme nájezd proměnili, Kometa ne a tak jsme brali 2 body a následně i stříbrné medaile. Na toto utkání budeme všichni určitě ještě dlouho vzpomínat, mohl by se podle něj natočit hollywoodský film. Co dodat, krásnější tečku za sezónou jsme si nemohli přát."