KVA - PLZ 1:5

KVA - PLZ 1:5 - Derby patří Škodovce!

Karlovy Vary - Západočeské derby za přítomnosti televizních kamer uzavřelo třetí čtvrtinu Tipsport extraligy. Po bezbrankové první třetině se indiáni rozstříleli a v následujících dvou periodách nadělili domácím nepopulárního "bůra".

HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň

1:5
0:0, 1:2, 0:3

Branky a nahrávky: 40. T. Mikúš (Bednář) – 25. Eberle, 29. Gulaš (Pulpán, Jan Kovář), 47. Straka (V. Němec, Eberle), 55. Eberle (Straka, Čerešňák), 56. Indrák (Jan Kovář) Průběh utkání: 0:0, 0:2, 1:2, 1:5

HC Energie Karlovy Vary

Bednář (F. Novotný) – Plutnar, Šenkeřík, M. Rohan, Podlipnik, Sičák (A), Eminger, Šafář – T. Rachůnek, Gríger, Flek – T. Mikúš, R. Vlach, O. Beránek – Lapšanský, Skuhravý (C), Kohout – Stloukal, Balán (A), Gorčík

Frodl (Miltchakov) – Pulpán, Čerešňák, Allen, L. Kaňák, Kvasnička, Vráblík – Jan Kovář (A), Gulaš (C), Straka – Kodýtek, Eberle, V. Němec – Kracík, Kratěna, Kantner – Preisinger, Indrák (A), D. Kindl

Roman Vráblík 0 0 0 0 2

V úvodním dějství se k první větší šanci dostal Kovář, poté co si najel s kotoučem před Bednáře, mladý karlovarský gólman ale následnou střelu parádně vyrazil betonem. Plzni pohrozil Balán, který se dostal po její špatné rozehrávce do protiútoku, jeho střela však těsně Frodlovu klec minula. Kovář v druhé polovině první třetiny vypálil z první a Bednář vleže bránil následným dorážkám z předbrankového prostoru, žádná ale za brankovou čáru nedošla. Flek čtyři minuty před sirénou vyrazil na Frodla, přihrál Grígerovi, který se s kotoučem obtočil kolem brány, puk však za hostujícího gólmana nedostal. Po uplynutí dvaceti minut se podařilo Škodovce vstřelit branku, po přezkoumání situace videorozhodčím však gól uznán nebyl.

Beránek se po úvodním buly druhé části dostal ke střele, Frodl se ale včas zorientoval v nepřehledné situaci a puk zastavil. V pětadvacáté minutě přišla první branka hostí, Vlach se snažil puk rozehrát z vlastního pásma, nahrál však kotouč přímo na Jana Eberleho, který sám zakončil z mezikruží. Po čtyřech minutách byla již Plzeň ve dvoubrankovém vedení po střele z pravého kruhu Milana Gulaše. Necelou minutu před koncem druhé třetiny ujel Tomáš Mikúš s pukem podél levého mantinelu a od levého kruhu propálil Frodla, asistenci u této branky si připsal brankář Jan Bednář.

V závěrečné periodě poslal Petr Straka hosty znovu do dvoubrankového vedení ve 47. minutě, kdy mu přihrál Němec na pravou tyč a Straka odkrytou část Bednářovi klece neminul. V padesáté minutě měl příležitost Lapšanský, který obdržel přihrávku do mezikruží, jeho střelu ale zastavil Frodl. Sedm minut před koncem tvrdě vystřelil Beránek z levého kruhu, hostující gólman však jeho střelu i následné dorážky vykryl. Pětapadesátá minuta byla dalším okamžikem oslav hostí, Straka projel s kotoučem přes útočnou třetinu a vystřelil z mezikruží, následně úspěšně k levé tyči dorazil Jan Eberle. V 56. minutě přidala škodovka ještě pátou branku, Miroslav Indrák se zorientoval před domácí klecí a propálil vše co mu stálo v cestě.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): "Čelili jsme velké ofenzivní kvalitě soupeře. Hrálo se v bouřlivé atmosféře a myslím, že vstup do utkání se nám povedl. Jediné, co mě mrzí, že jsme na konci utkání více nepomohli Honzovi Bednářovi, který nás celý zápas držel výborným výkonem."

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): "Myslím si, že až na pár momentů jsme byli po celý zápas lepším týmem, využili jsme některé svoje šance a zaslouženě jsme vyhráli."