JUN: LIT - PLZ 9:2

Indiáni na turnaji v Litvínově ztratili i druhý zápas

Plzeň - Dlouho to vypadalo na 16. ročníku Memoriálu Petra Kalivody na velkou přetahovanou, závěr utkání však zcela opanoval domácí výběr a modrobílí tak v obou dnešních duelech nebodovali.

HC Verva Litvínov - HC Plzeň 1929

9:2
1:0, 3:0, 5:2

Branky a nahrávky: 5. Kysela (Bartoš), 32. Stehlík (Kysela), 37. Svoboda (Jindra, Berka), 37. Jouza (Fišer), 52. Jindra (Svoboda, Berka), 53. Stehlík (Bartoš), 57. Svoboda (Jindra), 58. Stehlík, 60. Šarlinger (Svoboda, Kovačič) - 45. Kolda (Adamec, Hasman), 54. Princl. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1, 6:2, 9:2.

vyloučení
1:2
Využití
1:0
V Oslabení
0:0

HC Verva Litvínov

Zajíček (Pejsar) - Liška, Bártek, Háva, Šubrt, Kroupa, Kitzberger, Jonák, Viedemann, Damašek - Dufek, Svoboda, Kysela, Berka, Bartoš, Šarlinger, Kovačič, Jouza, Fišer, Limanovský, Jindra, Nikl, Stehlík.

HC Plzeň 1929

Picl (Čech) - Štěpánek (C), Kaňák, Šilhán, Staněk, Kovařík, Kremláček, Pánek, Malák, De Sousa - Kolda (A), Hasman, Procházka, Princl (A), Rohla, Kolář, Balín, Adamec, Kuchárik, Slanina, Hollar, Ženíšek, Kvasnička.

Statistiky nejsou k dispozici.

komentář

Oba celky vstoupily do turnaje rozdílně. Indiáni podlehli pražské Slavii 0:6, domácí naopak zvládli v poměru 6:4 přestřelku s Českými Budějovicemi. Vloni se na stejném místě z vítězství radoval Litvínov, jenž Plzeň přetlačil v poměru 3:1. A začal lépe i letos. Ovládl fotbalově úvodní část, když střelecký výčet duelu odstartoval Vojtěch Kysela.

Úvodní část, a vlastně i celé utkání, se hrálo velice čistě, rozhodčí rozdal pouze tři dvouminutové tresty. Ten druhý plzeňský ale jako kdyby celý duel zlomil. Za polovinou utkání totiž domácí zásluhou Lukáše Stehlíka využili početní výhodu a odskočili indiánům do trháku. Do druhé přestávky navíc dvěma slepenými góly definitivně zápas rozlouskli. Během pětačtyřiceti vteřin totiž zamířili do černého Přemysl Svoboda a Daniel Jouza.

Poslední dvacetiminutovka konečně hned z kraje přinesla první turnajovou trefu Plzně. Hasman předal touš Adamcovi, který oslovil Matěje Koldu a ten nezaváhal. Jenže černožlutí si pro hosty připravili další dvojitý direkt. Tentokrát udeřili během dokonce třiceti vteřin David Jindra a Lukáš Stehlík. Následně se povedlo sice snížit Marku Princlovi, ovšem poslední slovo si vzala Verva. Konkrétně Přemysl Svoboda, Lukáš Stehlík a v poslední minutě Jakub Šarlinger. Indiáni tak dnes na turnaji nezabodovali, podobně si vedl i Rosenheim. Motor má jednu výhru, Slavia a Litvínov dvě.

Výsledky prvního hracího dne

Sobota 18. 8. 2018
HC Slavia Praha - HC Škoda Plzeň 6:0
HC Litvínov - HC Motor České Budějovice 6:4
Starbulls Rosenheim - HC Slavia Praha 2:5
HC Litvínov - HC Škoda Plzeň 9:2

Ohlasy trenérů

František Černý (HC Plzeň 1929): “Z naší strany se jednalo o nejhorší utkání za celou přípravu. Chybělo tomu naprosto vše, co k hokeji patří. A to od brankaře až k útočníkům. Totálně bez nasazení a plné individuálních chyb.”